Откога сядат?

  • 968
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 952
Момичета , от кога  се слагат бебетата да се упражняват да седят  седнали?

# 1
  • Мнения: 6 039
не по-рано от 6м

# 2
  • Мнения: 739
след 6тия м. може да се подпират с възглавнички, до 8м. или докато бебето седи стабилно самостояелно  Laughing / препоръка на ортопед/

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 958
Децата сами си показват. Колкото и да не им позволяваш да сядат, те сядат, щом са готови за това.
Моето момченце започна само да се надига като беше на 4 месеца, а като беше на 5.5 вече сядаше.
Обаче пък не можеше да се обръща до предния месец - 7ми, тъй че при всички е индивидуално.

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
 От около 6 месец.

# 5
  • Мнения: 43
Мойта беба не съм я подпирала и тя започна да се изправя сама да седи. От легнало още и е малко трудно ама от полулегнало положение без никакъв проблем. Не е стабилна обаче и като се умори или се преобръща по корем или ляга назад. както каза моя педиатър водиш се от детето, но наистина преди 6 месеца не е хубаво да седи само даже подпряно за да не му се набие опашката. Може в теб да го слагаш седнал бебока. Но сам след 6-тия.

# 6
  • Мнения: 2 407
6 месец започнах да я слагам!

# 7
# 8
  • Мнения: 3 537
6 месеца,вече са ти отговорили Wink

# 9
  • Мнения: 929
Аз вече я слагам за по малко защото иначе ми стежнива живото - то е рев, то са викове и т.н. Тя беше на 2 седмици когато взе да надига глава и да се мъчи да се изправи

# 10
  • Мнения: 2 910
Около 6-тия месец.

# 11
  • Мнения: 1 427
Йоана се напъваше да седи от 5-месечна.Но лекарката беше категорична-не по-рано от 6м.Така , че тогава вече я слагах да седи.Не съм подпирала с възглавници.За около две седмици се научи да седи стабилно.

# 12
  • Мнения: 1 031
Гого се напъва да сяда от 4-тия месец. Само че педито каза, когато навърши 6 месеца, тогава да го слагам за около 10-15 мин като начало, подпрян с възглавници.

# 13
  • Мнения: 1 493
След 6 месец ги ограждах с възглавници за по няколко минути, така свикнаха .

# 14
  • Мнения: 4 242
След 6-я месец!

Общи условия

Активация на акаунт