Австрийска тема- №51

  • 64 609
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Josefin Не знам  Cry Батко му е с бронхиална астма, нищо чудно и брат му да има...друго което си мисля може от неизлекувана бактерия в носа да се случва всичко това, понеже е с жълти сополи и въпреки, че исках да го изследват ми отказаха.


ох...миличките. Ами сигурно трябва да съобщиш за баткото на лекаря, за да направи поне тестове или каквото там, да се установи по-бързо и да не се мъчи малкия!
Ние като се сетя как изтрещяваме при сопол, ама и на нас положението ни е такова, ще идваме на преглед септември, дано устискаме дотогава, че една температура странна имаме от снощи  ooooh!
То и времето тук не е престанало да се променя, аз хронично вече кашлям, мъжа ми също...отвратително е.
Дано децата преборят, какво ли не й давам и за всичко ходя на няколко мнения уж.

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте искам да попитам как стои въпросът с майчинските във Виена след като не съм здравно осигурена и не съм работила в станата, но съм с адресна регистрация ще мога ли да вземам някакви социални майчински ?

# 17
  • Мнения: 794
helenika и аз като теб не съм работила никога в страната, защото забременях веднага след преместването ми. Мъжът ми работи тук на постоянен трудов договор от три години и ми плаща осигуровките /т.е. аз съм прикачена към неговите осигуровки в качеството си на негова съпруга/. Последният път като ходихме до здравната каса ни потвърдиха, че имам право на майчински заради него, но не знам колко, а и не съм се интересувала. Знам само, че след раждането се попълва формуляр и тогава, предварително не, логично Simple Smile
А ти защо нямаш осигуровки тук? Как ти следят бременността, плащаш си за всяка консултация ли?  newsm78
Честно да ти кажа, съмнявам се да стане работата, не за друго, а защото за да получиш нещо трябва преди това да дадеш. А мъжът ти работи ли тук?

# 18
  • Мнения: 374
майка зайка, ето един много добър педиатър, при който ходиха мои съседи:

 http://www.praxisplan.at/15848/8821787/Michael-Matan-Hermon/1

Само с частни прегледи е той (поне 100 евро беше сумата). Просто за всеки случай го давам, лекарят на buggy май изглежда точно човекът, който ти трябва.

# 19
  • Мнения: 3 675
Beruška, при мен проблемът със захарта беше доста голям  Rolling Eyes
Само след изяждането на една ябълка и вече имаше проблем  ooooh!
При някои жени диетата е напълно достатъчна, а при други си трябва инсулин.
След като родих спрях с инсулина и  ходих на преглед. Казаха ми да внимавам и трябваше отново да отида на преглед, но аз повече не съм ходила.
В моя род няма диабетици и това беше голям шок за мен.  Rolling Eyes Аз си го обяснявам със стреса, а и с начина ми на хранене. Цял живот бях на диета  и като забременях, се опитах да изям всичката храна на света  eat  Laughing  Embarassed
Много е неприятно да си мериш непрекъснато захарта, но и това ще отмине.
След раждането всичко ще бъде наред!

# 20
  • Мнения: 794
B & C абсолютно по същия начин- и в нашия род няма диабетици и аз много се учудих.
Аз сладко най- вече в началото на бремеността ядох, после минах на плодове на корем, с килограми, а в крайна сметка диетоложката в болницата установи, че точно плодовете са проблема и сега не ям никакви. Общо взето карам на шопска салата /без ракия/ Laughing обаче от няколко дни насам ми се е покачила захарта, въпреки, че си ям едно и също, което е странно  newsm78
В сряда ще ходя до Хануш и много се надявам да не ме накарат да си бия инсулин заради въпросното покачване  Sad
Много е досадно, ама ... все си казвам, че има и по- досадни неща.
Поне успях да смъкна 4 кила от цялата тази работа, така че има и хубава страна  Laughing
Отново благодаря за отговора  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 675
При мен с напредването на бременността и захарта се покачваше   Rolling Eyes
Но ти не се притеснявай! Дори и да се наложи да си биеш инсулин, не е чак толкова страшно!
А диетата определено се отразява добре  yes
Ако имаш възможност се разхождай колкото се може повече. Разходките също много помагат.
Аз заради тази захар след като родих, се обзаведох с цяла фитнес зала  Laughing

# 22
  • Мнения: 794
Даааа, правиме си разходки с кучето, но напоследък не са много дълги, заради жегите и тя и аз издъхваме ...  Tired
Ама то и без това не остана  Party
Твоето първолаче готви ли се?
Кога всъщност започва учебната година тук?
Бях чела, че обсъждате часовете по религия, но не разбрах дали са задължителни.
Аз мислех, че тези часове са за децата от мисюлмански произход, нали техните родители държат на тези неща ...  newsm78

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,
Нова съм във форума и досега не съм се включвала много.  Ако може да споделите Вашия опит с квартирите - като им кажа, че сме с две деца всички отказват. Всички сайтове с комисионни и без преровихме.....И доходи можем да докажем...не знам какъв им е проблема. ..
Благодаря Ви предварително:-)

# 24
  • Мнения: 3 675
Здравейте момичета,
Нова съм във форума и досега не съм се включвала много.  Ако може да споделите Вашия опит с квартирите - като им кажа, че сме с две деца всички отказват. Всички сайтове с комисионни и без преровихме.....И доходи можем да докажем...не знам какъв им е проблема. ..
Благодаря Ви предварително:-)

Не мисля, че проблемът са децата.
Аз самата не съм имала проблеми с намирането на жилище.
Търсих и намерих от тази страница: http://www.immobilien.net/
Спомням си, че след като видях жилището веднага казах, че го искам и на следващия ден подписахме договора.
За едно друго жилище ни поискаха веднага сума, която трябваше да платим предварително (един вид за да ни го запазят докато подпишем договора) понеже имало много желаещи  Laughing Накрая се отказахме от това толкова желано жилище и си взехме парите обратно  Grinning

# 25
  • Мнения: 20
B & C явно сте имали късмет:)

Може би проблемът ми е, че търся само в два района /за да е близко до градината и удобен транспорт до работа/. В повечето случаи сами си казват, че не искат деца в жилищата, които предлагат, защото собствениците не искали /било то частни или компании/. newsm78
Ако някоя от Вас е работила с посредник и е доволна ще се радвам да сподели...

Мерси:)


# 26
  • Мнения: 3 675
Ама как не искат деца?  newsm78
Във Виена е пълно с деца.
Жилището, което ние намерихме беше с посредничеството на Makler. Частни жилища и такива, които са befristet въобще не съм гледала.

# 27
  • Мнения: 20
Ами не знам, и аз това се питам:)
Говорим за 70-80 кв.м. жилище.....продължавам с търсенето, дано излезе нещо и да ни хареса, че ми писна с тези обиколки след работа за огледи  #2gunfire

# 28
  • Мнения: 3 675
Avinceto, аз гледах всеки ден обявите и се обаждах веднага щом се появеше нещо ново.
След това при огледа на жилището, никой не ме е питал колко деца имам.


 

# 29
  • Мнения: 20
Благодаря ти B & C за помощта,

И ние действаме по твоя начин:) Ние ходим с децата, защото няма тук кой да ги гледа и те веднага питат с тях ли ще сме...

Общи условия

Активация на акаунт