Лондон,Великобритания

  • 3 712
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички форумци.Сестра ми е решила да заминава за Лондон,но не е много на ясно с стандарта на живот,намирането на работа и квартира.Дали няко може да даде някакви савети за тези неща и за първоначалната адаптация.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 38
В този форум може да намери отговори на вqпросите които я интересуват: http://www.bghelp.co.uk/forums/forum.php

# 2
  • Мнения: 14 623
Ох,извинявай за въпроса сигурно ще прозвучи заядливо,но като не е наясно със стандарта на живот и пр.на какъв принцип е избрала точно там да отиде?

# 3
  • Мнения: 36
В този форум може да намери отговори на вqпросите които я интересуват: http://www.bghelp.co.uk/forums/forum.php



Тоя сайт е пълна измама.Всеки новодошъл се хваща за него,но накрая се разбира колко измами има.Питай Българи,които от години живеят в Лондон и Англия

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 918
румчето, конкретизирай въпросите, за да получиш полезни отговори. Има тема на живеещите във Великобритания, там на конкретни запитвания относно документи, жилище и уреждане на  административни въпроси можем да дадем някакви напътствия.

# 5
  • Мнения: X
здравейте Simple Smile
от половин час търся тема за Лондон, ама ми излизат толкова много и разпокъсано, че тотално се обърках, та реших да питам тук...
приятелят ми е българин, живее от 2 години в лондон, а ние сме заедно от година и малко. идеята ни беше да отида като завърша магистратурата.. тоя момент дойде и се очаква октомври да отида. казала съм в работата, че напускам и общо взето всички знаят, че заминавам...с изключение на мен.
по принцип не обичам много експериментите с живота си, а това май ще е най-големия. С гаджето ми последно време постоянно се караме, той е много нервен и избухлив, а и аз не съм никак цвете явно и всеки път като се караме много започвам да се чудя дали да идвам и кво ще правя там.
Английският ми не е перфектен, изкарала съм до ниво Б2, но не съм говорила и ми е много трудно да се отпусна, а всеки път като бъркам нещо той почва да ми вика и ми прави супер гадни забележки, че направо като съм с него и си мълча ...

въпросите ми са много по принцип..интересува ме мога ли да си намеря работа там, различна от чистене на къщи? знам, че и това е работа и не ме е срам да го правя, просто не искам заради родителите ми, които 6 години ми плащаха семестрите за бакалавър и магистър и накрая детето им да иде в Лондон да чисти мизериите на някой англичанин - струва ми се, че това много ще ги нарани..
възможно ли е изобщо да вземат чужденец и в частност Бг на някаква друга позиция? примерно секретарка, администратор, не знам нещо подобно.. имам много познати, които работят там ииии да не кажа 99.99% се занимават точно с чистене..
моля ви някой да ми каже кво да правя, защото наистина съм почнала много да се шашкам..

# 6
  • Мнения: 2 093
здравейте Simple Smile
от половин час търся тема за Лондон, ама ми излизат толкова много и разпокъсано, че тотално се обърках, та реших да питам тук...
приятелят ми е българин, живее от 2 години в Лондон, а ние сме заедно от година и малко. идеята ни беше да отида като завърша магистратурата.. тоя момент дойде и се очаква октомври да отида. казала съм в работата, че напускам и общо взето всички знаят, че заминавам...с изключение на мен.
по принцип не обичам много експериментите с живота си, а това май ще е най-големия. С гаджето ми последно време постоянно се караме, той е много нервен и избухлив, а и аз не съм никак цвете явно и всеки път като се караме много започвам да се чудя дали да идвам и кво ще правя там.
Английският ми не е перфектен, изкарала съм до ниво Б2, но не съм говорила и ми е много трудно да се отпусна, а всеки път като бъркам нещо той почва да ми вика и ми прави супер гадни забележки, че направо като съм с него и си мълча ...

въпросите ми са много по принцип..интересува ме мога ли да си намеря работа там, различна от чистене на къщи? знам, че и това е работа и не ме е срам да го правя, просто не искам заради родителите ми, които 6 години ми плащаха семестрите за бакалавър и магистър и накрая детето им да иде в Лондон да чисти мизериите на някой англичанин - струва ми се, че това много ще ги нарани..
възможно ли е изобщо да вземат чужденец и в частност Бг на някаква друга позиция? примерно секретарка, администратор, не знам нещо подобно.. имам много познати, които работят там ииии да не кажа 99.99% се занимават точно с чистене..
моля ви някой да ми каже кво да правя, защото наистина съм почнала много да се шашкам..

in4inka не е ли по логично да си потърсиш работа в България. Без език и опит наистина ще ти бьде трудно в Англия, освен ако не си специализирала в област, която е много търсена. За административна работа си трябва език на ниво. Ако си учила години не си захвърляй специалността за да работиш каквото и да е в друга държава. Аз не сьм в Англия и конкретен сьвет не мога да ти дам, но исках само да ти кажа че е важно да придобиеш опит в областта в която учиш и след това вратите по-лесно се отварят.

Общи условия

Активация на акаунт