Препоръчайте ми триколка за дете на година и девет месеца :)

  • 3 012
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 630
Здравейте,
Решили сме да купим на малката триколка, от онези, които първо се бутат от родител, после малкото само си я кара. Всички, които разглеждам, са от по- малка възраст- 10 месеца. Реално имат приспособления, които ние няма да ползваме. Ще съм ви много благодарна ако ми препоръчате триколка за дете на година и девет. Цената не е от значение, искам да е хубава и здрава, без приспособления за по- малко дете. Благодаря предварително  Hug Hug 

# 1
  • Мнения: 258
По мое мнение тези триколки за безинтересни за толкова голямо дете, помисли за скутер или колело за балансиране. Кетлер са добри при всички случаи.

# 2
  • Мнения: 22
Аз съм много доволна от тези на Кетлер.

# 3
  • Мнения: 4 755
По принцип сте големи за триколка - това е все едно бебешка количка, ама неудобна.
Моето дете, което е колкото твоето, кара балансово колело и е неудържимо. Много обаче зависи от детето. Ако е енергично и подвижно, триколката е излишна. Ако обаче е по-спокойно и не обича да си дава много зор, балансовото колело може и да го озори, поне в началото. Та както ти прецениш, но аз лично не виждам голям смисъл в триколките - 1. трябва да го буташ все едно е количка; 2. нямаш голям багажник (както при количката) т.е. дори хляб и мляко не можеш да пъхнеш; 3. нищо не развива - може би евентуално се учи да върти педалите, но поне моето дете все още няма сили и търпение за такова учене.

# 4
  • Мнения: 1 630
То неудобства още има бол- не може да спи в триколка, няма дъждобран, трудно се слага в кола ако не е комби (това последното не ме засяга, защото не карам, но все пак...) и т.н. Но пък аз я водя с количката в парка, който не е много близо до нас. Тя няма как да върви до там и затова си мислех за триколка. Кола не карам. Ако й взема балансово колело, трябва или да се забия в кварталната градинка или да го закача и него на количката...  newsm78 Затова си мислех за триколка.  newsm78   

# 5
  • Мнения: 4 755
И ти си права. Освен това ако вземеш балансово колело, ще трябва да тичаш след нея, защото все пак си е още бебе и хич не й е ясно, че трябва да кара само по тротоара, да не слиза на улицата, да спира на кръстовище, за да те изчака и така нататък (аз му удрям голям спорт с нашия и бая съм се вталила  Joy) Ще трябва ти да го буташ, ако тя не иска да го кара, но ние поне нямаме такъв проблем - излиза на колело и се връща на колело без проблеми.

Нашето е такова. Хубавото е, че гумите са дебели и става и за по-малки деца, които все още не пазят добре равновесие http://www.imaginarium.bg/64701.htm. Не е тежко, защото е пластмасово, но пък не е като да го мъкнеш по половин час, не е удобно. Препоръчаха ни от есента да минем на нормално балансово колело с по-тънки гуми.

Мен ако питаш, щом още не протестира срещу количката, хич не се занимавай с колела. Ние започнахме да излизаме с колело само защото синковецът вече категорично отказва да седи в количката - само сутрин се съгласява за яслата, ама тази сутрин искаше с колелото, та беше голяма драма.

Ако все пак решите за триколка, гледайте да е по-голяма, дори да няма опция за бутане от родител. Иначе докато се научи да върти педалите, вече ще й е малка. Поне такива са моите наблюдения върху съседските деца с триколки. И най-вече, каквото и да вземете на детето, със сигурност ще се радва, така че смело с триколката или балансовото колело   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 630
Разбирам, благодаря ти   bouquet
Аз, като не-шофьор, се ужасявам от мисълта да се настаня в кварталната градинка или площадка и да не мръдна от там следващите година- две. Затова мисля варианти. Малката се бунтуваше срещу количката още от съвсем малка, но понеже нямам избор, се наложи да я свика и сега няма проблеми. Стои си и не мрънка.  Peace 

# 7
  • Мнения: 4 755
И да си шофьор, и да не си шофьор, това няма голямо значение. Аз карам (от цели 6 месеца вече  Laughing), но до парка ходим на собствен ход - аз тичам, детето кара колело. Хубавото е, че около нас има три парко-градинки, та имаме избор - не че не са ми писнали вече, де, но продължаваме да ходим там - не ми се ходи с кола и през почивните дни.

# 8
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Това е триколка на ПУКИ, която отговаря на изискванията ви - здрава и практична. Ако смятате вие да придвижвате детето - триколка, но предимно вие ще полагате усилия за придвижване.


Ако искате детето да се движи и да развива умения, тогава по-добре е да вземете колело за балансиране - ПУКИ имат подходящ модел за възраст около тази на детето - съобразено е с ръста на детето и е  леко. Ако детето се умори и не иска да го кара, няма да е трудно да го вземете и да го носите. 

# 9
  • Мнения: 1 630
Благодаря ти, тигър, ще ги разгледам  Hug Hug

# 10
  • Мнения: 4 755
Тъй като бях написала, че не виждам смисъл от триколките и че според мен нищо не развиват у детето, влизам да кажа, че не съм била права.

Онзи ден бяхме с детето на първи сеанс психомоторна кинезитерапия и едно от нещата, които кине-то накара детето да направи, беше да го качи на една триколка и да го накара да върти педалите. Въртенето на педалите изисква сила, координиране и концентрация, така че развива хем мускулите, хем мозъка.
Кине-то каза, че и триколка, и балансово колело са добри варианти. На моето дете му беше малко трудно в началото да разбере какво точно трябва да прави, после схвана, но пък все още не е достатъчно силен за разходка с подобно нещо - т.е. в залата за упражнения става, навън обаче не би могъл все още.

Иначе триколката беше на Пуки, подобна на картинката от Тигър, но без дръжка, без кошница и май една идея по-големичка.

# 11
  • Мнения: 1 630
хммм, много интересно, а каква е тази психомоторна кинезитерапия?  Thinking 

# 12
  • Мнения: 4 755
Моето дете много пада, като тича. Общата моторика му е много добре, но явно има проблеми с фината моторика, въпреки че яде сам, реди пъзели и много добре си служи с ръцете - т.е. аз не виждам проблем, но явно има. Колкото по-рано се коригира, толкова по-добре. В противен случай може да има сериозни проблеми в училище. Целта на психомоторната кинезитерапия е да се научи да контролира по-добре тялото си, да овладее енергията, която бълва от него, и да се повиши концентрацията му. Всъщност става въпрос за различни упражнения - катерене по стълби и спускане надолу изправен, каране на колело, редене на кръгове, пъзели, опити за рисуване, редене на конструктор - изобщо неща, които изискват по-точни движения и по-голяма концентрация. Освен това трябва да направим и консултация с очен лекар, тъй като паданията могат да се дължат и на това.

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте,
радвам се, че сте писали по тази тема вече... и аз съм на път да купя триколка или пък колело без педали за дъщеря ми, която е на 1г 7м вече.
Смятате ли, че триколка без спирачки е нещо практично? Мен точно това ме възпира от тези на Кетлер и Пуки. Тези, които съм разглеждала са без никакво приспособление за спиране.
поздрави,
Тита

# 14
  • Мнения: 4 755
Дори да има спирачки, струват ми се излишни - детето няма толкова сила, а и разум, за да си служи с тях. Балансовите колела също нямат спирачки или поне не тези, които аз съм виждала. И в двата случая детето се учи да спира само с краката (а да не ви казвам как за две седмици обувките отиват буквално за боклука).

Ако ти се тича повече след детето, вземи му балансово колело. То е по-маневрено, детето се засилва по-бързо, развива по-голяма скорост и съответно твоите реакции трябва да са по-бързи, за да можеш да го предпазиш от улицата, колите и минаващите хора. Откакто моят кара такова колело, станах много спортна, дори си купих маратонки, а такова нещо не бях слагала от бая години.

Общи условия

Активация на акаунт