Цветолечението на д-р Бах – 8

  • 142 882
  • 769
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 92
Вече няколко пъти съм взимала есенции за различни неща - кризи не съм имала, но ми се е случвало да не усетя как е настъпила промяната... Едва след време като се обърна назад, виждам, че нещата са се променили. Така че, може би, просто ти трябва време.

# 211
  • Мнения: 152
talito, аз бях писала че вече две седмици не се чувствам добре. И аз за подобен проблем приемам комбинация. Продължавам, ще видим резултата.

# 212
  • Мнения: 54
Здравейте, включвам се да ви следя! нямам конкретен проблем, за който да питам в момента! имам много въпроси, но се връщам да чета темите назад и да се ориентирам и тогава вече ще питам, ако нещо не е коментирано!

# 213
  • Мнения: 2 926
Здравейте, бихте ли ми помогнали?  Hug
С капките на Бах съм запозната от 2008г., оттогава чета и темите, но след като преодолях проблема ги прибрах и 5 години не съм се сещала за тях.
Днес обаче реших, че капките са точното нещо, което ми е нужно.
Проблема ми е следния:
Бременна съм в 7-ми месец.Изпитвам ужас от раждането.Страха ми е породен от предното ми раждане, което беше много трудно, тежко, болезнено и с доста критични моменти.
Сега умирам от страх всичко това да не се повтори - страх ме е дали всичко ще бъде наред с бебето, дали ще се роди здраво, страхувам се от болката....от всичко.
Отделно от това или заради това, не знам, изгубих съня си и физическото ми състояние не е добро.Страдам от непрекъсната умора, болки, не мога да върша нормалните си домакински задължение.Изобщо и физически и психически съм развалина  Sad

Много ви моля за помощ, да ме посъветвате каква комбинация да си направя, понеже доста време не съм се занимавала с есенциите и почти всичко съм забравила.

Доколкото прочетох есенциите на практика са вечни, но да попитам - моите са от 2008г., пълен комплект от д-р Пашкулев.Сега ги отворих, нямат утайка, изглеждат добре, а някои дори не са отваряни.Мислите ли,че мога да ги използвам?

# 214
  • София
  • Мнения: 5 560
Карамел, можеш да ги използваш.  Peace Опитай с 29, 20, 2, 25, 35 и РР в случай на нужда.

# 215
  • Мнения: 309
Здравейте, момичета! Изчетох темичката ви, както и предишни такива, защото ми е доста интересно. И преди съм чела неща по въпроса, но сега вече съм решила да действам Simple Smile Но имам няколко въпросителни. Разгледах сайта Аспен.бг. Направих теста и набелязах няколко есенции. Видях, че може да се поръча комбинация, което струва 15 лв. и май излиза доста по-евтино отколкото да поръчам 6 шишенца? Не знам като количество за колко време би стигнало. Освен това не знам комбинацията направо ли се използва или се разрежда по някакъв начин (понеже прочетох и такива коментари). И като цяло какво бихте препоръчали на лаик в тази област Simple Smile Ще се радвам на вашите отговори!
  bouquet

Последна редакция: сб, 31 яну 2015, 09:32 от Амая

# 216
  • Мнения: 5 592
Попитай колко мл е шишенцето им,30 мл стига за около месец ( може би и малко повече ) 4х4 капки.Вече готовата комбинация не се нуждае от допълнително разреждане.
По-добре си поръчай готова комбинация,за начало. После ще решиш имаш ли нужда от отделни есенции,кои и от къде ще ги вземеш.
Успех!

# 217
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте, имам проблем с дъщеря ми, която е на 4 г. и която се промени след раждане на второто ми дете преди 2 месеца. Бихте ли ми препоръчали лекар - хомеопат, който да препоръча монопрепарат/ комбинация от препарати на др Бах. Живеем в София. Благодаря ви.

# 218
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Здравейте, бихте ли ми помогнали относно картата на тялото на Крамер. Имам проблем в зона, която обхваща няколко участъка с различни есенции. Трябва ли да третирам всеки участък поотделно с "неговата" есенция или да направя комбинация за цялата зона? И с концентрат ли да намазвам или с разредени капки? Мога ли да накапя на салфетка и да сложа върху участъка, или да втривам, или напръсквам....?  Интересното е, че преди да видя картата, си определях есенции и бяха почти същите, както отбелязаните на тази зона. Извинете ме ако има отговор на тези въпроси, но не съм изчела всичко, сега се връщам назад да чета. 

# 219
  • Мнения: 12
Здравейте,имам затруднения да избера комбинация за сина ми,понеже се спирам на 9бр.есенции.Ще ви разкажа за случая и ще ви помоля за съвет.Детето е на 9год,доста агресивно,палаво и вироглаво.Напоследък не се подава на никакъв контрол.Прави каквото си поиска и когато му направиш забележка казва че не му пука,почва да се плези и прави фасони,понякога посяга на баба си и дядо си.Когато го накажем по някакъв начин става по-лошо полужението,почва повече да се лигави и става нетърпим.Непрекъснато е в движение-тича,подскача от дивана на леглото,търкаля се по пода.В училище е много непостоянен,на единия ден е добре,на другия е зле.Учителката казва,че греши от бързане.Имал големи възможнисти,но много бърза и притупва нещата.Гризе си ноктите и не иска да спи на тъмно.Мисля,че ревнува от малкия си брат,който е на 1г и 4м.,макар да не го показва.Държи се с него много добре.А на всичкото отгоре има и тикове.Мига с очите,вокални,а от няколко дена и смърка с носа.Лятото бяхме на невролог,пи няколко месеца хапчета,но без грам резултат,освен че му бяха станали много червени очите.Ще съм ви много благодарна да чуя и вашето мнение.

# 220
  • Мнения: 5 592
Imaptiens, Holly  и  много безусловна любов !
И консултация с психолог ( ако ви устройва имам координати на добър в Пловдив ,пишете ми на лични,да не е реклама).

# 221
  • Мнения: 11 822
Според мен освен споменатите от Трапезица трябва 6 Cherry Plum за нервите, 20 Mimulus за страха от тъмно, 33 Walnut за промяната в живота му (т.е. появата на брат му) .

И аз смятам, че трябва намеса на психолог, отделно намерете време само за вас двамата без брат му или някой друг. Да си имате време в което правите нещо заедно и той се чувства достатъчно значим за вас  Peace .

Успех  Hug

# 222
  • Мнения: 309
Попитай колко мл е шишенцето им,30 мл стига за около месец ( може би и малко повече ) 4х4 капки.Вече готовата комбинация не се нуждае от допълнително разреждане.
По-добре си поръчай готова комбинация,за начало. После ще решиш имаш ли нужда от отделни есенции,кои и от къде ще ги вземеш.
Успех!

Ами в сайта пише, че шишенцето е 30 мл. Щом стига за около месец е добре. В понеделник мисля да поръчам направо. Никъде не видях цена на доставката, но предполагам, че е горе долу стандартната. Благодаря   bouquet

П.С. Забравих да попитам нужно ли е да взема и въпросните спешни капки? Те с какво са по-различни и кога е необходимо да се ползват?

# 223
  • Мнения: 2 926
.♥.Петя.♥.
благодаря много  Hug
Направих си комбинацията, която ми препоръча, с леееки промени, дано се почувствам по-добре
  bouquet

# 224
  • Мнения: 490
Здравейте момичета, имам следното питане- при силен стрес в работата /свиване на стомаха от притеснение-внезапни проверки, силно напрежение - дали ще се справя, нежелание да я работя-граничещо с омраза, кавги, заяждания и смешна заплата/ нервите ми са разклатени и не мога да спя, често имам и главоболие.
 Е, пия валериани, разни билкови тинктури и добавки за сън, но ми се ще да включа и капки. Нещо за успокоение; нещо, което да ми дава сила и увереност, че ще се справя с отговорностите ми и нещо, за да не крещя и да не шамаросвам толкова често детето си- че горкото то го отнася. Просто в момента съм нетърпима-злобна, заядлива, арогантна, агресивна и недоспала.
Чувствам силно вътрешно напрежение- като буре с барут съм. И много се притеснявам дали ще се справя с  работата си, като че ли нямам вяра във възможностите си. Освен това трудно отпускам ума си/ не мога да релаксирам/ разсеяна съм, трудно се концентрирам и не мога да запомням. Не искам да взимам успокоителни и много се старя да не избухвам, но то се случва изведнъж, и естествено близките ми го отнасят. Моля, помагайте, че сама не мога да взема решение.

Общи условия

Активация на акаунт