Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 234
  • 723
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 037
Венета честит рожден ден и от мен
http://kartichki.bg/images/upload/2014-01/4_rojdenden463_l.jpg
Лека и безпроблемна бременност до края и един пухкав финал

# 571
  • Мнения: 600
  >>За детето с Даун, и до ден днешен има жени, които не си следят бременността, което е безумно, все пак живеем в 21в. Аз лично имам една позната, която сега е бременна с второ дете, но нито с него, нито с първото е ходила на преглед до раждането. Как е възможно това се чудя аз? newsm78>>>>

Колкото и да е странно , някои жени са готови да отгледат детето си , независимо с какви проблеми може да се роди. Аз имах завишен риск в изследването на хормона и лекаря веднага ми се обади да ме пита за аминоцитаза и евентуален аборт. Откзах категорично,защото немога да си представая да убия дете,което вече усещам как се движи! В следващите изследвания на сърце,натална гънка и носле всичко е ок , но разбира се имам малки притеснения и те ще са до края.

# 572
  • Мнения: 481
Здравейте, нямам никакво време да ви следя последната седмица с тези ремонти. Днес събирам оферти за циклене на паркет, направо ми се накъдри косата.
Ходих и на преглед.
Нашата малка мушмурочка вече е около 703 гр.  Crazy Док каза, че всичко е наред и сме в норма.
Видях, че за някакво детенце с Даун сте коментирали. Шапка й свалям на тази майка.
Не забравяйте, че независимо дали е с даун или нещо друго, то е преди всичко детенце. Такива деца и майки нямат нужда от сълзи и съжаление, напротив. Съжалението е възможно най-лошото нещо, което може да причините на тази майка и такова дете. Казвам това, защото обикновено хората като видят детенце с увреждане и не знаят как да реагират. Моя съвет е просто да игнорирате увреждането и да видите детето.
Съжалявам за лирическото отклонение. Но не се сдържах, надявам се не съм засегнала никого. Просто споделям.

# 573
  • Мнения: 1 318
... Относно бирата и изобщо алкохола по време на бременност съм твърдо против. Те лекарите казват, че и да пушиш не вреди, но и това са пълни глупости. Естествено и дай Боже нищо да не се случи, но винаги съществува риск и е добре поне това, което зависи от нас да направим. Такова е моето мнение. Никога няма да си простя сама да увредя детето си. Не забравяйте, че има увреждания, които се проявяват и след раждането като забавяне на развитието и т.н. В крайна сметка не мога да си представя, че не може човек да издържи няколко месеца без да пие алкохол. В името на собственото си дете.
С риск да прозвуча като алкохоличка, искам да уточня: бирата я пиех по препоръка от лекаря, защото от няколко глътки бира ми минаваше гаденето. Дори мъжът ми не вярваше, че доктор ми препоръчва бира - е, това е самата истина. Не сравнявайте 500 мл бира с цигари! Според Чавеева може да се пият бира и вино по време на бременност, а тя е човекът, който ми спря мидите...

# 574
  • Мнения: 433
За алкохола дори цигарите по време на бременност - това и да си в пълно въздържание пак не е гаранция за 100% здраве. А и в случая не става дума за водка или за една кутия цигари. Никога не съм разбирала крайностите. Това и като с лекарствата по време на бременност. Зор да не пийнеш и едно хапче, защото може еди какво си, тогава какво да кажат майките дето им се налага да пият лекарства, който са важни за живота им.

За малките деца и болестите - моя син ще почва градина, не мисля да го спирам, може би около месец след раждането. Той като цяло си е лепка за вируси и не очаквам да е здрав. Но ще давам имуностимулатор - много съм доволна от едно Имуномикс - мед, ехинацея и бъз.

За дечицата с проблеми - винаги съм се стремяла да ги приемам като едни здрави деца. Това се отнася и за хората с проблеми като цяло. Аз знам, че съжалението не им помага, дори напротив. Да не говорим, че никой от нищо не е застрахован. Но все пак смятам, че е добре ако има нужни изследвания да се направят, пък какво ще стане на финала е божа работа.

# 575
  • Мнения: 1 318
За алкохола дори цигарите по време на бременност - това и да си в пълно въздържание пак не е гаранция за 100% здраве. А и в случая не става дума за водка или за една кутия цигари. Никога не съм разбирала крайностите. Това и като с лекарствата по време на бременност. Зор да не пийнеш и едно хапче, защото може еди какво си, тогава какво да кажат майките дето им се налага да пият лекарства, който са важни за живота им.
Peace Абсолютно съгласна!

# 576
  • Мнения: 231
Момичета някой пил ли е или пие ли витамини  supple maman? Пия тях, защото док ми ги препоръча, и нямат йод, понеже съм с хашимото и йодът е противопоказан. До сега не пиех никакви, и двамата лекари при които ходих казваха че няма нужда, но сега след болницата и серклажа, док ме посъветва да си взема.

# 577
  • Мнения: 172
laseine , аз си купих възглавница за бременни от лидл за 22лв, пълна е с вата и с тази форма http://www.happymumsbg.com/?mod=articles&category=category_a … les_3&show=11

Благодаря ти много за информацията, а дали отдавна я купи оттам? и от кой Лидл?
Може преди  около 1.5-2 месеца от Лидл  в Дружба 2 до Джъмбо. Но явно от време на време пускат такива възглавници, защото аз бях чела че някой си беше купил от там преди време и след това случайно видях офертата в брошурата, но съм чувала че и Джъмбо има такива, но в този в Дружба няма със сигурност, може би в другите по- големите.

# 578
  • Мнения: 26
Мами може да ме включите в началната страница с дата за секциото 24.11.2014г. Втора бременност с момче... Simple Smile Ето и нещо много полезно за бъдещите майчета, което си купих преди няколко месеца...
http://www.minimod.bg/boppy/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0 … D0%B5%D0%BD%D0%B5
Желая ви лека вечер изпълнена с много положителни емоции и много усмивки!

# 579
  • Мнения: 1 826
Мили девойки,

Изобщо не искам да влизам в спор дали е полезно да се пие алкохол по време на бременност. Просто е добре човек да може да направи информиран избор за себе си. Ще ви дам един пример, който може всеки да тълкува както му харесва: във Франция от години на всяка бутилка е написано, че консумацията на алкохол, дори и в умерени количества  Naughty може да доведе до сериозни увреждания на бебето.

Аз лично за себе си съм избрала да не пия алкохол. Не бих могла да сравня употребата на алкохол с употреба на лекарства - последните се пият по необходимост, алкохолът не. Ако пиете безалкохолна бира, тогава може и да е полезна, иначе не смятам. Отново наблягам, че това е мое мнение.

А сега добре дошла на новата ни мама  Hug и лека бременност!

Хубава вечер на всички!

# 580
  • Мнения: 164
здравейте

Аз бира не съм пила откак съм забременяла. Не мисля, че би навредила една биричка. Просто аз не съм се сетила и не ми се е допило. Смятам, че ако нещо ни се прииска, а на сила се стискаме-това е по-вредно. Обаче отказах газираното. Преди пиех много кока кола, а от март месец насам имам няколко глътки изпити. Днес не се сдържах обаче и пийнах една чаша сода, ама не мисля че е кой знае какво. Оня ден пих и нести студен чай и днес пак си взех. Че взе да ми омръзва само вода и сок.

За имената- и двамата с таткото не сме привържаници детето да е кръстено на бабите и дядовците. Мислим да си харесаме име, което да ни кефи нас, а те ако искат да се сърдят, ако искат да се цупят. Не вярвам да има сърдити, ама кой знае....Даже много преди да забременея си харесахме име с хубав дамски и мъжки вариант и май ще е то, ама ще го мислим и по-натам. Баща ми има някакви изказвания, че ако не е на мойте родители кръстено, то поне да е на родителите на мъжа ми, че да не се сърдели. Simple Smile Няма как да е на някой от тях, да се сърдят ако искат, те губят.

Добре дошла на новата мама!

Честито на рожденниците! Да сте здрави и да реализирате мечтите си!!!!

Поздравления за хубавите новини от прегледи и изследвания!

Хубава вечер от мен

# 581
  • Мнения: 62
То пък в бирата има един алкохол, та човек да се напие и да не може да ходи. Абе най-добре да идем на село, в балкана на чист въздух и да ядем храна само от градината и дом. животни, че в тези от магазина какви работи има, тц тц тц. Бирата е особено полезна за кърмата и абсолютно не вреди на бебчето. На мен и киселините ми минават. Разбира се в нормални количества.

# 582
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
Здравейте мамита, аз се сключвам може би за последно в групата по тема бебчета, но ще ви следя с интерес.Причината е че за зла участ моята бременност приключи с лош край.Но важното е сега аз да се оправя и да гледам на пред, с надеждата в началото на другата година да съм отново на линия без проблеми да се запиша в редиците на бъдеща мама.
И понеже в продължение на седмица живях в някакъв пълен ад , ще ви посъветвам.Изберете местото където ще родите много внимателно и мой личен съвет е платете.Защото се нагледах на ненормално идиотски думи и приказки понеже нашата държава не се грижи достатъчно за бъдещите майки и деца на България.Следете бременността си изкъсо, и за всяко дори и незначително неразположение бягайте при АГ или спешно.
Пожелавам на всички ви една лека бременност и най - важното със щастлив финал.

# 583
  • Мнения: 490
Otrioz, neeee! какво е станало? Ако може сподели, за да се пазим........Силно те прегръщам .......нямам думи!

# 584
  • Мнения: 5 037
otiroz много съжалявам Hug.Дано бързо се възстановиш(поне физически).Имай кураж и се подкрепяйте с ТМ.Знам,какъв ужас изживяваш в момента,но с времето ще отмине и ще започнеш да гледаш напред.Желая ти в най-скоро време една успешна бременност.

Общи условия

Активация на акаунт