"За" и "против" чалгата

  • 97 424
  • 1 961
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Мнения: 3 096
Когато давам квалификации, това е на базата на нещата, които човекът е написал - на начина му на разсъждение. Една камара потвърждения на това съм изписала в тази тема, но защитниците на чалгата не желаят да разберат, че когато ги наричат повърхностни, това е заради склонността им да се хващат за думата и да не виждат по-далече от личния си нос. Не е непременно заради чалгата, но мисля, че имаме основание да твърдим, че е заради чалгаджийския манталитет. Емпирично стигаме до този извод, четейки темата.

# 1 576
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...защото от самото начало, а както се вижда и от последните мнения, на някои наистина им е трудно да  схванат, че темата е ,,ЗА и ПРОТИВ чалгата'' - като стил музика, а не ,,Колко тъпи са тези потребители, които харесват чалга?'' 
...
Явно и на теб ти е трудно да схванеш, че тези, които сме против чалгата, е не само заради музиката, а заради всичките прояви на плиткоумните ѝ фенове.
Никъде, нито в заглавието, нито в авторовия пост няма ограничение само за музиката. Чалгата е музика, поведение и начин на живот. Чалгарите са неприятни и прости и затова съм против нея.

# 1 577
  • Мнения: X
Напоследък даже и чалгарите не харесват чалгата, което е добре.
Другото, което не е добре, е, че чалгарският манталитет си остава въпреки всичко, толкова задушаващ.

# 1 578
  • София
  • Мнения: 100
Почитателите на Моцарт и Рамщайн - какво правите тук в тази тема освен да набивате в главите на слушащите попфолк колко са глупави?

Хм, какво ли може да правят в тема "За" и "против" чалгата"? newsm78 Опс, сори, забравих, че за чалгари това е въпрос с повишена трудност.

 Емо, много добре знае за какво е темата , затова задава този ''риторичен'' въпрос, защото от самото начало, а както се вижда и от последните мнения, на някои наистина им е трудно да  схванат, че темата е ,,ЗА и ПРОТИВ чалгата'' - като стил музика, а не ,,Колко тъпи са тези потребители, които харесват чалга?''  

 Всеки си намира своя начин да разпуска, едни - като слушат поп-фолк, други - като обикалят от тема в тема, да се заяждат и раздават квалификации  smile3513

Когато казвам, че съм против чалгата трябва и да обясня защо. Тя възпитава ценностна система, която дълбоко ме възмущава и отвръщава. Всички прояви на въпросната система за мен са глупави и посредствени. Оставам вие да си направите извода, какви са техните представители.

# 1 579
  • Мнения: 4 418
Ценностна система, ала бала, сипи тука една ракия и пускай кючека.  tooth

# 1 580
  • София
  • Мнения: 4 429
Мине се, не мине, идва някой като emokey в тази тема и хвърля една такава бомба.

"Бомба"не е най-точният термин. "Екскремент" повече би подхождало.

 Мнението на Емо го изтриха, но това си стои. Защо ли не се учудвам  Confused

__________________________________________________________________________________

 Няма да цитирам, отговарям общо на всички, че след всичко на което съм се нагледала в този форум -  скандали, клюкарстване зад гърба на тази или онази, поставяне на диагнози, гоненето от темите на потребители които не са симпатични на някого, размяната на удари и обиди, и докладване пред модераторите за щяло и нещяло(детска работа), ръфането и ''кучешките боеве'' които постоянно си организират из темите - интелигентните(НЕСЛУШАЩИ чалга), стигам до извода, че не чалгата е виновна за ширещата се простотия и лошотия. И как да се съглася и да приема за интелигенти, една голяма част от потребителите, които действат на стадният принцип(една като изблее и другите след нея)!? Ами онези, които се държат така, сякаш форума е техен  ooooh!

 Нееее...не е виновна чалгата, а тестото от което си замесен!

# 1 581
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Почитателите на Моцарт и Рамщайн - какво правите тук в тази тема освен да набивате в главите на слушащите попфолк колко са глупави?

Ако не слушаш чалга, значи слушаш метал или класическа музика, това сравнение не мога да го разбера. Има толкова много изпълнители...

Те тези, които слушат чалга слагат всички останали под един знаменател - МЕТЪЛ

# 1 582
  • Мнения: 2 237
Западната им алтернатива са Майли Сайърс и Ники Минаш.

Добре, де, като имат и на Запад алтернативи, защо жените по улиците не им подражават по облекло и поведение? Нещо има у нас, за да е толкова популярен този грозен стил на облекло и поведение.

Скрит текст:
Ето ги тези двете, а ето и резултатът на думата "чалга" в снимките на гугъл. Не е като да няма прилика..

# 1 583
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Западната им алтернатива са Майли Сайърс и Ники Минаш.

Добре, де, като имат и на Запад алтернативи, защо жените по улиците не им подражават по облекло и поведение? Нещо има у нас, за да е толкова популярен този грозен стил на облекло и поведение.

Скрит текст:
Ето ги тези двете, а ето и резултатът на думата "чалга" в снимките на гугъл. Не е като да няма прилика..

Може би защото "На Запад" /мразя това определение/ богатите мъже не плащат, за да притежават такава "гърла".Може би, защото там никой не им дава ефирно време.И защото най-вече не им обръщат внимание.

# 1 584
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хора, тук все още мерило за просперитет е марката кола... КОЛА! Средството, което се ползва, за да те придвижи от едно място на друго. Парцали и коли = "мноо голям". Въпросният стил възпява тези "ценности". Кой "на запад" (и аз недолюбвам израза), вече се впечатлява от такива глупости?

# 1 585
  • Мнения: 4 418
Хора, тук все още мерило за просперитет е марката кола... КОЛА!

Мерило е.


Кой "на запад" (и аз недолюбвам израза), вече се впечатлява от такива глупости?

Много, мноооого хора.

# 1 586
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мда, зависи какви хора познаваш. Повярвай, наистина заможните нямат идея каква "ценност" е новата кола hahaha. Това е просто даденост. А тук батката с голяяяяяма кола си мисли, че е супер дупер само поради тоя факт Crazy.

# 1 587
  • Мнения: 2 404
Хора, тук все още мерило за просперитет е марката кола... КОЛА!

Мерило е.

За мен е субективно мерило. Често срещано е " дEдо продаде земите и сега ми даде някой лев чАЙ сЯ да си купя едно мерцедесче/BMW/AUDI че нали съм гЪзе, пък с кво ще го поддържам после това возило, ами ще го мисля някак си"
Това е хипотетичен пример, но действителността не се различава много

# 1 588
  • Мнения: 12 662
Мда, зависи какви хора познаваш. Повярвай, наистина заможните нямат идея каква "ценност" е новата кола hahaha. Това е просто даденост. А тук батката с голяяяяяма кола си мисли, че е супер дупер само поради тоя факт Crazy.

Ех, този запад.  Там всички са културни. 

# 1 589
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Трещо, ако ме познаваш, ще знаеш, че баш аз, никак...ама никак не се кланям на тоя господ. Но по отношение на батките и чалгите - така е, още сме зле. Аз съм обективна - "на запад" не бих живяла и хич не ме влече (освен на екскурзия), но което е вярно - вярно е.

Общи условия

Активация на акаунт