Моля, мамите които ползват АМ Аптамил, за мнение!

  • 55 915
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Моята дъщеря е на 1 месец и 10 дена.
От 2 седмици сме изцяло на ам аптамил и капки абоколикен преди това бяхме на смесено хранене отначало го прие добре но след няколко дена започна да се изхожда един път на ден иначе винаги по едно и също време около 9-10 часа, преди акото и беше като по-гъста каша а сега  и е много рядко,  и понякога излиза от памперса.Има и дни когато много плаче точно преди да се изходи. Педиатъра каза че е нормално щом е един път на ден, както и да плаче преди изхождане щяла да го израсте този период,  но все пак реших да се консултирам и с хора които ползват това мляко !
Споделете при вас как е?

# 1
  • Мнения: 768
Ползвала съм млякото. Въобще не мисля, че бебето плаче от него и според мен е едно от най-добрите млека. Вероятно са си колики. Моето бебе акаше поне 4 пъти на ден.

# 2
  • Мнения: 781
Не е от млякото, а от капките.

# 3
  • Мнения: 41
Bellisima82  може и да си права поразгледах се още във форумите
и май останах с такова впечатление!
Иначе смятам че нямаме колики по принцип е спокойна стига да не е гладна и да не и се ака!
Ще взема постепенно да и ги намалям пък ще видим!
Мерси за бързите и отговори!

# 4
  • Мнения: 768
Като няма колики, защо даваш капки  newsm78?

# 5
  • Мнения: 237
И ние сме на аптамил още от началото много съм доволна. Аз само че до скоро давах и пробиотик  био баланс бейби в началото после го сменихме с био гайа. Може да се консултираш с педиатъра ви. Но млякото е много добро

# 6
  • Мнения: 207
И моите бебета от началото бяха на смесено хранене и след това минаха на Аптамил, давах и капки Абоколикен. Абсолютно същото се получи и при нас и до ден днешен е така, акат веднъж на 1, 2 дни, това е нормално. Случвало се е да плачат докато акат, но отмина за около 2 седмици и повече не се е случвало. И за мен Аптамил е най-доброто мляко поне за моите деца.

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 243
Може и да са колики, мен ме притеснява повече, че казваш, че акото е доста рядко и излиза от памперса. По принцип има голяма разлика в акото при кърмене и при АМ. С АМ е по-жълтеникаво и мирише по-лошо. Попитай педиатъра дали можеш да дадеш  Aptamil Comfort. То се препоръчва за по-добро храносмилане през първите месеци, но след консултация с лекар.
Иначе аз съм доволна от обикновения Aptamil. Ние започнахме да го пием след 10-11 месец. Преди това бяхме на кърма и после пюрета. Aptamil му допадна повече в сравнение с Lactana и Nan, от които изхвърлих 1-2 кутии. После прочетох доста за състава на млеката и също съвети на специалисти.
Друг добър вариант е Hipp, което е с про и пребиотици. Според мен, ако проблемът продължава е по-добре да опиташ с друго мляко, но не и да ги сменяш прекалено често. Успех!

# 8
  • Мнения: 244
Моят случай е идентичен с твоя. По принцип бебетата на Ам си акат по един път на ден, което е нормално, а рядкото го отдай на капките-Абоколикен разхлабва доста. От както ги спрях си ека нормално гъсто ако. Simple Smile Плача си е от колики. Общо взето нищо притеснително при теб.

# 9
  • Мнения: 1
моето детенце е на 8 месеца и сме на Hipp Combiotik не се притеснявай нищо обеспокояващо няма,щом не е запечено детенцето.Капки ползвахме Еспомизан много бях доволна от тях.И моето бебе плачеше като се изхожда,а това за цвета на акото са глупости.Нищо му няма на детенцето напълно нормално е да има промяна като мине на АМ

# 10
  • UK
  • Мнения: 5 999
От раждането сме на Аптамил, отначало бяхме на прегнакеър, впоследствие минахме на комфорт, а сега сме просто на 1-цата, скоро мисля и на 2-ката да минем. Нямали сме подобни проблеми, които просто ми приличат на колики, капките са именно изписани ви с тази цел и п/в тях Peace Ако не ви действат добре говорете с педиатъра ви има цяла гама от подобен род илачи, да ви ги замени с друг вид, ние бяхме доволни от Инфакола, например Laughing
А това, че излиза от памперса е зависи какъв вид ползвате, като марка и номер, може да са ви малки, а някои видове памперси просто изтичат от памперса, ние имахме такива разливи например със зеления памперс,  с белия, оранжевия и лилавия Crazy нямаме този проблем!
Hug

# 11
  • Мнения: 1 117
Коконче, какво е това прегнакеър? Има такива витамини, но за мляко не бях чувала?! newsm78

# 12
  • Мнения: 237
Сигурно има предвид аптамил прематюр- за недоносени Peace

# 13
  • UK
  • Мнения: 5 999
Коконче, какво е това прегнакеър? Има такива витамини, но за мляко не бях чувала?! newsm78

Уф, голяма съм патка ooooh! не прегнакеър,  а за недоносени беше млякото Crazy

# 14
  • Мнения: 30
Здравей, аз също съм много доволна от млякото. Нямаме проблеми с акото, да понякога е по-течно, но не винаги. Ползваме капки Саб симплекс след изпробван еспомизан, доволна съм.
Една приятелка ми каза, че нейния педиатър преди време е посъветвала щом ползва Аптамил да не ползва капки за колики, защото самото АМ съдържало. Имате ли някаква такава информация?

Общи условия

Активация на акаунт