Деца с очни проблеми - тема 8

  • 145 883
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Когато взимах очила на дъщеря ми в Гранд Оптик -детска оптика имат на Мария Луиза до халите, имаше двама малчовци около година и половина да са били. Вижте и там.  Peace

# 721
  • Мнения: 553
http://cooptics.bg/product-category/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0% … ble-safe-classic/
 Тук има модели и за мъници.
Ние сме пробвали за по големи деца. Много лекички са.

# 722
  • Мнения: 641
Здравейте,


Дъщеря ми беше на 2,5г, и много нежна и слабичка. С две ръце и два крака препоръчвам Miraflex и Cooptics.
Рамките не са ефтини, но пък са много красиви, лекички, издръжливи. Вече 8 месеца ги носим и сме много доволни.
До колкото разбрах Cooptics са официалният вносител и има всички модели Miraflex. Може и да се поръчат цвят и модел. Жената беше много любезна и успяхме да мерим рамки, въпреки че дъщеря ми не беше в настроение да го кажа меко.  Simple Smile

# 723
  • Мнения: X
Здравейте, можете ли да ми препоръчате лепенки или превръзки за закриване на окото за дете на 6г. Започнах да разглеждам разни превръзки в ибей- някои се слагат на очилата, други са като пиратски, има силиконови- дали  уплътняват хубаво около окото и как се поддържат. Ще съм много благодарна ако някой има отзиви за тях. Или по-добре еднократни лепенки- от тях кои бихте препоръчали.  newsm78

Ние купуваме еднократни лепенки от оптики Joy.Цената последно беше 20 лв-50 бр. Има и някакви отстъпки и стават още по евтини,ако не се лъжа последния път ги взехме за 16 лв. Аз не съм успяла до сега да намеря по-евтини.Също ползваме и такива : http://drugstore.bg/%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8-% … 0%D0%BE%D1%8F-124 ,защото лепят по-здраво от другите и малкия не успява да ги махне като е крив,но пък остава после зачервено по очето.

# 724
  • Мнения: 748
Здравейте,предстои  ни скенер на очите.Моля ви препоръчайте ми къде е най добре ....София или Варна!?Лутам се и незнам кой път да избера....искам хем добра апаратура ,но и специалиста да е добър.

# 725
  • Мнения: X
Във Варна определено има доста добра и модерна техника в очна клиника "Св.Петка" ,както и отлични специалисти.Във въпросната клиника д-р Филева е детския офталмолог заедно с доц.Митов.

http://st-petka-eyeclinic.bg/?gclid=CKbLyN-t8dICFU0Q0wodrL4ERA

# 726
  • Мнения: 276
Здр мами случеят при мойто дете е много ... объркан за мен. Първо мигаше с двете очи после започна да премигва само с едното око като тик,сълзи му и почетеенява, а напоследък почна и да го криви много странно,но само когато гледа детско. Заведох го при 3 доктори и три мнение. Единият каза супер му е зрението детето си каза всички животинки и голями и малки,другият каза ,че е за очила далекогледство третият също. Взехме очила ,но детето се оплаква ,че невижда хубаво с тях и само си търка очите и ги свалихме след 3 месеца му се зачести проблема и пак го заведох при третия доктор и тои каза ,че ако не носи очилата има вероятност да загуби зренир на окото 🙁 възможно ли е според вас

# 727
  • Мнения: 446
Бибонче,не мога да дам мнение за проблема на детето.Само мога да те насоча към добър детски очен.Ти къде го водиш?

# 728
  • Мнения: 276
Бибонче,не мога да дам мнение за проблема на детето.Само мога да те насоча към добър детски очен.Ти къде го водиш?

Аз съм от Благоевград водих го при д-р Тумбев 2 пъти на др доктори им забравих имената 😉 Моля препоръчайте ми някой добър във София

# 729
  • Мнения: 231
Здравейте, бебето ми е на 2 месеца. Преди 2 седмици забелязах,че зениците на двете очи се разширяват различно. Особено на изкуствена светлина или приглушена - дясната остава свита, лявата се разширява и е двойно по-голяма.
Това , кото прочетох в интернет за анизокорията , много ме притесни. Ние сме от Бургас, тук очен лекар за бебе не можах да открия. Прегледа я гостуващ от Пловдив д-р Васил Маринов, но той само й разшири с капки зениците. Докато капките действаха, бяха и двте еднакво големи. Каза" и двете очи са чисти' , каквото и да значи това, но не е нормално да са различни. Потърсете и друг специалист в София, за да се отхвърли неврологично заболяване.
Сега се чудя- къде да отидем, кого да търсим , офталмолог ли, детски невролог ли?
Може ли някакви съвети да ми дадете. Благодаря ви

# 730
  • Мнения: 5
Здравей papeshonka,за София ти препоръчвам детския невролог профил.Божилова,а за офталмолог аз съм доволна от Д-р Димитрова в Токуда и проф.Чернидринска в Александровска.Вариант е и в Пловдив за детски невролог професор Иван Иванов.Успех и стискам палци всичко да е наред.

# 731
  • Мнения: 1 456
Здравейте, тук ли е мястото на диагноза "отлепена ретина"? Предстои ни операция със силикон. Интересува ме боли ли след това? Проглежда ли се след това? Как протича възстановителния период: не вижда/вижда си, ходи с лепенка/превръзка 1, 2, ... Месеца ... Маханети на силикона след колко време е? Имате ли опит?
Благодаря!

# 732
  • Мнения: 446
Здравейте и от нас с мъника Simple Smile Искам да ви споделя радостта си,че най-накрая детето ми е с премахнати катаракти и вградени лещи.След толкова перипетии и отлагане на операциите,заради некадърни доктори,вчера д-р Тасков(старши),оперира детето ми.Още е рано да кажа какъв е резултата,но очите му вече не блуждаят в нищото!Благодаря на д-р Тасков и д-р Мърмъров,на целия екип на очна болница Луксор!

В понеделник сме на профилактичен преглед и може би до тогава ще мога да кажа,че детето ми вижда!Имаме обаче малък проблем-малкия трябва да носи протектори на очите,за да не ги търка и да не се нарани.От Луксор ни дадоха,но трябва да са залепени за лицето с левкопласт.Хубаво,но трябва да капем 2 вида капки,по 5 пъти на ден и можете да си представите как реве детето на всяко махане и слагане на протекторите.Можете ли да ми препоръчате алтернатива и вие как се справихте с проблема?Благодаря!

# 733
  • Мнения: 278
Здравейте мами.
Бих искала да се допитам до вашето мнение....
Бебо е на 33дни, от два три дни забелязвам, че очичките му правят много бързи хоризонтални движения и се притесних. Знам, че е нормално да събират очички, но това.... след два дни сме на детска консултация и ще попитам, но до тогава бих искала да чуя и вашето мнение.
Благодаря ви.

# 734
  • Мнения: 446
Канди,както го описваш,ми прилича на нистагъм.Моето дете го има,в следствие на катарактата,но доктор Тасков каза,че най-вероятно ще изчезне след известно време.Ако искаш потърси в нета и сравни описанието
 за нистагъм,с поведението на детенцето.Дано му няма нищо-стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт