смъкнато влагалище

  • 8 313
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моя позната е получила смъкнато влагалище след раждането. Често ми  се оплаква, че след като видгне нещо тежко( включително и детето си) започва да я боли. Някоя от вас имала ли го този проблем и как се е оправила?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 856
kak se razbira dali ti se e smaknalo vlagalisteto  Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
гинеколог го разбира, мисля, че ти нищо не можеш да видиш
вс

# 3
  • Мнения: 2 274
Затова не трябва да се вдига тежко поне две месеца след раждане и/или операция, тъй като мускулите са лениви...МИсля, че упражненията на  КЕгел биха помогнали,  в по-тежки случаи се налага оперативна намеса.

# 4
  • Мнения: 717
Лекарката, която ни проведе ЛФК-то каза същото - че при смъкване се стига до операция, затова предупреди да не вдигаме нищо по-тежко от детето. Предлагам ти да кажеш на твоята приятелка да отиде на преглед все пак.

# 5
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Marina M
Лекарката, която ни проведе ЛФК-то каза същото - че при смъкване се стига до операция, затова предупреди да не вдигаме нищо по-тежко от детето. Предлагам ти да кажеш на твоята приятелка да отиде на преглед все пак.


Да речем, че познавам човек с операция(пластика) на смъкнато влагалище, при която ефекта е нулев  Close !
И при двата вида родоразрешение може да се получи смъкнато влагалище(както и хемороиди  Embarassed ).
 Arrow колкото до болката - не мисля, че я е боляло--по-скоро лек дискомфорт при кихавица и вдигане на тежко...  Imp !

# 7
  • Мнения: 1 975
смъкнато влагалище....  Rolling Eyes  ... това на мен нищо не ми говори.....
надявам се някой да може да ти помогне с отговор  Wink

# 8
  • Мнения: 419
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

Понеже при мен работата е на кантар, секцио или нормално, приятелки ме убеждават постоянно да избера секциото. Защото едната е със смъкнато влагалище,скъсано мускулно влакно и като кихне се напишква. А другата е със срязан перинеум и също се напишква като кихне, а е родила преди 4 години.
Та от тези приказки, май пак ще предпочета секциото. Макар че от първото имам лоши спомени, поне нямам лоши последици

# 9
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Stani
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

Понеже при мен работата е на кантар, секцио или нормално, приятелки ме убеждават постоянно да избера секциото. Защото едната е със смъкнато влагалище,скъсано мускулно влакно и като кихне се напишква. А другата е със срязан перинеум и също се напишква като кихне, а е родила преди 4 години.
Та от тези приказки, май пак ще предпочета секциото. Макар че от първото имам лоши спомени, поне нямам лоши последици
Смъкнато влагалище се получава и при давата начина на родоразрешаване, защото мускулите стават лениви от бременността, дори мисля, че при секциото е по-вероятно, защото заради операция по-късно се раздвижваш. ИМам приятелка с гинекологична операция (което си е като секцио) и на нея  й бяха казали да невдига тежко и т.н. , за да не й  си смъкне влагалището...

# 10
  • Мнения: 3 205
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?


Чела съм в и-нет и ако искаш ще потърся пак статията (на английски е обаче) за предимствата на естественото раждане пред секциото. Там пише, че подобни свличания, ако не са много тежки и ако се пазиш - не вдигаш тежко, се оправят до една година след раждането и в много редки случаи не се оправят. И за да не сметнеш, че те навивам на естествено раждане пред секцио - майка ми е точно един от онези редки тежки случаи на свличане, които не се оправят. При нея свличането е не само при родовите органи. Аз лично нямам мнение по въпроса, защото съм с проблеми при очите (силно късогледство и др.) и при мен един вид няма право на избор.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Цитат на: DEianaZ
Моя позната е получила смъкнато влагалище след раждането. Често ми  се оплаква, че след като видгне нещо тежко( включително и детето си) започва да я боли. Някоя от вас имала ли го този проблем и как се е оправила?


Мисля, че диагнозата на това, което описваш е "увисване на тазовото дъно". От родилни напъни, отпусната коремна стена, вдигане на тежко(вкл. голямо наднормено тегло) се къса ципата, която държи органите и те се свличат надолу като притискат влагалището и матката. Матката притиска пикочния мехур и предизвиква изпускането. При тежките случаи матката слиза толкова ниско, че може да се подаде навън  Shocked (тогава я отстраняват) . Целия проблем се решава оперативно като върнат органите по местата им(май кърпят ципата), била бърза и лека операция.
не се впечатлявайте от лаишкото обяснение, толкова помня  Embarassed  от учебниците на баща ми.

# 12
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Godzilla
Цитат на: Stani
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

Понеже при мен работата е на кантар, секцио или нормално, приятелки ме убеждават постоянно да избера секциото. Защото едната е със смъкнато влагалище,скъсано мускулно влакно и като кихне се напишква. А другата е със срязан перинеум и също се напишква като кихне, а е родила преди 4 години.
Та от тези приказки, май пак ще предпочета секциото. Макар че от първото имам лоши спомени, поне нямам лоши последици
Смъкнато влагалище се получава и при давата начина на родоразрешаване, защото мускулите стават лениви от бременността, дори мисля, че при секциото е по-вероятно, защото заради операция по-късно се раздвижваш. ИМам приятелка с гинекологична операция (което си е като секцио) и на нея  й бяха казали да невдига тежко и т.н. , за да не й  си смъкне влагалището...


При секциото раздвижването е на втория ден. На третия ден вече си ходиш.
А твоето секцио преди колко време беше. Аз имам две гинекологични операции и от сега си знам, че съм секцио и хич не му и мисля.
Относно това, което се е случило на твоите приятелки - не е задължително да ти се случи и на теб. Макар, че и моята приятелка ми каза, че едва е седяла месец и половина след нормалното раждане заради шевовете.

# 13
  • Мнения: 2 274
[quote="sunny_zt]
При секциото раздвижването е на втория ден. На третия ден вече си ходиш.
А твоето секцио преди колко време беше. Аз имам две гинекологични операции и от сега си знам, че съм секцио и хич не му и мисля.
Относно това, което се е случило на твоите приятелки - не е задължително да ти се случи и на теб. Макар, че и моята приятелка ми каза, че едва е седяла месец и половина след нормалното раждане заради шевовете.[/quote]Исках да кажа, че секциото не означава, че се спасяваш от смъкнато влагалище...Моето секцио беше преди почти 6 години и май пак ще ме резнат... Cry

# 14
  • Мнения: 2 489
Честно казано си мислех, че когато са минали няколко години от секцио /или от гинекологична операция/ вече може да се ражда нормално. Обаче явно съм бъркала, защото от моята са минали 4 години, но вчера лекарят ми каза секцио и толкова.
Не че се натискам за нормално раждане, но се надявах да има някаква мистерия преди да знам как ще раждам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт