Бременност и гадене

  • 3 233
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. От един месец съм бременна и се чувствам ужасно. По 3-4 пъти на ден ми става лошо. Всичко, което хапна, го повръщам. Кажете ми, моля Ви се, какво да ям?

Цитат
Zdraveite . Ot edin mesec sam bremenna i se chuvstvam ujasno. Po 3-4 pati na den mi stava losho . Vsicho koeto hapna go povrashtam . Kajete mi  molq Vi se kakvo da qm? Sad Sad Sad



Моля, пишете на кирилица - тук това е задължително!

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 01:02 от Mamma

# 1
  • Мнения: 313
Здравей.... Не искам да те отчайвам, но аз бях с повръщане през първите 5 месеца плътно. Не открих храна, която да помага. Док ми каза, че ще спре веднага щом се образува плацентата напълно.

Единственото, което мога да те посъветвам е да пиеш много течности, особено сега през лятото, когато обезводняването е още по-вероятно. На някакви моменти помагаха кола, сода, сок от компот кайсии. Но въобще не пропускай водата. Не знам дали са ти казали да опиташ с Деган. При мен ефект нямаше, но ако искаш опитай.
При мен беше доста тежко и отслабнах 7 кг., два пъти влизах в болница за системи. Вторият път една акушерка ми обясни какво да избягвам упорито, защото допълнително предизвиква гадене - мазни храни, пържено, тестени закуски с маргарин, с мая и др набухватели (дори солети). Каза ми, че няма да спра да повръщам, но все пак не дразни толкова стомаха - варено и печено. Препоръча ми картофи, пилешко и плодове.

Желая ти успех в борбата с гаденето и повръщането   bouquet Дано минават бързо и в края да видиш прекрасния, здрав и усмихнат пухкав финал  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 604
Чай от джинджифил уж помага. Може да пробваш поне с това. За храна не знам

# 3
  • София
  • Мнения: 6 253
И аз съм с много силно гадене, и предните 2 бременности ми се гадеше, но сега е в пъти! Вода с лимон, краставица с много оцет, чай шипка пиех, но ми втръсна! Препечена филийка със сирене ям. Вчера личната лекарка ми каза, че мога да пия от хомеопатичните Вомитосхил, помагат малко. Нямам търпение да вляза в 10-11 седмица, имам спомен, че тогава започваше да отшумява, в 12-та вече ще сме екстра! При мен е съпроводена и с отпадналост и почти денонощно спане и лежане и на моменти ме хващат нервите.

# 4
  • Мнения: 414
На мен от десетия ден ми се появиха киселини, които допълнително утежниха положението. До третия месец повръщах всеки ден по 4-5 пъти на ден. НИЩО не ми помагаше. Нито джинджифил, нито ябълка, напротив - от плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти направо се скъсвах. Точно от тестени храни ми ставаше по-добре, но киселините бяха там и от тях повръщах. Дори от водата   ooooh! И постоянно се чувствах като пребита  Grinning Просто се примирих и чаках да отмине всичко. Към началото на четвъртия месец разредих повръщането, а в петия киселините намаляха. Сега ги имам като ям определни неща - плодове, кисело и прясно мляко, сирене, домати, но пък ги ям, защото трябва. Мазно и пържено не ми влияе зле. Джи пи-то ми предписа някакви английски лекарства против гадене, но все пак са лекарства... отказах ги и търпях. Но само като си помисля какво преживях и  Sick

При другите обикновено помага чай от джинджифил или такива бисквити, моркови и колкото и странно да е - лед. Няколко майки, тук в Англия, са ми казвали, че сутрин като се събудят лапват няколко ледчета. Това го разбрах след като спрях да повръщам и не разбрах дали действа Simple Smile

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз бях с повръщане до края на 5-ти месец. С гадене до след като се събудих от упойката (пълна) след секциото, тогава за последно ми се догади и спря. Киселини имах само в края на бременността. Забелязах че нощем ако хапна нещо шанса да си остане в стомаха ми беше по-голям, повръщах главно денем. Помогна ми дегана, първо на системи в болницата а после на таблетки вкъщи. Но и той не е вълшебна пръчица, първо ми спря повръщането на киселини, после ми разреди и повръщанията, пих го до последно така и не ми го спряха може би заради неспирното гадене.

# 6
  • Мнения: 414
Това киселините са отвратително нещо.... Аз докато не ги повърнех тях - не спирах. И то хем кисело, хем горчи....  Sick Сега хапнах сирене и шопска салата и веднага се появиха... След 10 дена ще ходя на почивка в България и много се надявам да не се възобновят с пълна сила от смяната на климата и храната. За всеки случай ще взема от тукашните, дето ги предписват срещу киселини  Tired

Общи условия

Активация на акаунт