На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 111 985
  • 777
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 299
TEDDY_BEAR, а в кой хотел  Ви преместиха  когато е трябвало да бъдете в ARANCIA RESORT ? Агенцията ли действа за всичко , проблеми имахте ли ?
Ние 2009г. бяхме в Ефталия резорт, който е точно зад него. На отиване към плажа минавахме покрай ARANCIA и на мен ми хареса. А и го гледам не е много скъп.

# 616
  • Мнения: 111


Ще почиваме в Long Beach Resort & Spa 

Кога? 
Щото и ние....та дали няма да летим заедно? Rolling Eyes


@Към всички - човек трябва ли да мъкне топли дрехи в първата половина на септември в Алания?  Rolling Eyes

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 10 827


Ще почиваме в Long Beach Resort & Spa 

Кога? 
Щото и ние....та дали няма да летим заедно? Rolling Eyes


@Към всички - човек трябва ли да мъкне топли дрехи в първата половина на септември в Алания?  Rolling Eyes

По принцип е горещо, но може да си вземеш нещо за всеки случай. Аз си взимам един голям шал, с който се загръщам цялата. Не заема никакво място в багажа, а ти покрива цялото тяло.

# 618
  • Мнения: 29
Привет на всички   bouquet
Тези дни разглеждам оферти в последната минута за почивка в Турция.
Попаднах на оферта за хотел MC ARANCIA RESORT HOTEL 5 * Alanya от 10.10.
Разгледах малко мнения за хотела, както и температурите за това време в Анталия.
Исках да попитам дали някой е почивал в този хотел за мнение от първа ръка, както и малко информация за температурите.
Имам и един страничен въпрос относно паспортите - има ли изискване кога трябва да е издаден паспорта, т.е като сега направя постъпление за паспорт и го издам до средата на септември, дали няма да има някаъв проблем.
Благодаря предварително на всички за отгооврите   bouquet
Здравейте,Петя. Била съм в този хотел(MC Arancia Resort) пролетта и определено ми хареса. Особено красива е територията,голяма и зелена и плажа му,който е доста дълъг и широк.Има и кей навътре в морето.Винаги имаше места на плажа и около басейните. Към храната нямам претенции,аз и не съм особено придирчива,но всеки ден имаше богат избор от всякакви менюта. Стаите наистина не са кой знае какво но си имат вани например и са доста просторни ,но пък колко човек стои там. Концепцията е UALL и за тези пари през октомври мисля че няма да се разочаровате. Има 3 пързалки и  3  големи открити басейна,плюс голям вътрешен басейн. Доста барове,мисля че бяха или 6 или 7. 2 алакарта като по едно посещение на седмица имате безплатно във всеки от тях. Друг голям плюс е че хотела се намира наблизо до централната улица на района и около Вас като излезете имате доста развлечения.   Относно времето-почивала съм в района на Сиде през октомври и през деня беше много горещо,вечер леко захладняваше,но с една лека жилетка или сако всичко е наред. А морската вода беше като чай.направо не ми се излизаше от морето. Grinning А Сиде е по на север от Алания. Така че смело си резервирайте,няма да имате неприятни изненади. Hug

# 619
  • Мнения: 13
Здравейте момичета, моля ви за отзиви за хотел Кадикале в Бодрум. Има много противоречиви отзиви в booking и tripadvisor, от агенцията ни го препоръчаха, но все пак се притеснявам да не останем разочаровани. До сега винаги сме оставали доволни от почивките си в Турция, този път платихме в последния момент и нямаше голям избор. Благодаря

# 620
  • Мнения: 3 014


Ще почиваме в Long Beach Resort & Spa 

Кога? 
Щото и ние....та дали няма да летим заедно? Rolling Eyes


@Към всички - човек трябва ли да мъкне топли дрехи в първата половина на септември в Алания?  Rolling Eyes
Ха-ха, вземете си ушанка и ботуши! Как може да планирате почивка на дадено място, за даден период от време и да задавате такива въпроси? Има 1-ва страница, има толкова постове, но и дори да нямате време да ги прочетете - влезте в един сайт за температурите за даденото място и прочетете.

Обидно е да задавате такива въпроси - защото мястото и датата са ваш избор -  и да очаквате адекватен отговор, т.е. някоя "добра душа" отново да ви свърши работата - да ви каже всичко е ОК, или да ви даде сайт за температурите. За хотелите е друго, макар че от лични впечатления до вашите винаги има разлика. Както от човек до човек.

# 621
  • Мнения: 111
...мястото и датата са ваш избор -  и да очаквате адекватен отговор, т.е. някоя "добра душа" отново да ви свърши работата...

 Shocked
Ами да, определено очаквам адекватен отговор (а не като твоя  Twisted Evil) и то от хора, които са били по това време там, защото едно са температурите в някой сайт, друго е усещането на място!

# 622
  • Мнения: 3 014
28-30 градуса и на "хартия", и на място пак са си 28-30 градуса.

Например, тази година до около 7 юни в Мармарис валяха дъждове - нетипично за курорта, ние бяхме от 14 юни - имахме 3 дни с около 40 градуса, които били нормални /по думите на местните жители/

С две думи - температурите, показавни в сайтовете /средни за месеца/ са актуални, но... понякога може да има и известна промяна - т.е. ако миналата година на вашето място, по вашето време е било 30 градуса, и това е нормалната средна температура, то тази година би могла да бъде различна, но пак няма да бъде 15 градуса.

Това за мен е адекватно мислене.

# 623
  • Мнения: 174
Мерси за бързите отговори   bouquet
Явно ще повторим лятната почивка  Party

# 624
  • Мнения: 111
28-30 градуса и на "хартия", и на място пак са си 28-30 градуса.

Не съм съгласен, на "хартия" градусите може да са едни, но т.нар. "real feel" да е друг.
Както и да е, бил съм и по на юг, та най-дебелата връхна дреха ще ми е тениска с къс ръкав  Laughing, но жената сигурно ще помъкне багаж за децата, все едно отиваме на ски курорт.   Rolling Eyes Mr. Green

# 625
  • Бургас
  • Мнения: 125
Здравейте! Видях ,че една агенция вече има качени цени за новия Грийн Нейчър Даймънд Simple Smile чудя се промо стаите какви са -че бюджета се вътри около 1800 лв за 2 плюс дете с автобус за октомври, дали да рискувам,надявам се дотагава да са отворили всичко,ама ...или да заложа на стария Грийн Нейчър за 9 нощувки Simple Smile

# 626
  • Варна
  • Мнения: 10 519
Най-просто казано,промо стаите са най-нежеланите,без балкон или нещо шумно до тях ще има,или гледката ще е лоша,нещо такова,но може и да имате късмет,вместо в промо стая,да ви сложат в стандартна,рискът си е ваш Peace

# 627
  • Мнения: 431
kasidi,
тази пролет ли почива в MC Arancia Resort, или друга година?
Аз също съм се "наточила" за тази оферта, но съм в голямо колебание. Чудя се къде е уловката за тази цена. Да не се окаже провал.
Моля, дай малко повече информация за храната, обслужването, чистотата, плажа. Виждам, че и други се интересуват.
Изчетох из нета каквото намерих, оценките не са от най-добрите.

Ако някой друг има пресни впечатления, моля да сподели!
Предварително благодаря!

# 628
  • Мнения: 29
Детка-петка , и в предишния пост написах че за цената която се иска за октомври хотела е добър. Аз не мисля че има уловка,просто турците рязко намалят цените в края на сезона. Иначе храната беше добра тази година през май, анимацията също,обслужването по стаите не ме впечатли нещо,но си сменяха кърпите  всеки ден, а чаршафи- 2 пъти през престоя ни.Плажни хавлии има.Чистота в общите части и територията -много добри. Градината се поддържаше много грижливо,няма начин и сега да не е така. Когато пристигнахме не сме чакали много за стая,но определено стаите с гледка море са за предпочитане.Гледката от терасите си заслужава малко повече пари да дадете. Ако човек не е ходил досега в Алания,мисля че хотела ще му хареса.  thumbsup

# 629
  • Мнения: 431
Сърдечно благодаря kasidi!
В Алания, Анталия - на юг, не съм ходила досега. Голям мерак ми е!
Май ще се ходи  Simple Smile
Знам, че в края на сезона свалят цените, но все пак ... Може би си права, пък и пътуването ще е с автобус. Дългия път малко ме притеснява, но всъщност било малко повече от пътуването до Кушадасъ, Мармарис. Минавало се през Кютахия, затова се спестявало обикалянето по Егейското крайбрежие.
Досега съм била доволна от почивките в Турция (от 2006 г. досега). Не съм свръх претенциозна, не държа на лукс. Отивам да почивам и важното за мен е морето, чистотата, храната, обслужването. Не ме интересуват анимация, забавления, басейни. Винаги съм получавала това, за което съм платила.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт