На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 018
  • 777
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9
Моите деца пък останаха много доволни от анимацията в Пайн Бей - на 7г и 10г са големите . Имаше игри,забавления,филмчета...доста неща  . Вие по какво определяте,че е много слаба  newsm78

# 151
  • Мнения: 7 605
Аз лично не бих почивала в Турция юли и август, защото тогава е убийствена жега. Освен това и цените тогава са най-високи.

Ние тази година ще сме от 20ти август и още от сега ми е притеснено как ще понасяме жегите. Но нямаме друг избор, тук децата още не са във ваканция, излизат чак след 2 седмици и на 8ми септември започва новата учебна година. През Великденската ваканция е рано за море (началото на април), а есенната е 2рата половина на октомври, късно е  Tired  Та ако държим на Турция, трябва да ходим лятото....

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз лично не бих почивала в Турция юли и август, защото тогава е убийствена жега. Освен това и цените тогава са най-високи.

Ние тази година ще сме от 20ти август и още от сега ми е притеснено как ще понасяме жегите. Но нямаме друг избор, тук децата още не са във ваканция, излизат чак след 2 седмици и на 8ми септември започва новата учебна година. През Великденската ваканция е рано за море (началото на април), а есенната е 2рата половина на октомври, късно е  Tired  Та ако държим на Турция, трябва да ходим лятото....

E, то ако нямаш избор - почиваш, когато можеш. Важното е да се почива  Grinning И на нас през лятото ни е малко невъзможно да почиваме, защото тогава мъжа ми има много работа и се класираме само през септември.

# 153
  • Мнения: 7 605
То през септември според мен е най-хубаво в Турция, топло, но не горещо, морето още топло - идеално просто! Ние винаги ходихме през септември, но....свърши то.  Sad

# 154
  • Мнения: 4 500
Ееее, защо да е свършило  Heart Eyes Септември идва  Hug

# 155
  • Мнения: 32
Има ли съфорумци за почивка от 25 юли  в Кушадасъ, Палм уингс? Ще пътуваме с Дорис.

# 156
  • Мнения: 262
Здравейте Simple Smile Следя редовно темата и чета всеки пост. Искрено се радвам за тези, които са прекарали незабравими почивки в Турция и благородно завиждам на тези, на които тя предстои.
Ние тази година сме се насочили към Алания и пътуване със самолет (предполагам датата ще е около 13-14 септември). Мислим си за някой от хотелите от веригата Ефталия, много ни изкуши въпросния плаж Eftalia Island, та това малко наклони везните към тях. Чела съм отзивите на първа страница, но те са само за Аквата, а за Ефталия Сплаш не намирам пост от някой, който го е посетил. Та въпроса ми е никой ли не се е насочил или бил, в някоя от Ефталиите ? И имате ли някакво инфо за чисто новия Ефталия Марин ? Знаете ли дали е открит и кога родните ТО ще пуснат оферти за него ? Благодаря предварително на всеки, който ще сподели нещо по въпроса   bouquet
Привет, Антоанета. Вече има някакво инфо за новиа Eftalia Marine 5* .Хотела е открит по неофициално сведение на 25.06./поне е почнал да работи/. Намира се на около 18 км.от Алания, първа линия,само магистралата го дели от плажа му.Вече има почивали там,прехвърлени от други хотели на веригата-най вече Splash.Нещо важно-посещенията в супер новия атракционен парк Eftalia Island,който между другото се намира точно пред Марин,са безплатни за гости на Ефталиите. Също така на обяд от 12 до 16ч. всички алакарти работят като снек ресторанти,отново безплатни за гостите на хотели от веригата Eftalia.Вечер /след 19ч./алакартите работят по предназначението си. В момента не мога да кажа дали атракционния парк приема гости от други хотели срещу входна такса,както е примерно в Aквафентъзи-Кушадасъ. Скоро и това ще стане ясно. В момента никой ТО или ТА у нас не предлага новия Eftalia Marine. Това естествено може от утре да не е веча така. Laughing

# 157
  • Варна
  • Мнения: 231
Иво   bouquet много благодаря за инфото, аз мисля да изчакам още малко да видя дали някой ТО или ТА ще изкара оферти за Марин. Ако ли пък не, и без това смятам да резервираме Сплаша и да прекарваме време главно в Айланда.

# 158
  • Мнения: 24
Случайно някой някога да е почивал в CETTIA BEACH RESORT Мармарис. Много добри отзиви има в трипадайзор-а и другото, което разбрах е, че не се допускат лица под 16 г. Друго си е,  обаче, мнение и от тук да получа, все пак повечето от вас са били в Мармарис и имат доста наблюдения  Simple Smile Мерси  Simple Smile

# 159
  • Мнения: 3 020
Случайно някой някога да е почивал в CETTIA BEACH RESORT Мармарис. Много добри отзиви има в трипадайзор-а и другото, което разбрах е, че не се допускат лица под 16 г. Друго си е,  обаче, мнение и от тук да получа, все пак повечето от вас са били в Мармарис и имат доста наблюдения  Simple Smile Мерси  Simple Smile

Ние бяхме миналия месец в него. Хотелчето е хубаво, малко, стаите не са много големи, но стават - все пак предимно се спи там. Има стаи с голям балкон /предполагам, че се водят с морски изглед/, и определено си заслужават, но ние не бяхме в такава. Нашето балконче беше много миниатюрно, но за по кафе - става. Ако ще резервирате - искайте стая с балкон /стори ми се, че май има и такива без, но не съм на 100 % сигурна/.Има минибар - при настаняване в него има 2 води, 2 соди, кола, фанта, сокче, бира. Отделно има още 2 мин.води. Запазете си шишета, защото след това и от ресторанта, и от бара, може да си ги пълните от машини със студена вода. Разбира се, вода може и да се купува - срещу хотела има супермаркетче.В стаята има и сейф, но е платен - за 7 дни платихме 45 ТЛ. /около 17 евро/. Банята е голяма, с душ и стъклена преграда. На стената има голямо шише - шампоан с балсам - става за ползване, но аз си и носих. Чисто е навсякъде, хавлиите се сменят всеки ден, чаршафите май на 2-3 дни. Мисля, че има интернет навсякъде /на плажа - със сигурност, видях хора да ползват скайп, но аз обичам да се откъсна от света, новини, телевизия.../

Храната е достатъчна и разнообразна, но не прекалено - т.е. някои неща се повтаряха - предимно салати и предястия, за закуска без проблеми се намираха бъркани яйца, сладкиши, мюсли, сирена, плодове, но за омлет или пържени яйца, или топли палачинки, трябва да се чака понякога на малка опашка - ние се "жертвахме" само 2 пъти. Има риба, има скара, готвено, гарнитури. Нормално, като за 4-зведен хотел. Изключително любезен персонал, момчетата работят неуморно. Ще продължа в следваш пост, че този стана дълъг...

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 15:28 от jfjallen

# 160
  • Мнения: 4 500
Може ли мнения за аквапарка в Бодрум? Пише вход 20 евро възрастни и 10 за дете до 12 години. Ходили ли сте там?

# 161
  • Мнения: 7 605
Ееее, защо да е свършило  Heart Eyes Септември идва  Hug

За нас почивките през септември са свършили защото детето ходи на училище и няма ваканция тогава. Още 10 години ще трябва да ходим през юли/август.

# 162
  • Мнения: 24
Благодаря ти много jfjallen Simple Smile Този хотел ми се стори симпатичен на снимките и ме спечели с това, че много се отличава от големите комплекси, след това като го разгледах в трипс-а се впечатлих от многото високи оценки на посетителите. Това, че се повтаря храната не ме притеснява, все пак и у дома не ядем 10 дни уникални гозби, без някоя от тях да се повтаря. Ние със съпруга ми сме фенове на турската кухня и каквото и да ни сервират винаги ни е страшно вкусно. В стаята държа на чистота и ми е напълно ясно, че там само се къпем и спим, аз по цял ден лежа на плажа Simple Smile За мъжа ми е важно да е на пясъка. Как е морето пред CETTIA BEACH RESORT - плаж, бряг, камъни? И другото, което ни харесва е да сме на място, от което има къде да се разхождаме.
jfjallen, според теб този хотел отговаря ли на това, което ти описах  Simple Smile
Мерси за бързия отговор!

# 163
  • Мнения: 4 500
Ееее, защо да е свършило  Heart Eyes Септември идва  Hug

За нас почивките през септември са свършили защото детето ходи на училище и няма ваканция тогава. Още 10 години ще трябва да ходим през юли/август.
И синът ни е в 5 клас, но 4 дни все ще му извиним остъствията по домашни причини  Embarassed

# 164
  • Мнения: 3 020
Продължение... за хотел CETTIA BEACH RESORT

Има малък басейн - мах 28-30 шезлонга. В него се правят разни занимания - водна аеробика, водна топка или пък нещо друго - не сме взимали участие, защото лежахме на плажа или пък бяхме на екскурзии. Вечерно време имаше жива музика - много приятни групи, или певец/певица, но повече с евъргрийн музика. Тъй като площта е малка - и сценичката е такава - до ресторанта и бара. Напитки са местно производство, бирата е лека, но не е лоша, опитахме само джин-тоник, правиха и разни други коктейли. Кафе и сокове - от автомат, сладолед - 2-3 вида, за 1 ч. на ден. Май имаха и някакви сладки към 17 ч., но ние не сме се възползвали.

Плажът е малък - както при повечето хотели в Мармарис - около 10 на 50-60 м. Има пирс /кейче, със шезлонги и чадъри - там е най-хубавото място, защото има ветрец и при тези жеги.... От него може по стълбички да се слезе в морето, от плажа - има малко каъмни, ние влизахме с аква обувки, както и повечето хора/. Относно местата - ами заемат се сутрин рано - тези около басейна, и тези на кейчето - но все пак се намират. Морето е чисто, няма вълни, щото си е залив отвсякъде Sunglasses

Публиката - англичани, холандци, датчани. Възрастова група - като цяло над 45-50, но имаше и по-млади двойки, разбира се.

Има спирка на долмуша на 10 м. от хотела, до самия център е по-малко от 10 мин. Сравнително наблизо /може би 500-700 м./ е хотел "Емре" - около него има доста магазинчета, понякога отивахме до там с долмуша, а след това се връщахме пеша. А може да се отиде и по променадата - тя минава покрай всички хотели, само трябва да се завие някъде наляво и се излиза на булеварда.

За мен си е доста добър 4-звезден хотел и предлага една приятна и спокойна почивка, което отговаряше на това, което искахме за тази година. От друга страна се уверих, че ще си остана почитателка на Анталия заради големите плажове и по-топло море Grinning


Общи условия

Активация на акаунт