корозия на зъбите

  • 1 655
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
Проблемът ми е следният:
от 2 г. зъбите ми се чупят постоянно, вече имам 6 счупени и 1 три пъти се счупи. Силно ме боли глава - абсолютно всеки ден. Единствено течен аналгин или аулин ми помагат. Разбрах, че скърцам на сън и реших да потърся помощ от невролог, той ме изпрати на еднокринолог, а той откри две възелчета на щитовидната жлеза. Направиха ми биопсия - доброкачествен се оказа, но паратхормонът ми е много висок (118 при макс.реф.гр. 29), а биопсията е направена само на едното възелче, дали да потърся още едно мнение, не трябваше ли да направи биопсия и на двете поотделно. Чакам за направление за други изследвания + ЯМР. Отидох при много известен стоматолог, за да ми направят шина, но така и не отстраниха проблема, който довежда до самото счупване на зъбите. Каза че имам проблем и със ставите..Бях и на УНГ, въпреки че едно изследване показваше, че имам силно възпалени сливици, той каза, че ми няма нищо и даже лекарства не искаше да ми изпише... Казват, че зъбите ми са добре лекувани, въпреки че има пломби, които трябва да се сменят на бели (поради биметализъм).... Толкова съм объркана, всички се плашат като ми видят зъбите...И казват, че е много сериозно положението ми - така и не ми поставиха една диагноза и едно лечение не е започнато както трябва. Стоматолозите смятат, че проблемът е за тях и че незабавно трябва да ми направят зъбите, обясняват, казват кое колко струва, все едно вече съм техен "лоялен клиент", а не потенциален пациент. А личният ми лекар е специалист вътрешни болести, препоръката му е да се отстрани основната причина за всичко, което довежда до това счупване на зъбите. А за здравната система в страната ни просто нямам коментар!!!!.... бавят ме всички лекари. Отивам на 2ро число на месеца, а те ми казват да ходя за направление след 1 месец, понеже са "обещали" всичките за месеца....Аз съм на 23 години - и мисълта, че на 25 вече може да съм само с изкуствени зъби ме побърква.. Какъв съвет бихте ми дали? Кого да послушам - стоматолозите, които ме виждат като банкнота, или всички останали???? Имате ли познати с подобни проблеми????

# 1
  • Мнения: 1
Послушай сърцето си, дъще, и здравия разум, останалото е "от лукаваго".
Може да се поинтересуваш от закона за хомеостазата (от хигиенистична гледна точка и по просто му: Когато оставиш на мира една жива система - организъм -, тоест, спреш да й вредиш, тя сама си връща равновесието, в частност, здравето. (да ми простят Клод Бернар, Ерет, Шелтън, Мосери и другите за опростяването!)).
Любов и Мъдрост, това е закон; Дух и Истина, това е ключ!
Бог да те благослови!

Общи условия

Активация на акаунт