Мнения за 125 СОУ "Боян Пенев", Младост 1 - II

  • 176 191
  • 1 428
  •   1
Отговори
# 1 425
  • София
  • Мнения: 1 395
Имам много познати и приятели, чиито деца са минали през математическите паралелки в 125-то  - всички са изключително доволни. Нивото е много високо, почти всички родители казват, че не са имали никаква нужда от допълнителни школи в 7-ми клас за математика или български език

имам няколко познати, чиито деца в последните години завършиха математически паралелки в 125-то и ходеха на допълнителни школи за подготовка за матура по математика. на въпроса ми "защо?", отговорът беше - "защото в училище ги занимават със съвсем различна математика"...

Мога да се съглася изцяло с по - горното мнение. Самото ръководство ни обясни на родителска среща, че те не си поставят цели в математическите паралелки да имат най - високи резултати на НВО, а искат децата да печелят национални и международни състезания и там е акцента. Разбира се, децата са с много добра подготовка и по задължителната математика, но не упражняват тестове за НВО. В крайна сметка резултатите са добри, но подготовката наистина е по - различна.

# 1 426
  • Мнения: X
Някой знае ли как процедират когато голям брой деца имат гранични точки? Всички ли приемат или въвеждат други критерии и какви са те?

Миналата година караха поред по класирането и приеха всички деца с точките на последния приет. Между другото само за справка след първоначално обявените приети, доста бяха приети и в СМГ и си избраха да отидат там. Мисля, че последните приети деца бяха около 80-то място в класирането.

Благодаря за инфото!
Имаме шанс определено за второ класиране, но децата със същия брой точки са повече от 10 и ако стигнат до нас ми се струва, че ще си пренатъпчат паралелките. Ще видим, ще го мислим ако въобще ни класират.
Иронията е, че ако дъщеря ми учеше в 125-то, с тези точки вече щеше да е класирана. Тъпо....

# 1 427
  • Мнения: 35 872
Моля, някой да пусне нова тема.

# 1 428
  • София
  • Мнения: 6 356
Моля, някой да пусне нова тема.

Готово.
Новата тема е тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=982569;topicrefid=19

Общи условия

Активация на акаунт