Постоянно обръщане в количката

  • 1 758
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Малкият е на 10 мес. и постоянно се обръща в количката докато сме на разходка. Надига се на колене , хваща се за сенника и започва да се люлее. Предполагам, че можеби му писва да седи, но като се опитвам да го сложа да седне нормално, започва да реве и да се изнервя. Проблемът най-вече е, че има риск да изпадне от количката по този начин. Същото прави и докато се опитвам да му сменя памперса или да го облека върху повивалника. Не иска да лежи по гръб и пак реве. Това много ме затруднява, защото общо взето става една борба за едно елементарно сменяване на памперса, или за мазане с кремове след баня и т.н. Опитвам се да му говоря, пея, давам му изграчки да държи през това време, но общо взето я има ефект, я не!

Някой случайно да е имал подобен проблем?

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Всяка количка си има колани, защо не ги използваш?
Можеш да пробваш и някакъв вид носилка (слинг, самар, раница).

За преобуването вече е по-сложно. И двете ми деца от 9-10 месец категорично отказаха да лежат по време на процедурата, без значение с какво се опитвам да ги баламосвам.
Единственото, което се сещам е да пробваш памперс-гащи (поне няма да се мъчиш да нагласяш лепки).

# 2
  • София
  • Мнения: 44 098
Такива проблеми не съм имала, количките си имат колани, когато се ползват тези проблеми и рискове не съществуват.

За смяната  - има такива деца, обикновенно родителите се научават да им сменят  памперсите някак, т.е. прави, ходещи, бягащи и т.н. не легнали мирно на масата. Може да пробваш да го забаламосваш с някаква играчка или друго нещо, което иначе не даваш но е интересно за детето и да си много бърза, може пък да помогне. Може да пробваш и да го взимаш седнало в теб и така да слагаш памперса...или с памперс гащи.

# 3
  • Мнения: 3
Всяка количка си има колани, защо не ги използваш?
Можеш да пробваш и някакъв вид носилка (слинг, самар, раница).

За преобуването вече е по-сложно. И двете ми деца от 9-10 месец категорично отказаха да лежат по време на процедурата, без значение с какво се опитвам да ги баламосвам.
Единственото, което се сещам е да пробваш памперс-гащи (поне няма да се мъчиш да нагласяш лепки).

Предполагам, че се дължи на това, че вече иска все повече да се движи и предполагам, че скоро можеби ще проходи. Иначе да, слагам колан на количката, но той така се извърта, че се омотава с колана.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 098
ако колана е  5 точков и го връзваш както трябва, а не нещо там проформа да има, няма как да се омотава.

# 5
  • Мнения: 2 052
Аз имах същия проблем. Стегна ли коланите да не може да мърда започваше да пищи и да реве, въобще не можех да изляза спокойно на разходка. Беше на същата възраст. След като проходи вече въобще не искаше да седи в нея и на 1г. и 4м. я продадохме. От тогава ходи навсякъде пеш.
И с памперсите беше така, период е, ще отмине Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз те разбирам идеално за количката, първото ми дете беше такова шавливо (хем момиче) и никакви колани не я спасяваха - те всъщност и да са надеждни, такава разходка с извъртяно и пищящо дете никакво удоволствие не е за никоя от двете страни майка-дете. Сменихме количката горе долу ан тази възраст, но до края си остана дете, което не обичаше да се вози и на година и малко вече излизаше на разходка на 2 крака. Другото ми дете си ползваше количката до 3 години, само за сведение!

За времето за преобуване ще те посъветвам да намериш нещо вкъщи, което ще му е ново, интересно и ще му го даваш само и единствено, когато го преобуваш - старо дистанционно, истински телефон, на който вече не държиш или нещо друго, което е също толкова сложно, не прилича на бебешка играчка и обикновено е забранено за игра.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 238
За преобуването не мисля, че има спасение Laughing Нищо не помагаше при моя, най-голямо удоволствие му доставяше да се опита да ми избяга по голо дупе, ако е и омазано - още по-голям кеф Joy Памперс-гащите са добра идея, има "кучи" марки, които излизат по-евтино от обикновени пелени, а вършат страхотна работа. За коланите също мисля, че е до дете, идеята все пак не е да е овързано насила, а да е приятна разходката. Освен да пробваш дали ще му хареса да се вози в онези триколки с род.контрол.

Общи условия

Активация на акаунт