Практично решение за малката спалня

  • 6 896
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 573
Бихте ли спали на висока спалня или това е удобен вариант само за децата?

# 1
  • Мнения: 15 017
Аз не бих. За децата е весело, за мен не е удобно. Освен това този вариант е трудно приложим в България, защото повечето апартамнти нямат достатъчно височина. При височина 2,40-2,60 няма много място за нещо в долната част + легло + пространство над леглото. За малки спални аз лично предпочитам вдигащите се легла.

# 2
  • Мнения: 18 393
На мен много ми харесва, може би защото като малка си мечтаех да имам легло на два етажа и да спя на горния Embarassed Дори скоро обмислях такъв вариант.

Спират ме 2 неща. Едното е, че ставам през нощта, а сънена да слизам и качвам такава стълба ми се вижда рисково. И другото е как би се държало едно такова легло по време на земетресение.

# 3
  • Мнения: 46 488
Пратично е. И на мен винаги ми е било мечта да имам двуетажно легло, но бях само дете и не се уредих с такова  Simple Smile



Има си своите неудобства, но когато няма място решенията са нестандартни.

Това ми харесва за някоя зимна виличка, в която човек да си настани гостите Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 031
За супер тясно жилище, може би е практично, но трябва да съм много на зор, за да го взема като интериорно решение. По-скоро би ми харесало като вариант за не ежедневно ползване.

# 5
  • Мнения: 427
Аз съм спала на такова легло като бях на квартира в чужбина, но там таваните бяха наистина високи.
Да е имало  около 1.4м  пространство над самото легло, защото си спомням, че не можех да се изправя съвсем, но можех и да вървя  спокойно на леглото отгоре, а под него   - без да се опирам в гредите.  (1.74м съм висока)

По принцип се свиква, даже си има собствен уют, но не бих го ползвала като постоянен вариант.  Освен това като ми се приспеше на дивана  и много  трудно се качвах по стълбите.

# 6
  • Мнения: 68 570
На мен ми възникват следните въпроси на прима виста..

Няма място за леглото, а има място за този голям диван / на снимката/  Thinking

Колкото и да е тясна, в една спалня, за едно легло на земята все ще има място;

Сега, друг е въпросът, ако стаята  /спалнята/, ще съвместява няколко функции, освен основната-да се спи...

Спалнята все пак е за спане, не за кабинет, игри и прочее дейности...така мисля...

# 7
  • Мнения: 11 053
Не.
И за деца не ми харесва особено, освен като дженк и игра.
Спя колкото е възможно по-близо до пода, по-ниско от стандартните легла.
За маломерни пространства има и други възможни решения, например прибиращи се легла.
Диванът по никакъв начин не ми е по-важен от леглото.
Всъщност в повечето си жилища не съм притежавала въобще дивани.
В едно от най-малките имах два дебели матрака, които сложени един до друг правеха двуметрова спалня, а сложени един върху друг - високо единично легло или нещо диваноподобно.

# 8
  • Мнения: 68 570
Когато се нанасяхме в новия апартамент преди 7-8г., нашата спалня/леглото/, което поръчвахме, стана по-високо от леглото, на което спяхме с ММ преди това....

Новата ни спалня сиреч бе по-висока.............заради повдигащата се рамка най-вероятно..

Та отначало ме беше страх да не падна, като спя на новото легло...не ми се смейте, моля.. После посвикнах...но не задълго;

Сега спим с малкия на двуместен матрак, поставен директно на пода в детската...уж временно...но така вече втора година...

Много ми е спокойно...даже малкия да се изтърси, изтърсва се от 20 см...не повече Mr. Green

# 9
  • Мнения: 28 379
Не никога не бих си направила висока спалня, не мога да си представя да вися във висините и да се крепя по някаква стълбичка когато ставам до тоалетна, освен това няма да съм все на триисет, не си представям хора на 50  и овече години да се катерят по тази стълба.....не мога и да си сменям постоянно обзавеждането при тази криза в България

# 10
  • София
  • Мнения: 44 028
Аз не бих, по принцип ставам 1-2 пъти по нощите и ще се изпопребия.  А и трябва да не е прекалено високо, да не си удряш главата и да има и отдолу досаттъчно място, да може да се изправи под него човек... трудна работа е и сменянето на чаршафи....абе не ме привлича.
Аз и за деца не харесвам  високи/двуетажни легла.
По добре от тези легла, които се прибират в стената като шкаф.


Принципно подобни  решения.... само в някаква гарсониера, която човек иска хем да спи, хем да има къде да покани гости (или някакъв подобен сценарии, за много млади хора, тип студенти ) ...и аз не знам, иначе за спалня, колкото и да е малка бих си предпочела нормално легло.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 758
И нещото, което никой не се накани да си каже - представи си какво клатушкане и по-късно скърцане ще настане при редовно изпълнение на креватни гимнастики  Laughing

# 12
  • Мнения: 427
Моето легло беше в/у греди с подпори завинтени в стената  и нямаше такива неща.  Като уютно гнезденце  си беше Simple Smile   Mr. Green

# 13
  • Варна
  • Мнения: 8
По принцип за възрастни доказаното решение (когато сте ограничени в пространството) е падащо легло.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Аз се притеснявам от нещо съвсем различно - каква е товароносимостта на това легло? С мъжа ми общо завъртаме към 240 кг живо тегло, плюс матрак, плюс одеяла и възглавници..... да не се стоварим някоя нощ шумно надолу....

# 15
  • Мнения: 46 488
Може родителите долу, децата - горе Simple Smile

# 16
# 17
  • Мнения: 697
На мен лично не ми допада това решение. Гледала съм го и съм го обмисляла, но.. не. Само мисълта, че тавана ще ми е на половин метър или метър от главата ме побърква. Определено е практично,  но не и за постоянна употреба. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт