Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • NL
  • Мнения: 4 363
Здравейте,
Аз искам да питам за тези пари ,който имат право неосигурените майки да вземат 45 дни
преди термина-еднократна помощ,мисля ,че бяха 150 лв.Кажете ми какви документи са нужни и какви са условията за да се вземат и сроковете.
Благодаря предварително  Grinning

П.С А аз да използвам момента да питам и за документите за подаване на молби за социална помощ 1 год. по 100 лв,предполагам се изисква акт за раждане,пак доход на мъжат ми и какво друго?Също кога започва да се изплащат тези 100 лв веднага месец след раждането до годинката ли?

Последна редакция: сб, 25 фев 2006, 22:21 от Дея

# 1
  • Бургас - Несебър - Влас и аз вече незнам точно къде
  • Мнения: 1 264
писах ти ЛС   bouquet

# 2
  • Морето
  • Мнения: 601
 E само неосигурените маики ли имат право на еднократната помощ??? Close Close Close

# 3
  • NL
  • Мнения: 4 363
aq_kiara ми прати на лични закона(благодаря и много) ще го копирам тук,за да е в помощ на всички

Цитат
Чл. 10а. (Нов - ДВ, бр. 93 от 2004 г.) (1) Еднократна помощ при бременност се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика.
(2) Към молба-декларацията се прилагат следните документи:

1. удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 6 календарни месеца, предхождащи периода от 45 дни преди определения термин на раждане, за лицата, работещи по трудови или по служебни правоотношения;

2. удостоверение от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт (НОИ) за лицата, на които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение (ТП) на НОИ, по образец съгласно приложение № 3;

3. копие от болничния лист за временна неработоспособност поради бременност и раждане за срок 45 дни, заверено от осигурителя или от ТП на НОИ, за лицата, на които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от ТП на НОИ;

4. медицинско удостоверение за термина на раждане - за неосигурените жени;

5. лична карта (за справка).



Чл. 10б. (Нов - ДВ, бр. 93 от 2004 г.) (1) Еднократната помощ при бременност се отпуска за периода от 45 дни преди определения термин за раждане.
(2) За осигурените жени по чл. 5а ЗСПД помощта се изплаща в размер, определен съобразно броя на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до датата на придобиване на необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване (КСО), но за не повече от 45 дни.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 115 от 2004 г., в сила от 30.12.2004 г.) При изплащане на помощ по чл. 5а ЗСПД за част от календарния месец дневният размер на помощта се определя, като пълният й размер се раздели на 45 календарни дни. Общата сума на помощта се определя, като дневният й размер се умножи по броя на календарните дни, за които тя се изплаща.



Чл. 10в. (Нов - ДВ, бр. 93 от 2004 г.) Еднократната помощ при бременност се изплаща през месеца, следващ месеца, през който е подадена молба-декларацията.



Който може нека се възползва аз нямам право за съжаление  Crossing Arms гадни закони   Crossing Arms[/color][/b]

# 4
  • София
  • Мнения: 5 103
Абе аз пак неразбрах Дея на кой се полага тая помощ, я кажи в резюме за какво става въпрос?

# 5
  • NL
  • Мнения: 4 363
Абе аз пак неразбрах Дея на кой се полага тая помощ, я кажи в резюме за какво става въпрос?

Мимка до колкото разбрах аз става въпрос за майките ,които не са на трудов договор и ще взимат майчинство една година,но не съм сигурна все пак  Rolling Eyes

# 6
  • Бургас - Несебър - Влас и аз вече незнам точно къде
  • Мнения: 1 264
На неосигурени бъдещи майки  с доход под 200 лв на член от семейството  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Дея, аз ходих в общината да попитам, защото и на мен ми се полага такава еднократна помощ, там ми дадоха един формуляр, който трябва да попълня и да го занеса 45 дни преди раждането. Трябва семейството ти да е с доход под 200лв. и ти да си неосигурена за да се възползваш.

# 8
  • NL
  • Мнения: 4 363
Буболина и бележка от местоработата на половинката искат май нали?Поне така пише,но не ми е ясно брутна или чиста заплата гледат  Thinking
Аз пак ще ида в понеделник да питам(макар,че разделен дохода идва над 200 лв на човек)

# 9
  • Бургас - Несебър - Влас и аз вече незнам точно къде
  • Мнения: 1 264
брутна заплата   Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Брутна заплата, бележка от доктора, който ти води ЖК за предполагаем термин на раждане и това е общо взето.

# 11
  • NL
  • Мнения: 4 363
Много благодаря за разяснението   bouquet и помоща

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
 Heart Eyes Hug

# 13
а да знаете тези които са осигурени но са самотни майки т.е. работя чакам 3 дете със заплата 360лв дали ще ми отпуснат еднократна помощ и някаква след раждане на дете нали имаше за първо второ трето някакви пари но съм забравила

# 14
  • NL
  • Мнения: 4 363
За първо дете се взима 200 лв,а за всяко следващо 100 лв за раждане на дете.
За еднократна помощ незнам след като работиш на договор,мисля,че като самотна майка имаш право на някаква помощ ,но точно каква незная,най добре в социалните да се попита.  Wink


А аз да използвам момента да питам и за документите за подаване на молби за социална помощ 1 год. по 100 лв,предполагам се изисква акт за раждане,пак доход на мъжат ми и какво друго?Също кога започва да се изплащат тези 100 лв веднага месец след раждането до годинката ли?

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт