Леща и фасул- от кога?

  • 4 367
  • 9
  •   1
Отговори
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
На каква възраст започва да се дава леща и фасул?

# 1
  • Мнения: 7 837
Зелен фасул му дадох за първи път някъде на 9 месеца. Сега редовно му слагам в супите фасул, ама не е точно сух като нашия боб. Леща още не съм дала.

# 2
  • Мнения: 3 447
Аз давам зелен фасул от 1 месец и нямаме проблеми, мисля тия дни да го пробвам с леща, ама от белената, оранжевата. За зрял фасул мисля поне до годината да изчакам.

# 3
  • Мнения: 663
Белена леща му давам от нач. на 9ия месец.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 686
А продават ли белена леща?

# 5
  • Мнения: 1 216
Тук лещата е доста застъпена в микс зеленчуковите пюрета. След 8 месец може да се дава спокойно, дори сега гледам, че на някои пюрета пише след 6 месец, но не е чиста леща. Аз съм готвила за бебка лещена супичка с картоф и морков на 8 месеца, нямаше голям успех!
А зелен боб също слагам сега, бебка е на 9.

# 6
  • Мнения: 2 959
Пюре зелен боб започнах още от 6мес, заедно с грахта и морковите. Но още не съм давала зрял боб и леща, струват ми се все още трудно смилаеми.

# 7
  • Мнения: 3 926
На последната консултация педката ми каза след годинката да въведа бобовите, а аз така Shocked Пък тя ми се смее насреща: "Аз май ще дойда по-консервативна и от тези в интернет, а?" hahaha Слънце ми е тя Grinning
Та за сега ще ги отложа Grinning НО са изключително полезни - едни от най-добрите източници на протеини.

# 8
  • Мнения: 3 550
А трябва ли лещата да е белена и защо?

# 9
  • Мнения: 663
А продават ли белена леща?
Да в магазини и щандове за диетично(здравословно) хранене, а пък белена е мисля, че за да не дразни стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт