Детската градина- всичко, което ни вълнува- 8

  • 25 923
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 609
Примъквам се в тази тема, моята дъщеря от днес вече е първа група в детската градина. Имам разни притеснения, но повечето май са само в моята глава. Ще изчакам да видя как върви Simple Smile

А, едно процедурно питане - до края на месеца трябва да занеса документ за проведен профилактичен преглед. Нямам никакъв спомен миналата година в яслата носих ли такова нещо и в какъв вид трябва да бъде, т.е. аз ли трябва да купувам някакъв формуляр/картон, който личната да попълни, или личната нещо ще ми издаде друго?

# 466
  • София
  • Мнения: 9 517
Зависи от Джи Пи То - някои го разпечатват от компютъра, на други им носиш здравно-профилактична карта и те я попълват - питай лекаря си  Peace

# 467
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Открихме сезона ние днес. Прекарала си много добре, така сподели Simple Smile Ами те бяха десетина дечица, райско  Laughing И госпожите доволни, и децата спокойни и не толкова изморени!

# 468
  • Мнения: 5 513
Цяла година да е така Тарти.Спокойни деца,спокойни родители.
Успех на всички дечица и лек старт.

# 469
  • Мнения: 11 566
Попътен вятър на дечицата ни! Heart Eyes
Днес беше много доволен че е в "старата" си градина. Играят на друга площадка, тяхната е за "бебетата" вече, той бил голям вече- кога пък го е чул това за бебетата..
Бяха в почти пълен състав, г- жата отпочинала, те- щастливи.

# 470
  • Мнения: 5 940
При нас като за първи ден всичко мина ок. Не тръгна със старт прегракване от рев, както се беше при брат му.
Каза, че му е харесало, ритали топка навън, имало едно момченце, което много плакало за мама, но му станало приятел. Забравил рисунката с мечето.  Даже ме караше да се връщаме да си я взима. Тази госпожа с коса не така, ами така,.. му се скарала, че иска бибата, защото вече е голям Laughing Общо взето добре, по-добре от очакванията ми.
Но това е само първи ден. Едва след месец и половина ще мога да кажа адаптирал ли се или не.
Прекрасно е групите да бъдат такива, каквито бяха днес...

# 471
  • София
  • Мнения: 23 093
 valerie, честит първи градински ден и стискам палци всичко да е наред.  Hug

# 472
  • Мнения: 5 940
valerie, честит първи градински ден и стискам палци всичко да е наред.  Hug
Благодаря. За всички да е така Hug

# 473
  • София
  • Мнения: 23 093
Мен единственото, което ме натъжава е, че това ще е последната година на дъщеря ми в градината. Вчера й гледах снимките от първия й градински ден - малка смешна коконка. Всяка година я снимам в първия ден и ще трябва да направя колажче.

# 474
  • Мнения: 21 275
Весело стартиране на всички дечица   bouquet

# 475
  • Мнения: 5 940
Мен единственото, което ме натъжава е, че това ще е последната година на дъщеря ми в градината. Вчера й гледах снимките от първия й градински ден - малка смешна коконка. Всяка година я снимам в първия ден и ще трябва да направя колажче.
tonkabonka, това е приятна тъга. Хубаво е да си мислиш за прекрасни отминали години.
Аз побързах да се похваля- сега осъзна, че след вечерта идва утрото и непрекъснато повтаря, че не иска да ходи на градина, не иска да става светло и т.н

# 476
  • UK
  • Мнения: 4 308
Успех на всички! Ние сме от 15-ти, колкото нямам търпение и се вълнувам, толкова и ме е страх. Относно преместването - казаха ми всички документи наново от-до - здравна-профилактична карта, бележки от работодатели, педиатър, адресна регистрация, всичко. До четвъртък се надявам да успея да събера целият наръч от документи и да го запиша. Изследванията - заради прекъсването лятото - пак пълен пакет.
Сега Тонка като каза, се сещам, че ние нямаме и една снимка от яслата, ни там от празниците, ни аз съм го снимала, дори на първия ден като го заведох не съм.

# 477
  • Мнения: 39
Момичета, по колко деца са в групите на вашите деца? В групата на моя син (първа градинска) са 36-37 деца и този факт много ме притеснява. По наредба нали уж трябва да са 25? Чудя се какво да правя. Искам да подам жалба, но не знам дали няма някоя вратичка в закона, която да го позволява...

# 478
  • Мнения: 11 566
От кое се притесняваш? Почти навсякъде е така, изключая малките градчета и селца. В първа група, а и сега във втора са 31-35 деца.

# 479
  • Мнения: 39
Като си представя 36 3-годишни деца в една стая с една учителка ми се струва, че не могат да получат никакво внимание и отношение... Госпожите откровено се оплакват като има посещаемост над 30 деца. Не знам дали няма да прибягват към други начини за намаляване на посещаемостта като отваряне на прозорци и други. Но дори и да не се стига до там, изнервени госпожи = изнервени деца...

Общи условия

Активация на акаунт