Умеете ли да ползвате асансьор?

  • 7 663
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 308
+1
По темата - често пъти, когато не нося чанти и мога, изкачвам стълби Wink

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И аз до едно време мислех, че е нещо като да се научиш да
ползваш телефон, компютър,дистанционно за телевизор,но
се оказа, че за много хора е непосилно да го проумеят.

# 17
  • Мнения: 10 547
Поредна тема за самоизтъкване?!

# 18
  • Мнения: 431
Какво значение може да има минутка-две повече в асансьора заради неумението (!) на някои хора да го използват. Shocked Ако е за бързането, чувала съм, че има и други начини за изкачване Mr. Green

Но какво ли се чудя. И по пътищата все бързаме нанякъде. Много ми е смешно като ме изпреварят 5 метра преди червения светофар, примерно, ей така, просто да си дупЕ по-напред, нищо, че пак ще чакаш да минеш.

# 19
  • Мнения: 8 934
Наистина ли вярвате, че има значение кое копче сте натиснали, за нагоре или за надолу, когато викате асансьора.
Никакво значение няма, значение има вътре, кой етаж натискате.

# 20
  • Мнения: 4 411
Наистина ли вярвате, че има значение кое копче сте натиснали, за нагоре или за надолу, когато викате асансьора.
Никакво значение няма, значение има вътре, кой етаж натискате.

Има значение, ако аз пътувам нагоре, а ти искаш да слезеш надолу и си натистанала правилното копче, минавайки покрай твоя етаж асансьора няма да спре преди мен да ме качи горе и по пътя да спре само на етажите, където са натиснали, че ще се качват нагоре.

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Поредна тема за самоизтъкване?!
Вече да. Ще принтна и тениска
"Знам кое копче да натисна". И
годишна награда ще учредя  ooooh!
Ама що ли се чудя, то това май
се дава  като задача в тестове
на менса  Sunglasses

# 22
  • Мнения: X
Хората не могат да запомнят, че на ескалаторите се стои отдясно, ти ги питаш за асансьор...

# 23
  • Мнения: 9 652
Аз и Пенка чакаме асансьор. Тя е за нагоре, аз надолу. Всяка от нас натиска съответното копче. Асансьора идва. Как да разберем в каква посока пътува? Или влизаме двете и едната се прецаква?
Сериозно не знам. Почти не ползвам асансьори.

# 24
  • Мнения: 2 927
Обикновено над асансьора светва стрелка с посоката на движение. Ако не е моята, го пропускам.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 383
http://dailyoftheday.com/two-men-take-control-of-an-elevator-pre … -voice-activated/

 Simple Smile За всички, които мразят копчета.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 458
  Нашия асансьор е с едно копче, но когато има такива с две копчета, те обикновено са повече от един и са в каре.В зависимост накъде искам, надолу или нагоре, заставам в средата и гледам всичките - кой ще дойде пръв и накъде отива.Ако не се вижда накъде отива, като се отвори питам- надолу ли сте или нагоре ли сте.Но рядко ми се налага да ползвам такива асансьори.

# 27
  • Мнения: 14 478
Хората не могат да запомнят, че на ескалаторите се стои отдясно, ти ги питаш за асансьор...

Мен пък ми е кеф че в България хората не стоят отдясно на ескалаторите и не им дреме-национална черта един вид, също като да ти благодарят като спреш на пешеходна пътека, както и с копчетата на асансьора и с висенето по вратите на автобуса даже и да е празен...

По тези  неща чуствам че съм си у нас.
За съжаление вече   хората почнаха  да кимат като в Европа и ми е леко жал-изгубва се още една национална черта.

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 17:24 от Герри

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 790
  Признавам си, че допреди няколко години не знаех. Мъжът ми ме светна и сега вече натискам правилното копче.  Laughing Обаче досега не съм виждала някой друг да го прави. Всички натискат едновременно двете и чакат асансьора да дойде.
  И за ескалаторите не знаех. От тук го научих. Защо всъщност се прави?

# 29
  • Мнения: X
За да могат да минат отляво хората, които бързат.

Общи условия

Активация на акаунт