Кухня за малък апартамент?

  • 22 314
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте на всички Simple Smile Бих искалла да ви помоля за мнение, търся си някоя евтина кухня на добро качество, като апартаментът ми е малък. Спряла съм се на два варианта, като ми харесва бялото, но вторият вариант по като че ли по-ми харесав акто оформление, понеже съм ги виждала и на живо. Вие какво мислите, какво бихте избрали измежду тези двата варианта?

Първият вариант е този


а вторият е този

# 1
  • София
  • Мнения: 38 475
Ние имаме нещо подобно на втората.
Не забравяй, че кухнята е на отделни шкафове и можеш да си ги разположиш както искаш.
Всичко зависи от самия апартамент - къде има чупки, какви уреди имаш да слагаш и т.н.

# 2
  • Мнения: 5 462
Вторият вариант ми е в пъти по функционален.Все пак като се прави кухня е добре да се мисли и за удобството и практичността , тоест за разположението на шкафовете.

# 3
  • Мнения: 158
Аз имам първия вариант и го отчитам като грешка. От страната на печката ми е балконската врата и всичко се цапа......... Имам малък апартамент, южен калкан. Дневна ( 20кв) и спалня (10кв), с Г-образно антре. И се чудя как да натикам цялата кухня в малката част от антрето, където в момента имам пералня, съдомиялна и над тях хоризонтален бойлер ????????? А кухнята ми е в дневната.  Joy Joy Joy
Готова съм за предложения  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: X
Бих избрала 2-я от показаните, защото бялото много се цапа.

# 5
  • Мнения: 10 685
И аз съм "за" втория вариант  Peace
Ето един от вариантите, на които съм се спряла за моята кухня /подобна е на твоя "втори" вариант, но е по-голяма /


# 6
  • Мнения: 5 160
Вторият вариант изглежда по-добре, защото е представен в по-реална обстановка.
Изглежда по-подреден и прибран.
Само няма ли начин мивката да не е забита във фурната/ котлоните по-скоро (което ми харесва при първия вариант, който пък прилича на СКШ Simple Smile).

mijjjka, при теб е кухниЩе;)))

# 7
  • Мнения: 6 833
И на мен не ми харесва това, че печката е до мивката. Иначе като цветове ми допада повече втория. Бялото ми стои много студено и изкуствено, аз бих заложила на по-топли цветове  Peace
Но разположението при първия вариант ми се струва по- удобно. При втория като правиш салата примерно ще трябва да разнасяш всичко от мивката, през печката, за да режеш на плота. Както и като готвиш на печката ми се струва, че е по-удобно продуктите ти да са отдясно, а не от ляво. Peace На първо място за мен в кухнята е удобството, за съжаление обаче с тези малки пространства трябва да правим много компромиси Sad

# 8
  • Мнения: 5 160
При тази кухня ще се реже, меси, точи на маса. То работен плот просто няма.

# 9
  • Мнения: 6 833
Това е ясно, но все пак смятам, че е по- практично свободното място да е между мивката и печката, а не в края Peace

# 10
  • Мнения: 46 508
Бих избрала 2-я от показаните, защото бялото много се цапа.

Като собственик на бяла кухня (и трапезария, и детска и т.н.  Joy) мога да кажа, че най-малко личи нацапано по бяла мебел! Единственото тъмно у нас е един скрин в спалнята ни, който минавам всеки ден за прах, защото всичко личи.

По темата - зависи от стаята, но като цяло - нито една от двете. При малки помешение е много важно всичко да е нестандартно, съобразено максимално с помещението, за да може да е практично.

# 11
  • Мнения: 6 833
Съгласна съм за светлите мебели, само че на мен бялото не ми допада. Спалнята ни е светъл дъб с венге и наистина по венгето прахта личи от километри. Това ни беше първата мебел, която купихме, сега вече си знам. Кухнята ни сега е много бледо дървесно, нещо като бежово и много лесно се поддържа  Peace

# 12
  • Мнения: 4 199
Като обитател и преустроител на маломерно жилище само мога да отбележа, че и двата варианта са ОГРОМНИ. В приблизително същата площ /точни размери- 2,30/1,30/ съм сместила мивка, пералня, печка, миялна, 2 тесни високи шкафа с микровълнова. Всичко е обмисляно с месеци и в детайли, на такава площ всеки см е от значение и мебели само по поръчка според размера и мястото.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Съгласна съм с Човече-то
И аз съм собственик на бяла кухня в мини-апартамент като кухнята е с П-образна форма и върши перфектна работа. Всичко е правено по поръчка и е използвано и най-малкото ъгълче  Peace

# 14
  • Мнения: X
Дървесния цвят се цапа по-малко от бялото.

Общи условия

Активация на акаунт