Перилни препарати и омекотители - 23

  • 50 958
  • 733
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 267
Днес случайно налетях на ето този Ленор в кварталната бакалия за 3,99 лв. 750 мл, концентрат, защото се сипва по 25 мл. Всички надписи са на италиански.
Моля, фенките на паралелния внос да кажат дали цената е добра.
Купих същия за 3.80 лв. от магазин за паралелен внос на ул. Цар Иван Асен II. Виждала съм го и за 4.50. Явно цената му се върти около 4.00 лв.
Хубаво е, че ти харесва аромата. На мен не ми понесе, а и мъжът ми отказа да използва хавлиените кърпи в банята, защото миришели на бонбони. Има леки мускусни нотки, докато прането е влажно; после остава само сладкият аромат. Но пък е траен.

# 301
  • София
  • Мнения: 2 296
О, ти за този ли говореше, че не ви е понесъл? Не съм запомнила, защото не си падам по Ленор и не внимавам, като го обсъждате.
Ще го видя след сушилнята как ще е. На излизане от пералнята не миришеше силно.

Дано не се наложи да го оставям до кофите  Mr. Green

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 152
Момичета, записвам се при вас   bouquet Чета ви тайно  Whistling
Днес взехме Есекс от Кауфланд и след събота ще дам отзиви Simple Smile
За омекотител редувам Силан, ленор и коколино (което е на промоция).
От много години пера с течен рекс и тео бебе за детенцето. Ама черните дрехи много ми избеляват  newsm78
За петна до сега съм ползвала само вениш. Една приятелка ми обясняваше за някакъв препарат с пате отпред, ама до пикадили не ми се ходи  Blush
Ще ви следя за изгодни и читави покупки Simple Smile
 

# 303
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Това е препарата с патето http://www.perilis.com/cleaning-sub-bg.php?id=26 и се продава в повечето магазини. Що се отнася до прането на черни дрехи с Rex за цветно съм учудена, че дрехите ти избеляват. Аз доста време съм го ползвала, но нямам такива наблюдения.  Rolling Eyes

# 304
  • Мнения: 7 987
По-скоро от Тео-то им се избелват черните дрехи.
Аз пък снощи като се събудих през нощта ми хрумна, че може би Май форест не ми пере, защото не може да се разтвори достатъчно, т.к. винаги пера на кратка програма, която примерно е 20 минути пране и 1 час изплакване.

# 305
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 448
Днес случайно налетях на ето този Ленор в кварталната бакалия за 3,99 лв. 750 мл, концентрат, защото се сипва по 25 мл. Всички надписи са на италиански.
Моля, фенките на паралелния внос да кажат дали цената е добра.
Купих същия за 3.80 лв. от магазин за паралелен внос на ул. Цар Иван Асен II. Виждала съм го и за 4.50. Явно цената му се върти около 4.00 лв.
Хубаво е, че ти харесва аромата. На мен не ми понесе, а и мъжът ми отказа да използва хавлиените кърпи в банята, защото миришели на бонбони. Има леки мускусни нотки, докато прането е влажно; после остава само сладкият аромат. Но пък е траен.

В момента го ползвам този Lenor -Gelsomino Scarlatto
Всъщност на мен не ми мирише на бонбони,
ами на на някое от C-thru парфюмчетата, може би синьото...
Ariel-а ми за цветно има много сходен аромат и се допълват чудесно...
Най-добрата ми комбинация, която съм постигала...
Ароматът наистина е траен и приятен! +1 и от мен за червения Lenor...

# 306
  • София
  • Мнения: 2 296
Снощи изпрах 2 перални с въпросния ленор - бялата прах с Ариел mountain spring, а цветната - с Персил колор. Ленорът не успя да заглуши миризмата на Ариела (между другото - доста е гадновата), а тъй като Персилът изобщо не мирише - по цветните дрехи се усеща, но слабо. След сушилнята почти никакъв аромат не е останал, а няколкото дрехи, които изсуших на балкона за проба, също почти не ухаят - т.е. не виждам някаква разлика между изсушените с машината и на въздух. Като цяло при мен ароматът е всичко друго, само не и силен. Не е сладникав, има някакви дамски нотки, но тъй като се усеща много слабо, смятам, че няма да е проблем да пера и на ММ дрехите с него  Laughing

Изобщо трайността и силата на омекотителите се убеждавам, че зависи най-вече от пералнята. Моята отмива здраво. Дрехи, прани от майка ми, например миришат много силно и трайно с най-обикновени ленори официален внос.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 939
Ev_e недей така бе - и ти до кофите да ходиш, слагай по повечко все ще го изразходиш, а и ще ти мирише повече. Така и не казахте поне омекотява ли добре този Ленор, който не ви мирише както требе  Wink
Иначе аз онзи ден си пуснах пералнята на бебоците с любимия син Сано - страхотна силна и трайна миризма, без да е ужасно сладникава като белия. Ама днешната върти с любимия ми течен Персил сензитив, който пък ми се комбинира много добре с бебешкия омекотител на Силан и си ми мирише приятно от Персила. Карам си за сега с него - изпира ми много добре, мирише ми трайно и свежо и последно на много добра цена си го взех. Е, нямам търпение вече брат ми да си дойдат от Англия, че съм си поръчала нещо бебешко като прах, да видим с какво ще ме снабдят  Wink

# 308
  • София
  • Мнения: 2 296
А не  Naughty няма да го хвърлям, didnik  Laughing
Харесва ми как мирише, просто се притесних, че ще е много силно, както е писала just user. Но не е. Слагам както е дадено - половин капачка на пълна пералня. Може би ако лисна 1/3, ще мирише по-яко и е възможно да дойде малко в повече, защото определено е аромат с характер (въпреки че аз си падам по по-неутралните сини и зелени омекотители, а не по тези, парфюмираните, но вчера бях слънчасала  Crazy )
Според мен омекотяването е прилично - не е нещо свръхмеко в никакъв случай. Пресеченият Фрош прави дрехите по-меки.
didnik, защо слагаш омекотител на бебешките дрешки? Спести им на мъниците една химия поне  Wink

Пп пратих майка ми да купи от Кауфланд в Младост Хайтман за пералните ни, и познайте - имало само 1 шишенце! Ей тая тема изпомпа всичкия препарат!  Joy
(Щели да получават още, ама друг път...)

# 309
  • Варна
  • Мнения: 939
Ааа, Ev_e не слагам на дрешките аз - имах да поизпера, по-скоро да освежа едни одеалца, завивки и пеленки, които не ползвам сега та на тях сложих. То и бездруго Персила силно си мирише, та няма нужда от миризми. Ама виж от време на време на нашето си бельо слагам от бебешки омекотител, че много на чистичко ми мирише  Wink

# 310
  • Мнения: 267
didnik, на по-предната страница писах в отговор на pars, че Ленор-ите от парфюмната серия омекотяват много добре. Както и всички Ленор-и, които като че ли правят дрехите даже малко лигави.
При мен миризмата им остана силна и трайна след изсъхване на простора и на сушилника в стаята. Не ползвам сушилня, нямам такава. По стечение на обстоятелствата го раздавам "еко".
По отношение на ароматите: явно в мен е проблемът. Simple Smile Повечето, които се харесват тук, на мен не ми допадат. За съжаление, голяма част от миризмите наистина не ми понасят и то не от глезотия. Обонянието ми е силно и се обостря през пролетта или когато се изнервя за нещо. Имала съм случаи да се премествам в друг вагон на метрото, защото някой наоколо е с тежък или много сладникав парфюм. Харесвам по-леки и цветни аромати или цитрусови такива и пак много зависи какви. Критерият е да не ми става лошо от тях или да не са прекалено натрапчиви.
От цялото море с омекотители на пазара установих, че нито един Ленор и Коколино от официалния внос не ми харесват, от Силан - 1-2 вида ми допадат, от Максима - 2-3 вида (последно харесах един Cool, но се колебая, тъй като омекотителите от тази марка всъщност не омекотяват). Хареса ми и една розова Малиция, която душих преди време.
В крайна сметка, от всичките видове, които съм купувала и имам налични вкъщи, ползвам предимно едно Коколино и един Кушелвайх, които са практически с еднакъв аромат, и напоследък - розов Максима сенситив. За мен разнообразието е сведено до минимум, мрън. Crossing Arms

# 311
  • Мнения: 5 207
Разнообразието, казваш, е сведено до минимум. Laughing Каквото разнообразие имаме ние тук, за такова в някои държави могат само да си мечтаят. Ако започна да изброявам марки от официален и паралелен внос, ще стана досадна. Трябва да отделиш повече време на душене и все ще си харесаш нещо. Wink

Коколино имат цитрусови. Максима cool също има нещо цитрусово и е доста свеж.

# 312
  • Мнения: 648
just user, и аз като теб съм със същото обоняние Simple Smile и трудно си намирам миризма, която да не е сладка и тежка, да е свежа, но пък достатъчно силна и трайна, без да е задушаваща. От омекотителите, които съм пробвала най-много ми допадна Коколино с червени плодове - .
Сладникаво е, но в същото време е свежо и се усеща, без да ми идва тежко. Интересното е, че Коколиното с бергамот и пасифлора ми мирише много свежо от бутилката, но върху дрехите не ми харесва, натрапчиво и остро е.

# 313
  • Мнения: 7 987
Вие най-вече заради аромата ли ползвате омекотители? Чудя се защото предимно за аромати се говори тук, пък нали основната роля е да омекотява и да премахва май статичното електричество от изкуствените материи. То сигурно за омекотяването няма кой знае какво да се каже, но пък се чудя защо точно ги ползвате.

# 314
  • Мнения: 648
Вие най-вече заради аромата ли ползвате омекотители?

Ами май да Simple Smile Не забелязвам голяма разлика откъм омекотяване със и без омекотител. Особено пък когато суша дрехите в сушилнята, тя самата ги омекотява така или иначе. Лятото само като суша на слънце хавлиени кърпи без омекотител ми стоят твърди и грапави.
Да ти кажа бях спряла да ползвам омекотители заради прекалено много химикали, достатъчни са ми праховете, обаче покрай тема пак се зарибих и започнах да си купувам.

Общи условия

Активация на акаунт