Перилни препарати и омекотители - 23

  • 50 963
  • 733
  •   1
Отговори
# 480
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449

Една приятелка има от онези перални, на които чекмеджето се отваря настрани. Май Аристон. И ѝ се запушила точно от прах за пране, но майсторът ѝ казал, да го изсипва директно в барабана и тя сега така прави. Явно е някакъв дефект или недомислица по тръбите, за да се запушва, защото тя ползва хубави прахове. Знам, защото аз ѝ давам. Laughing
Въх, на нашите Ariston-a e с точно такова чекмедже...
Когато се връщам в Средец винаги го чистя,
защото като погледна навътре какво чудо прах остава...  ooooh!
Даже миналата седмица като ходех, взех от препарата на Хайтман,
та им пуснах малко да се поизчисти...
Водата е също толкова твърда като в Бургас,
макар че е от Ясна поляна, не от Камчия...
Да кажа на майка ми, да го слага вътре?

# 481
  • София
  • Мнения: 2 296
Какъв е ефектът от запушване? Питам, щото съм от тези със страничните чекмеджета. Да не се окаже, че има някакво позапушване някъде, което да причинява по-честото вмирисване.

Иначе си мисля, че причината да се вмирисва пералнята е прането от течните препарати е може би в това, че полепват по по-недостъпните части на машината и не се отмиват. Защото при мен определено дрехите не миришат, изпрани с Персил за цветно, в който няма избелители. А с гел - да.

# 482
  • Мнения: 5 207
Да, има го и този момент, Ev_e, но и праховете - особено овлажнените - може да не се разтварят правилно и да се натрупат.
Много зависи и от конструкцията на пералнята и от това с колко вода пере и плакне.

# 483
  • София
  • Мнения: 2 296
Много зависи и от конструкцията на пералнята и от това с колко вода пере и плакне.
Определено! На свекърва ми аристон маргарита беше експлоатирана по безжалостен начин - нечовешки варовита вода (всяка година от бойлера се вадят по две! кофи варовик), прах се сипваше в чекмеджето, колкото поеме (сиреч догоре!), то винаги беше задръстено с неразтворен прах, пералнята винаги беше претоварвана.... и пак работеше безотказно, беше тиха като пчеличка и никога, ама никога не е миришела -нито тя, нито прането. Сигурно още щеше да работи, ако сложената върху нея миялна не я заля и изгори  Joy

Нашата - уж също маргарита - нищо общ. Но е по-нова, сиреч доста по-скапана.

Сериозно - какъв е ефектът, като почне да се запушва?

# 484
  • Мнения: 1 018
Само аристонки съм имала досега и нищо не ми се е запушвало. То аз и не виждам изобщо тръби, а един доста широк улей, където се изсипва всичко.
Но точно една безумно скъпа аристон маргарита оставяше дрехите с праха за пране и на сухи петна Crazy

# 485
  • Мнения: 5 671
Аз също по тази причина слагам прахообразния и течния прах вътре в барабана и вече прането не ми се вмирисва.
И един друг въпрос: ползвате ли кърпички или друга добавка за супер бяло пране и какви по-точно?

# 486
  • София
  • Мнения: 2 296
Но точно една безумно скъпа аристон маргарита оставяше дрехите с праха за пране и на сухи петна Crazy
Остава моята и това да почне да прави, и лично ще й спукам барабана   Mr. Green И бездруго я недолюбвам, въпреки че като чета новите какви щуротии правят, ще вземе да се окаже накрая читава машина. За италианска.

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Лелееее и аз я недолюбвам моята Аристонка.Иначе пък се грижа за нея.След всяко пране вадя чекмеджето,подсушавам навсякъде.....Имало е случаи да не го извадя/трудничко се вади и слага/и под него понякога има малко прах.

# 488
  • Мнения: 21 275
Ние с леля Бошка се разбираме добре засега,като изключим,че скоро няма да ни оправят водата  #Cussing out

# 489
  • София
  • Мнения: 3 611
Лелееее и аз я недолюбвам моята Аристонка.Иначе пък се грижа за нея.След всяко пране вадя чекмеджето,подсушавам навсякъде.....Имало е случаи да не го извадя/трудничко се вади и слага/и под него понякога има малко прах.
Колко пъти съм се опитвала да извадя чекмеджето на Аристонката Маргаритка, ама не, не си го дава. Има ли някакъв чалъм? И да, въпреки че никога не е миришела или да ми е правила номера, винаги ми се е струвало, че Индезитка на свеки пере по-добре от моята Аристонка. Thinking

# 490
  • Мнения: 7 987
Чекмеджетата обикновено за да се извадят трябва да се натискат от външния край нагоре или надолу. Има малко чалъм. Не става само със сила, защото има вероятност да се счупи нещо. Имат там някакви зъбчета, които ги задържат да не излизат изцяло като ги дръпнеш да ги отвориш.

# 491
  • Мнения: 493
А мнение за българския прах " Изи" ? Отговаря ли на хвалебствията по рекламите ? Че отдавна не съм купувала прахообразен препарат и съм решила да взема някакъв да въртя с гел-а. Та съм се замислила дали да не е " Изи"  newsm78

# 492
  • Мнения: 758
вчера от била си взех,персил експерт за цветно,днес ще пусна една пералня,да го пробвам  Crazy
и от омекотителите помирисах силан и много ми хареса,мисля че беше орхидея и още един с перли на опаковката,ще помоля за мнение,силен и дълготраен ли е аромата ?

# 493
  • Мнения: 702
Моята пералня е Горение и мога да кажа вече 7ма година ми служи добре.До сега не се е вмирисвала,може би защото пера повече с прах,по рядко взимам течен.Две мои пизнати имат същите перални и им се развалиха на петата година работа,може би си е до късмет.
Аз още веднъж ще похваля Тема скин ловинг за цветно,много съм доволна,със Семана бижу се съчетава чудесно.

# 494
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
А мнение за българския прах " Изи" ? Отговаря ли на хвалебствията по рекламите ? Че отдавна не съм купувала прахообразен препарат и съм решила да взема някакъв да въртя с гел-а. Та съм се замислила дали да не е " Изи"  newsm78
Аз също се поддадох на рекламите, но не съм впечатлена.  no

Общи условия

Активация на акаунт