Банята-21 тема

  • 84 831
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Със сигурност има, въпросът, че като цяло по сайтовете няма сортиране по размери. А и аз много по сайтове не съм избирала специално плочки, защото на живо са много много по-различни.
На мен шаренкото ми харесва, стига да се вързва добре с останалите неща на терасата (други плочки, парапети, дограма, мазилки, ...).

# 736
  • София
  • Мнения: 72
Мери, да, всъщност е хубаво да има връзка м/у разл. помещения, само накрая да не се улея с тези плочки вече, че ще загорчи и ще ме изхвърлят от вкъщи  Laughing
Меги, предположих, че има и такъв размер, няма начин да няма, аз обаче в нет-а не открих и затова попитах тук, защото знам, че миналите по този път сте по-наясно от мен  Hug
Значи идеята за шаренкото ви харесва, ама кажете ми да се спра вече и да това да е последното място, където ще ги има  Crazy
Rallichka, ако бях на твое място аз същото шаренко щях и за гръб на кухнята да го сложа  Mr. Green Вчера разказвам на мъжа ми колко са ти красиви плочките за баня и на каква цена сте ги намерили и като му казах, че става въпрос за мароканския тип плочки, ме отряза веднага. Та мен нямаше да ме огрее, дори да ги бях намерила тези плочки по-рано. Поне да не се ядосвам  Mr. Green. Но ми даваш идея да го агитирам за балконите, щото там ни предстои лятото да слагаме гранитогрес (това всъщност гранитогрес ли е или фаянс?). Ще трябва да съм мноооого убедителна обаче (освен да изпробвам твоя метод   Grinning).

# 737
  • Мнения: 5 903

Ще трябва да съм мноооого убедителна обаче (освен да изпробвам твоя метод   Grinning).
Laughing Този метод може да бъде доста убедителен  Flutter
А плочките за кухнята са купени и даже се лепят в момента. Малко ме е яд, че се отказах в последния момент, но и сивите са много хубави.
Сега се връщам - ходихме да гледаме плочки в магазина - повечето са на 30см. ширина  Confused А се оказа, че ни трябва ширина 25 см. Шаренките плочки са 22 см, разрязани на две и трябва да се мисли нещо допълващо - или по средата на 2х11 (т.е плочката, разрязана на 4 и между две четвъртини от по 11 см да се вмъкне нещо като фриз от 3-4см). Идеята беше, че няма да е толкова сложно и ММ даги налепят с баща си, ама явно си трябва по-профи мисъл тук  Thinking

Редактирам се, за да не е спам само  - поръчахме си плоскости за корпус и чекмеджета, както и плот за мивката в банята, взехме и механизми за плавно затваряне на чекмеджетата и живот и здраве др. седмица трябва да си го сглобим, дано да се получи хубаво  Praynig

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 13:48 от Rallichka

# 738
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 842
Раличка, а плоскостите, които сте поръчали какви са? И ако не е тайна колко ви излиза всичко? Ние искаме мебелите за баня да са PVC. ММ казва, че дори да се намери някой да реже PVC плоскости по поръчка, кантирането им е сложно. В тази връзка и на координати ще съм благодарна.
Харесвам шкафове с мивка, но и на мен ми се струват дооооста скъпи. В един ми останаха очите - 1400 лв.  Confused Е няма да го бъде.

# 739
  • Мнения: 5 903
Манди, не намирам снимка в нета на точно това, което имаме предвид, но ето за ориентир:
Скрит текст:

Само, че под плота ще има и шкаф с две чекмеджета едно над друго, а самият плот ще продължава до стената, т.е. шкафът няма да е на цялата дължина, а само под мивката и висящ:

Скрит текст:
Имай предвид обаче, че материалът е пдч, а плотът - обикновен кухненски плот - това е така, защото ще имаме суха зона (душът ще е с параван), така, че мисля, че ще издържат дълго време, ако не - ще му мислим после  Crazy. Тук, в тази фирма, от която поръчахме, въобще не предлагаха ПВЦ  Rolling Eyes
Плотът е 127 см., а шкафът ще е висок 50 и широк 60см -  тези плоскости + плот ни излезнаха 150 лв за материали, рязане и кантиране на всичко. Водачите за чекмеджета са по 9лв на чекмедже. Та до към 200 лв с всички джаджи за закрепване се надявам да постигнем приличен резултат  Grinning

# 740
  • Мнения: 6 244
Някой от Вас да е правил баня, тоалетна, мокро или комбинация от тях с плочки КАЙ серия новара във вариант бордо? Моля, ако може да пуснете снимки.

# 741
  • София
  • Мнения: 987

Ще трябва да съм мноооого убедителна обаче (освен да изпробвам твоя метод   Grinning).
Laughing Този метод може да бъде доста убедителен  Flutter
А плочките за кухнята са купени и даже се лепят в момента. Малко ме е яд, че се отказах в последния момент, но и сивите са много хубави.
Сега се връщам - ходихме да гледаме плочки в магазина - повечето са на 30см. ширина  Confused А се оказа, че ни трябва ширина 25 см. Шаренките плочки са 22 см, разрязани на две и трябва да се мисли нещо допълващо - или по средата на 2х11 (т.е плочката, разрязана на 4 и между две четвъртини от по 11 см да се вмъкне нещо като фриз от 3-4см). Идеята беше, че няма да е толкова сложно и ММ даги налепят с баща си, ама явно си трябва по-профи мисъл тук  Thinking

Редактирам се, за да не е спам само  - поръчахме си плоскости за корпус и чекмеджета, както и плот за мивката в банята, взехме и механизми за плавно затваряне на чекмеджетата и живот и здраве др. седмица трябва да си го сглобим, дано да се получи хубаво  Praynig

    Раличка, а няма ли да стане от двете страни на плочката (разрязаната за балкона) да се сложи от двете и страни по една закръглена лайсна и така хем няма да се вижда среза хем ще е приятно като се хванеш да е закръглено и ще се компенсират сантиметрите които не достигат. Пък и по - завършено може да изглежда...

# 742
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 842
Раличка, благодаря!  bouquet Интересна идея е кухненския плот. Имаме още време да го мислим.

# 743
  • Мнения: 5 903
Няма защо, Манди  Hug
катри, четеш ми мислите   за лайсната Laughing - това беше 1-вото нещо, което предложих на ММ, само, че не се сетих за двустранно полагане на лайсните, а само от едната страна, при което той изяви опасения, че нямало да го харесам като резултат (трябваше лайсната да покрива  2-3 см) и не продължихме да мислим в тази посока. но сега с този нов поглед над нещата - за двете лайсни, ще го обмислим довечера. Благодаря ти  Hug

И тъй като навъртяхме 50 странички, заповядайте в новата тема :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=822907.msg29998833#msg29998833

Общи условия

Активация на акаунт