Слънчеви лъчи озаряват ФЕВРУАРСКИТЕ очи

  • 22 575
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 431
Здравейте, мами! Simple Smile

Феичка, мерси за хубавото капучино! Казвам ви и аз "наздраве" с едно! Simple Smile

По отношение на събирането на урина е важно дупето да е сухо и немазано не само заради залепването на колектора, а и за да не попадне случайно нещо от мазилата в урината и да изкриви резултата.

Съни, никакъв опит нямам с бебешки хреми, но аз давам на малката Шуслерови соли около дните на ваксините. Ако искаш, консултирай се с педиатър, но аз бих ти препоръчала сол номер 3, по една таблетка на час.

Да ви се похваля, снощи манджата се получи и се изяде, да не повярва човек.  newsm62

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 11:53 от Sahasrara

# 706
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Захраних Алекс тези дни, но не ми се получава никак. Не му харесва и получава позиви за повръщане, надявам се скоро да се научи да преглъща, че не знам. Пробвах и гъсто пюре и рядко, все тая не минава.
И той много се поти, особено при кърмене.
Няма още зъби, но за сметка на това е крив и иска само на ръце.
И аз планувам да си направя домашни пюрета, дано успея Simple Smile
Аз вече не праварявам водата, само я филтрирам.
 sunny:*kiss благодаря за инфото за лидл, мисля и аз да се възползвам.
Хубав ден и весели бебоци!


# 707
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте момичета!
Ние днес ходихме на кръвните изследвания - изв, обаче къде изчезнаха стойностите на резултатите - да си направя и аз едно сравнение  Embarassed нещо не ги откривам! 110 хемоглобин добре ли е? Иначе евала на момичето от лабораторията- Бобо даже и не разбра какво се случва с него, изобщо не се разплака като го боцна. А иначе с този колектор- то голяма оправия- много лесно ни се получи- ама нашия нямаше нищо за лепене на дупето- този бил унисекс.  Joy Само залепих отворчето на пишонката, и всичко си беше вътре. 
Имам въпросче- на този коремен ехограф, за който имаме направление как се ходи- в смисъл бебо гладен, жаден, някой знае ли нещо по въпроса? Може и да сме го коментирали, обаче... Нещо ме няма напоследък с паметта. Имам и друго важно нещо за мислене и някои неща просто ми се губят. Изв пак, ако и това  е обсъждано
А за водата- аз от една седмица давам на Девин изворна без да я преварявам, а на кашите слагам преварена.

# 708
  • Мнения: 2 431
Тачи, според мен за бебе 110 хемоглобин е ОК. Минималната граница е 120. Все пак може да питаш лекаря.
Иначе Рали я водих на ехограф без да следвам никакви специални указания. Те гледат бъбреци и пикочен мехур, така че и да е яло детенцето, и да не е, мисля, че ще е ОК.  Peace

# 709
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тачи Браво на малкото юначе. Hug Ехографа го минахме нахранени - гледат се бъбреци, жлъчен мехур и черен дроб, поне при нас. Peace
Принцес Ако му се повръща не го тормози, а предложи по-късно. Ох и ние сме едни злояди, ама хайде ... ooooh!

Решила съм да дам днес авокадо. Всъщност я яде, я не с тези зъбки  #Crazy

# 710
  • Мнения: 1 096
Привет и от мен Simple Smile

И нашите изследвания минаха,но май хемоглобина ни е малко нисичък 104.Търся и аз референтните назад в темата,но не ги откривам,моля,който ги има да ги пусне.Ето нашите резултати ако може някой да коментира

Скрит текст:

     HGB         104        g/L             M 130-180 Ж 115-160    
     RBC         4.25        T/L     М 4.2-6.2 Ж 3.7-5.4    
     WBC         5.5        G/L             3.5-10.5    
     HCT         33.1        %             37,00-51,00    
     PLT         390        G/L             130-440    
     GRAN%    21.9  %     до 76%    
     MID%         8.3        %     до 10%    
     LYM%         69.8        %     20-40    
     MCV         77.9        fl     82-98    
     MCH         24.4        pg     26.5-32.0    
     MCHC         314        g/L     295-360    
     MID         0.5        G/L     0.1-0.8    
     GRAN         1.2        G/L     2.2-8.1    
     LYM         3.8        G/L     0.7-4.2    
     RDW-CV         13.2             11-16,5    
     RDW-SD         42.8                 
     MPV         7.8        fL     7.5-11.5    
     RDW         15.2        %     11.5-16.00    
     PCT         0.3                 
УРИНА - СЕДИМЕНТ/SEDIMENT
Име на теста (изследване)         Резултат      Единици    Референтни стойности    Метод
Урина-седимент                          
     Бактерии/Bacteria         (-)negative             none    
     Еритроцити/Erythrocytes         (-)negative             до 1 на поле    
     Левкоцити/Leucocytes         (-)negative             до 5 на поле    
     Епителни клетки/Epitelia cells         (-)negative             до 15 на поле    
     Калциеви оксалати         *                 
     Кристали пикочна киселина         (+)positive                 
     Други /за урина седимент/         (-)negative                 
     Урати         (-)negative                 
     Фрагменти от цилиндри         (-)negative            

Цветенце,
дано му се услади на Вили авокадото.НИе определено плодови пюрета не харесваме. Давах ябълка,круша и комбинация с тиква.Хапва няколко лъжияки и стиска устата.Ще ги добавям към кашите да видим така дали ще се приемат

На нас не ни дадоха направление за ехограф,само за нефролог.Задъжителен ли е в 6ти месец,за да питам педи


# 711
  • Мнения: 2 431
Маги, при нас ехографията си беше при нефролога. Simple Smile

# 712
  • NE
  • Мнения: 10 999
Маги Аз тотално се обърках от към бебешки резултати.
Тук имам примерни резултати от една книга, но хемоглобина според мен е твърде висок в тази таблица. newsm78
КРЪВНИ ПОКАЗАТЕЛИ
Ние пък на нефролог не сме били. ooooh! Не че педи ми каза как са ни изследванията. Whistling
При нас едни еритроцити са ниски. #Crazy
Иначе сме в стачка от към пюретата, а за кашите и дума да не става. Поне страстта към циците не е отминала. Joy

# 713
  • Varna
  • Мнения: 356
Това го има като цифри в нашите изследвания-
RBC / еритроцити брой /   4.13   10^12/l   Мъже 4.5-6.5; Жени 3.9-5.9; Деца 4.0-6.2
HGB / хемоглобин /   110   g/l   Мъже 130-180; Жени 120-160; Деца 105-145
HCT / хематокрит /   0.312   l/l   Мъже 0.40-0.55; Жени 0.37-0.47; Деца 0.30-0.50

Само на тези три реда са дадени така - средно за мъже, жени, деца.

А пък и Бобо вече е в групата на летците- ами все пак мама е от града на първия космонавт на България  Laughing Сега ми е смешно, ама преди малко ревах с него- за секунди изчезна, ама като не съм бърза като Elefteria.

# 714
  • Мнения: 3 375
Здравейте!

 Ето аз веднъж да се включа с нещо позитивно да се похваля! Ние се захранваме от 5 дена и днес вече сме на 150 гр пюре + следобедна зак. 1/2 круша+1/4 банан.
 Всичко яде което сам дала... Peace

 Толкова е сладка за гледане  hahaha

 Още малко и ще стигне до 230-250 гр на ядене, а после какво? Друго ядене ли да заместя? Кое? А тя по 4 пъти на ден все пюрета ли ще яде? Моркови и тиквички на закуска ?

# 715
  • Бурса
  • Мнения: 647
Здравейте мами, аз не съм се включвала от 100 години, но иначе не изпускам и ред. Чета ви всяка вечер като приспивам малката- тя си суче и дреме а аз на телефона Simple Smile направо сме картинка. И понеже не е мн удобно от тела да се пише и до сега все отлагам. Но темата върви страхотно и съветите ви са ми много полезни, благодаря на всички Hug
Ние също се включваме в клуба на будещите се. От седмица някъде Теди се буди на 2 часа, а не ми се струва да са зъби, топло ли е, кошмари ли, незнам... Давам и да суче и се успокоява и веднага заспива ама да не ми излезе през носа после така ако я свикна  Crazy
Също така спадаме и към летците с вече цели две тупуркания от леглото, ужас направо ама уж без товс не можело, казала съм си че 3 път няма да допусна Naughty или ще летя и аз като Elefteria Simple Smile
Ние се захранване от 2 седмици само със зеленчуци до сега и сякаш върви добре, изяжда по около 80гр.
Лека нощ от нас и дано да е спокойна за всички бебоци!

# 716
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!

Ели Аз за първи месец захранване спазвам около 120 гр. пюре от зеленчуци - тиква, тиквичка, картоф, морков, пащърнак, зелен пипер.
Вторият месец се въвежда и каша - оризова, елда, просо с пюре от плод - ябълка, круша, банан, авокадо, кайсия, праскова, синя слива.
Ето тук може да се ориентираш по-добре:
захранване Хедра
захранване косе босе
Тели Ох май и вие сте в отбора на зъбеникненето. Hug

Вилито така мрънка, че вече в чудо се виждам. Толкова е енергичен, че не знам какво ще е занапред. Rolling Eyes

# 717
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Браво Ели за захранването. При нас е трудна работа, вече не му се повдига, но пък само прави  smile3534и повече от 2-3 лъжички не му се събира да изяде, а аз цялата съм в картоф Simple Smile. Хубавото е, че поне суче.
Все по-упорито пълзи моето момче.
Днес ще сме на ехограф и се надявам всичко да е наред.
Хубав ден!

# 718
  • Варна
  • Мнения: 71
Здравейте Simple Smile
Браво Ели за захранването, явно доста му се услажда на детето или пък е от ящните, благородно ви завиждам.
Феичке дано скоро му отмине неспокойството и да си отдъхнете и двамата. Иначе и Тими е много енергичен и няма спиране цял ден, напред назад, на ръце, де пропълзи, де се опита да стане прав, не мога и за 5 мин да го оставя сам. Взема ми тока Simple Smile
princessd стискам палци всичко да е наред на прегледа, аз също се успокоявам като не яде, че поне си суче редовно.
Лек на всички мами и бебоци  Hug

# 719
  • Мнения: 1 096
Здравейте мами Simple Smile

Ние определено не харесваме плодови пюрета.Предлагах круша и ябълка и днес с 300 зора изяде 40 гр.Голяма мъка-като стисне уста и няма отваряне.Не искаше и да суче,нещо беше много крива Дари. Плака,дърпа се,едвам успях да я успокоя.След като ядохме 1.3 часа,сега спи блажено по корем Simple Smile Вчера пак така спа 2.3 часа.Вие какви плодове давате в момента и как да я накарам да ги хапва.След 2-3 дни ще дам оризова каша и мисля в нея да ги пробутвам,дано да мине номерът
Чух се с педи за резултатите и ми каза,че хемоглобинът е малко нисичък и да наблягам на месото,когато дойде време за него.Сега аз може да пия сорбифер и фолиева киселина и те чрез кърмата да повлияят и на Дари.Инъче аз намерих тези референтни


Моля споделете вие имате проблем с гъстотата на акото.Нашето от 10 дни е твърдо като пластелин и излиза на барабонки,няма я тази кашава консистенция.Педи ми каза да давам първо плодовете през деня и след това зеленяуците,но засега няма промяна,а и Дари отказва да яде плодово пюре и едва успявам няколко лъжички да пробутам

Цветенце,дано Вили се успокои малко и да си починете и двамата Hug
Ели,браво за захранването,много добре се движите

Много съчувствам на мамите с летящи бебета.Дано да опазя Дари от подобно чудо,че не ми се мисли

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 16:21 от magyg

Общи условия

Активация на акаунт