Овулация

  • 716
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Как мислите, положителен тест за овулация на 7ми ден след М не предвещава особено качествена яйцеклетка, или? newsm78

Използвам 2 вида тестове. Едните са на Acon Labs - ON CALL- One Step Ovulation Test Strip и на сайта им пише, че са с чувствителност 40 mIU/mL .Намирам доста по-чувствителни в сравнение с другите, OVUNOW, които са на Аmbermex и пише, че са с чувствителност 20 mIU/mL.

Вчера късно вечерта се тествах и с двата. Първият показа положителен разултат http://www.ilianaweb.net/Aktion/Ovulation%207th%20day%2025_02_06.jpg , а вторият, който уж е по-чувствителен не показа нищо. Току що пак се тествах първият е пак положителен, изглежда горе-долу както вчера, а вторият има съвсем бледа, едва забележима чертичка. Като се ровех из нета намерих и тази графика, кочто показва движението на хормоните в рамките на един цикъл->  http://www.ilianaweb.net/Aktion/hormones.jpg

Та се чудя, ще овулирам ли, тестовете ли не са на ред(ама предният цикъл нямаше такива изцепки) или съм се тествала прекалено рано (като гледам графиката LH не се покачва постепенно, а се покачва, спада, пак се покачва и чак тогава е овулацията), а аз да съм я засякла с теста при първото покачване.
А се притеснявам, че фоликуметрията ми е чак в понеделник, да не взема да приключа с овулацията още днес-утре.

# 1
  • Мнения: 303
Първо да си кажа че такова животно не съм ползвала но от това което съм чела чертичките трябва да са еднакво наситени за да е положителен а не както при теста за бременност - доколкото виждам на снимката тия чертички не ми приличат на еднакви - нека някой който има опит да сподели но според мен няма регистрирана овулация - още повече теста отчита положителен резултат около ден и половина преди настъпване на самата овулация така че нормално е да имаш равнонаситени две чертички след някой и друг ден. Късмет.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Наистина не са еднакво наситени, предполагам до ден-два-три Simple Smile ще станат еднакви и както пише, че овуто настъпва след 24-36 часа, а и ти си имаш овулация на 12 ден мисля, че сметките излизат

# 3
  • Мнения: 7 718
Тестът ти е отрицателен. Трябва да са еднакви по наситеност или тестовата да е по-тъмна от контролната черта.

# 4
  • Мнения: 856
Споко  Hug Тестовата ти линия ще става все по наситена (както са ти казали и другите), защото сега наистина е бледа. Обаче, не е задължително тестовата да стане наситена, колкото контролната. Просто ще видиш как цвета се насища до един момент и след това пак избледнява. При мен се получаваше така. Въпреки, че тестовете ти са доста чувствителни и сигурно резултата ти ще е като по учебник - много наситена втора линия преди овуто.

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 11:04 от Mur

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И според мен теста ти е отрицателен! Чакай да се насити и втората чертичка и тогава го брой за положителен. При мен противно на всякакви очаквания и правила, чертичките са еднакви вече 5 дни!...а според БТ ову още не е имало.
   Имате ли идея кога се покачва БТ след ову? В рамките на ден или на часове? В Петък ми биха Прегнил за да се спука фоликулче, но БТ още не се е покачила и аз вече съм се шашнала до ен-та степен!

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 14:47 от GOLDEN_ROSE

# 6
  • Мнения: 957
Благодаря за отговорите! Отново се тествах преди малко и отново същият резултат- първия тест + , втория нищо, даже бледата чертичка от вчера я няма. Луда работа. Ама като казвате, ще чакам две наситени черти. Иначе се появи Ц.С., ама е съвсем малко и не много разтеглива.

Общи условия

Активация на акаунт