Запушен нос???

  • 8 705
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
Da ti kaja purvo za kandidata - za da ne pravite mlechnica sled hranene maji ezicheto na bebeto s pamuche topnato v soda za hliab/ Pravi se dokato vidish che ezicheto spira ili namaliava da e oblojeno.
A za hremata sa mnogo efikasni edni kapki Kolargol - 1% - te se prigotviat v aptekata-tumno kafiavi sa-az samata si gi slagah daje i vednaga presuhvat sopolite.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: biliana333
Simple Smile Ами взеха секрет от носа и го изследваха,Лиоренке Laughing



ебаси иронията, а аз съм тръгнала да питам за бебето ти.
к'ъв глупак съм само.

# 17
  • Мнения: 470
При нас никакви капки за нос не помагаха нито Коларгол, нито адреналин...да не говорим за готовите форми. Оказа се, че бебо е силно алергичен и взехме необходимите мерки - никакви подови настилки, завеси и плюшени играчки около бебето. И задължително му включвах овлажнител за въздуха в стаята. Купихме и апарат за инхалации и така овладяхме положението.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: pretty_witty
При нас никакви капки за нос не помагаха нито Коларгол, нито адреналин...да не говорим за готовите форми. Оказа се, че бебо е силно алергичен и взехме необходимите мерки - никакви подови настилки, завеси и плюшени играчки около бебето. И задължително му включвах овлажнител за въздуха в стаята. Купихме и апарат за инхалации и така овладяхме положението.

Как точно разбрахте за алергията? Само хремата ли беше признак при вас? Имаше ли други изяви?

# 19
Права си,Лиорена,ирония е.Много скоро имахме пререкания по тази тема, бях я пуснала аз.И както винаги се изказа неподготвена.Няма да коментирам повече.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Госта бях аз.

# 21
  • Мнения: 455
Simple Smile Zdraveite, vsichki na foruma. Za zapushenoto nosle na moiat sin Daniil az polzvam kremcheto Nisita, to omekotiava korichkite i gi vadish po-lesno. A za kandidata v ustichkata mojete da polzvate kremcheto Daktarin, majete s klechkite za ushi, po-lesno e. Uspeh.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Anonymous
Права си,Лиорена,ирония е.Много скоро имахме пререкания по тази тема, бях я пуснала аз.И както винаги се изказа неподготвена.Няма да коментирам повече.


Цитат на: Anonymous
И както винаги се изказа неподготвена.Няма да коментирам повече.



да бе, както винаги.... Laughing  Laughing
после пусна Тема: "Взимам си думите обратно" точно ти.

Не знам само кой се изказа неподготвен.
я пак си помисли пак.

Цитат на: Liorena
взехте ли секрет от носа за изследване?
най-вероятно е някой стафилокок.

но предполагам, че вече сте взели секрет за микробиологично изследване.
щом е от раждането, а виждам, че сте на 4 мес вече, със сигурност сте изследвали секрета? и какво показва антибиограмата?


ето го мойто “неподготвено изказване”, горното. Rolling Eyes

Сега виж твоите “подготвените” изказвания: Laughing  Laughing  Laughing

Цитат на: biliana333
Чак пък стафилокок........................................... Rolling Eyes  Twisted Evil Не шашакайте така хората! И моето бебе е така и на мои познати са така.Било нормално при бебета,подпомагал и сухият въздух.Питах двама лекари и казаха,че щом няма хрема само физиологичен разтвор!



Цитат на: biliana333
Скоро имаше форум за запушените носове на бебетата.Там писах че ние викахме лекарката и тя каза че може да е от сухият въздух,или че бебето се чисти,което е нормално.Но аз не спрях да се обаждам ,защото физиологичния разтвор и Стеримар-а не помагаха.Взеха му секрет и се оказа че има стафилокок-заразен от родилният дом,случвало се често.Сега почваме лечение,дано се оправи бързо.
 Просто исках да кажа майките да обърнат внимание на това,оказа се че не е толкова "нормално".


Та кой се изказа неподготвен, не разбрах. #Shocked

# 23
# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Simple Smile  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing казах без коментар.Да не разваляме темата на момичето която е за запушените носове.

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Anonymous
Права си,Лиорена,ирония е.Много скоро имахме пререкания по тази тема, бях я пуснала аз.И както винаги се изказа неподготвена.Няма да коментирам повече.


това е точно по темата Rolling Eyes , да.

# 26
От физиологичните разтвори една аптекарка ми предложи Nistra, като по-добър от Sterimar. Пробвай с него може да има ефект. А и един стар метод, но препоръчан от детската ми лекарка е вечер преди лягане да се намажат ходилцата с бебешко олио и да се поръсят и натъркат със сода бикарбонат (хлебна сода), слагаш чорапчетата и така да спи. При нас след 3-4 вечери с такава процедура нослето се оправя и дишането е спокойно-без хъркане. Освен това при хрема или запушен нос, детската ни лекарка ни предписва една ампула витамин С от 2 кубика дневно да се дава заедно със сокчето.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Magimother
От физиологичните разтвори една аптекарка ми предложи Nistra, като по-добър от Sterimar. Пробвай с него може да има ефект. А и един стар метод, но препоръчан от детската ми лекарка е вечер преди лягане да се намажат ходилцата с бебешко олио и да се поръсят и натъркат със сода бикарбонат (хлебна сода), слагаш чорапчетата и така да спи. При нас след 3-4 вечери с такава процедура нослето се оправя и дишането е спокойно-без хъркане. Освен това при хрема или запушен нос, детската ни лекарка ни предписва една ампула витамин С от 2 кубика дневно да се дава заедно със сокчето.


тук не говоим за хрема или настинка, а за съвсем друго, - говорим за бактерии от тип Стафилококи в носа.
Това няма нищо общо с хрема.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 769
Лиорена е права!
И защо не послушате поне веднъж по- изпатилите мами, ами само се карате?
Така ли ще си помагаме?
Никой не ви кара да ставате приятелки, а всички се борим за децата си.
Какво като Лиорена има по-"остър" език, то си е за нейна сметка..., но пък има и повече патила и все още не и е омръзнало да ги споделя с нас...
Лио, аз съм ти благодарна за д-р Облашка, защото твойто инфо за нея  помогна да се справя с конюктивита на дъщерята за 3 дни. Grinning

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: aja
Лиорена е права!
И защо не послушате поне веднъж по- изпатилите мами, ами само се карате?
Така ли ще си помагаме?
Никой не ви кара да ставате приятелки, а всички се борим за децата си.
Какво като Лиорена има по-"остър" език, то си е за нейна сметка..., но пък има и повече патила и все още не и е омръзнало да ги споделя с нас...
Лио, аз съм ти благодарна за д-р Облашка, защото твойто инфо за нея  помогна да се справя с конюктивита на дъщерята за 3 дни. Grinning


Мерси aja Simple Smile
Ами правя каквото мога и доколкото мога. Ама някой да ми казва, че се изказвам Постоянно неподготвена е меко казано смешно.
Аз днес пак писах това, но когато ние имахме проблеми, не знаех, че има този форум и нямаше и кой да попитам, общо взето разчитах на себе и сега, ако мога да помогна на някого - ами толкова по-добре.
И вярвайте ми - не знам как, но успявам да помогам в не малко случаи.
Така, че реплики като по-горните от сорта не са нито верни, нито казани на място.

Аз силно се надявам, че SkoroMama  ще успее да направи "пробив" в чуждата здравна система и, че ще успее да изследва секрет от нослето на бебето и, и че ще се намери някой лекар да и даде адекватни отговори на нейния проблем.

Дано скоро се похвали с добри новини! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт