Нямам овулация

  • 5 769
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
От октомври миналата година нямам овулация. Ходих неколкократно при личен лекар за направелие за гинеколог. Три прегледа и гинеколожката твърди, че всичко е наред, всеки път ме изпраща с думите "дано следващият месец имаш хубава новина". Правя тестове, и от там разбирам че нямам овулация. От четене по форуми, разбирам, че трябва да направя изследване на репродуктивните хормони и фуликометрия. Добре ли съм разбрала? За тези изследвания от личния лекар ли да взема направление? Надяваме се да не се обиди, че искам изследвания, които не ми е назначила, но повече не ми се чака. Моля за съвет момичета.
Може би тук е момента да кажа, че до преди година не посещавала лекар. Не съм имала здравословни проблеми.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
   Домашните тестове за овулация не са достатъчно основание да решиш, че нямаш овулация. За целта се прави фоликуметрия 3 последователни месеца, за да се установи има ли подобен проблем.
Ако правиш опити за забременяване мисля, че притеснението ти да не обидиш лекарката е абсурдно, гледай себе си и настоявай за всичко! Гинеколога пуска направление за изследване на хормоните, така че настоявай! Ако не- сменяш гинеколога. Винаги можеш да свършиш нещата и на частно, за съжаление често се налага поради ето такова безхаберие на лекарите... Ако имаш финансова възможност се насочи директно към репродуктивна клиника- там знаят какво правят.
Не губи време в размишления, успех!  Peace

# 2
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Както е отбелязано и в предния пост, най-добре е да се насочиш към репродуктивна клиника, стига да имаш финансовата възможност. Не съм чувала да се поемат репродуктивните хормони от касата, а фоликулометрията е ултразвуков преглед на определени дати от цикъла.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 611
  Полови хормони и някои на щитовидната жлеза се покриват от НЗОК, обаче ако попаднеш на читав специалист, който да не се прави на гръмнат. Тези изследвания се правят с направление от гинеколог или ендокринолог. Но в нашата мила рОдина трудно стават "безплатните" неща, за които чинно сме си платили здравни осигуровки...  ooooh!

# 4
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Дано, в такъв случай, авторката да случи на читав гинеколог или ендокринолог!

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте,
Много благодаря на всички, които ми отговориха. Дали има възможност да ми препоръчате лекар или клиника, към които да се обърна. Това ми е първият досег с нашето здравеопазване и не знам какво да кажа. Ако сайта го разрешава ще съм благодарна на съвет относно към кой лекар или клиника бих могла да се обърна за преглед и изследвания. Чета "Щерев" и д-р Надя Магунска, друга клиника във форумите често споменавана е в Плевен "Св. Марина", но аз съм от София и ще ми е малко трудничко да ходя постоянно там на прегледи, но си запазих час.

# 6
  • Мнения: 59
Можеш да опиташ и един месец с мерене на БТ. Тия тестчета половината са фалшиви според мен!

# 7
  • Мнения: 13 900
За начало ето една оферта за изследване на хормони, най-добре е на 2-3 ден от цикъла да отидеш  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 313
Най-добре даже да си намериш гинеколог-ендокринолог. За съжаление не мога да съм полезна с имена в София.
Мога само да ти кажа, че имах същия проблем, оказа се нисък прогестерон (за една година успях да се преборя за 3 овулации, а след последната вече ме подритва чаканото бебе Heart Eyes ), но при теб може да се дължи и на друг хормон. Той обаче не е като останалите хормони и не се изследва на 3-ти ден от цикъла, а 7 дни след О (противно на разпространеното твърдение 21 ден от цикъла).
Комбинацията от изследвания, тестове за О, следене на БТ и цервикална слуз е най-добра.

Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт