Име за момченце

  • 10 405
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте  Hug Веднага си признавам, че редовно и с удоволствие чета тук, а понякога се включвам в темите за избор на име. Сега по ред причини реших да съм инкогнито и пиша от чужд профил.  Blush
Скоро разбрах, че ще си имам момченце и се оказах неподготвена откъм идеи как да се казва.
Едното име от анкетата е на бъдещия дядо, който много заслужава да има внуче, кръстено на него. Другите две просто ми харесват като звучене. Приемам и други предложения, без старобългарски имена и такива, завършващи на -мир и -слав.

# 1
  • Мнения: 2 092
Константин или Николай  Peace- харесват ми много!
Дамян- никак  Tired

# 2
  • Мнения: 25
Как мислите, Николай актуално ли е или звучи леко архаично? Напоследък Никола стана модерно, но не ми харесва.

# 3
  • Мнения: 874
Дамян ми харесва Simple Smile Другите ми предложения са Светозар и Боян Simple Smile   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 031
И трите са хубави, но давам глас за Николай Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 006
Предпочитам Николай пред Никола, но това е мое лично мнение.
Предлагам още: Камен и Георги  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 911
+ 1 глас за Николай
Лека бременост.

# 7
# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Гласувах за Дамян .
Николай също ми харесва.

# 9
  • край морето
  • Мнения: 44
От тези определено Дамян, много ми е любимо. Николай не харесвам никак. Предлагам още Давид, Диман, Добрил и Камен.

# 10
  • Мнения: 651
И от мен 1 глас за Николай. Другото предложение ми е Виктор.

# 11
  • Мнения: 1 067
От изброените Николай  Peace
Иначе моите любими са Явор и Ясен  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 992
Дамян или Николай, с превес на Дамян, Никитата с лопати се ринат напоследък.
Константин ми е едно от най-анти имената на мен лично, по-спънато име не съм срещала. Crazy

# 13
  • UK
  • Мнения: 4 308
Константин от мен. Харесвам много и Ясен.

# 14
  • Мнения: 1 286
Името , което на мен много ми харесва е Александър, но НЕ и във вариант Алекс, което ненавиждам!!! Много по-приятно за мен е Сашко, но това е мое лично мнение.

# 15
  • Мнения: 14 488
Николай или Константин. Аз лично харесвам повече даже Никола, а не Николай.

# 16
  • Мнения: 74
Константин, Лазар, Филип, Максим, Матей

# 17
  • Мнения: 102
Константин  Peace Любимото ми име за момче  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 118
И трите имена ми харесват.
Гласувах за Дамян  Peace

# 19
  • Мнения: 25
Засега анкетата е с абсолютно еднакви гласове, не очаквах Laughing Laughing Благодаря ви, момичета, за мненията и предложенията.  Hug
Явор също ми харесва много, но имаме съседче с това име и ще стои като изкопирано. Камен и Давид са ми нещо анти.
Напоследък много Никита, но предимно Никола. Затова съм в чуденка дали Николай е ок или звучи малко старомодно.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 088
Нито едно не ми харесва от трите.

Малко на общо така с предложенията, но аз харесвам Максим, Матей, Лъчезар, Антон, Росен, Илия,  Мануел, Паскал, Йосиф, Юлиян, Явор, Ясен, Симеон, Сава, Лазар

Никола ми харесва повече от Николай, открай време.

# 21
  • Мнения: 874
На мен Росен и Лъчезар ми бяха сред фаворитите при избор на име за моето момче Wink

# 22
  • Мнения: 4 569
Дамян.  Twisted Evil

Константин ми е много антипатично име, представям си дядо.
Николай не е лошо, а и има голям имен ден.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Константин.

# 24
  • Мнения: 2 807
Константин

# 25
  • Мнения: 13 291
Никола!  Peace

# 26
  • Мнения: 25
Никола нещо не ми допада. Представям си чичко или дядо. Wink

# 27
  • Мнения: 13 291
Никола нещо не ми допада. Представям си чичко или дядо. Wink

О.К.  Peace От предложените - Дамян.  Peace

# 28
  • Мнения: 25
Само уточнявам, нищо лично към предложението ти Hug
Мъжът ми каза, че Дамян, Николай и Виктор имат едно и също значение. Разликата била в произхода на имената.

# 29
  • Мнения: 13 291
Радвам се, че вече си наясно какво търсиш и дори можеш да си заключиш темата.  Peace Grinning

# 30
  • Мнения: 25
До раждането има доста време, пък и не мога да взема решение толкова бързо. Засега не мисля да заключвам темата.  Sunglasses

# 31
  • Мнения: 4 696
И аз гласувах за Дамян, иначе предлагам Самуил! Peace

# 32
  • Мнения: 3 032
Гласувах за Константин, но ми харесва и Никола. Дамян - не. Други имена за момче, които на мен ми харесват са - Александър, Виктор, Кристиян, Димитър.

# 33
  • Мнения: 5
Дамян.Звучно и не много често срещано име.
Четох в нета, че има еврейски произход и означава"Победител", "Укротител".Ще празнува имен ден на 01.07(Свети Врач -народен и църковен празник, честван на 1 юли и посветен на светите братя Кузма и Дамян, ден на билкарите и лечителите.Както и-Джулай Морнинг,символизира стремежа към свобода и мечтата за ново начало и по-добро бъдеще, както е в едноименната песен на Юрая Хийп.
Дамян-отговаря на числото 9, според  тълкуване на числото на името и на 5 според тълкуване на първата буква в името.(За повече информация, чети на www.astrohoroscope.info)
Относно Константин, не ми харесва частта"Кон", а и ще се изговаря трудно на други езици.Каква ще е кратката версия на това име?!
Николай си е едно от най-популярните имена.Не ми харесва частта с "лай".
За мен е важно, името да звучи добре в съчетание с бащиното и фамилното име.(Да ме извини за примера, нашия журналист: Ричард Груев.)
Също да не е много дълго.Житейския ни път е свързан с попълването на много формуляри с ограничения в символите.

# 34
  • Мнения: 88
Борис Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Константин, Кубрат и Явор

# 35
  • Мнения: 2 850
Николай или Никола Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 8 639
Гладувах за Константин. Никой също не е зле, а Дамян не харесвам.
Константин го има и в чужбина, макар, че не е популярно. Изговарят го с друго ударение.

# 37
  • Мнения: 1 286
Ирайн , прочете ли си поста като го написа Naughty Разсмя ме от сърце! Знам, че се случва като бързаме да правим грешки, но се е получил интересен ефект!!! 

# 38
  • Мнения: 25
Скоро не съм влизала тук, благодаря ви за мненията и предложенията!  Hug
5 и 5, много ми хареса твоя коментар за имената. Peace При Николай точно частта с ай/лай малко ме дразни.
Скоро реших, че Мартин ми харесва, но е супер банално и разпространено име. Това, което ми допада е, че звучи добре на много езици, има хубаво умалително и започва с моята буква М.
За Явор съм писала, че ми е много любимо, но вече е заето от едно съседче, с което сме врата до врата. Confused Ясен - за съжаление правя асоциация с един не особено симпатичен познат.

# 39
  • Мнения: 385
Гласувах за Николай.Харесвам също и Никола.

# 40
  • Мнения: 25
Аз реших, че Никола не е толкова лош вариант и го добавих към анкетата.  Simple Smile

# 41
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дамян от мен!  Peace

# 42
  • Мнения: 88
Не харесвам името Никола, още повече, че в много заподноевропейски страни е женко име: Nikola!

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Иначе моите любими са Явор и Ясен  Simple Smile

и на мама това са й любимите имена.
Но баща ми категорично отхвърил тези "дървени" имена.

Глас за Никола. Против Николай, категорично.

Иначе: Делян/ Диман (близко ми е по звучене до Дамян), Диян, Стефан и Филип.

# 44
  • Мнения: 2 850
Айде Никола глас! Grinning

# 45
  • Мнения: 25
Хехе, сега и ММ каза, че в някои държави Никола е женско име. Thinking

# 46
  • Мнения: 814
Гласувах за Дамян.

# 47
  • Мнения: 52
И аз очаквам момченце и се чудя за име. От изброените Дамян и Никола.  Simple Smile Аз искам да започва с М или С, като дъщерите ми, Марая е кръстена на майка ми Мария, а Светлозара на свекърва ми Светла. За сега съм се спряла на Светослав, Светлин, Марио, Боян и Богомил, съща много ми харесват, Боян се кязвя мъжа ми. Кръщаваме децата на бабите, защото баба ми Денка, майка ми и аз сме кръщавани на бабите си и затова решихме да предадем традицията и на дечицата. На вас кои имена от посочените ви допадат най-много ?  Simple Smile Mr. Green

# 48
  • Мнения: 25
С М ми допада само Мартин, колкото и да е свръх популярно, и Мирослав горе-долу. Със С предлагам Стефан, Симеон, Свилен, Смилен.
От изброените от теб съм за Боян. Единствено не ми допада баща и син да носят съвсем еднакво име. Борис също е хубаво.

Ако искаш, започни си отделна тема с анкета. Все пак имената, за които събираш мнения, са съвсем различни от моите.  Wink

Последна редакция: нд, 10 авг 2014, 09:50 от Tanderini

# 49
  • Мнения: 3 118
И аз очаквам момченце и се чудя за име. От изброените Дамян и Никола.  Simple Smile Аз искам да започва с М или С, като дъщерите ми, Марая е кръстена на майка ми Мария, а Светлозара на свекърва ми Светла. За сега съм се спряла на Светослав, Светлин, Марио, Боян и Богомил, съща много ми харесват, Боян се кязвя мъжа ми. Кръщаваме децата на бабите, защото баба ми Денка, майка ми и аз сме кръщавани на бабите си и затова решихме да предадем традицията и на дечицата. На вас кои имена от посочените ви допадат най-много ?  Simple Smile Mr. Green

Чакаме новата тема.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 44 088
Извинявай, о да си кръстиш децата Светлозара и Светлин или Светлозара и Светослав ми е абсурдно, това са вариации на едно и също име.
Че и Мариа и Марио???
Като ще са със същите букви  избери някакви по-различни имена за момчетата, не е като да няма хубави мъжки имена. Ако само на тези имена си се спряла - кръсти детето на татко му.
Нещо на дядовците няма ли?

Ако приемаш предложения:
М - Максим/илиян, Матей, Михаил, Младен.
С - Стефан, Самуил, Симеон, Сава

# 51
  • Мнения: 41
От изброените съм за Дамян  Peace Иначе ми харесват също: Радмил, Мартин, Мартен, Марек, Илия, Матей, Филип, Калоян, Ивелин, Диман и Самуил  Hug

# 52
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Гласувах за Никола, но и Николай не е лошо Wink Изобщо не е остаряло или архаично! Напоследък всичките ми познати си кръщават децата - Николай, Николета и Никол. Познавам вече десетина дечица с тези имена за последните 3 години и всички са на мои приятели   bouquet Много модерни имена са  Laughing

# 53
  • Мнения: 22
Как мислите, Николай актуално ли е или звучи леко архаично? Напоследък Никола стана модерно, но не ми харесва.

Дамян-лично на мен не ми харесва Crossing Arms
Константин-Не
Николай-Да
Николай си е едно прекрасно име .Не мисля ,че е старо , и изтъркано .Николай-Ники ,леко и прекрасно име.Мога да кажа,че вече наистина станало модерно име *Никола* е на едни години с Николай Grinning само малко по късо Laughing Peace Иначе мога да предложа-Ивелин , Кристиян,Марио ,Мирослав,Денислав,Даниел,Янислав,Мартин, и много други...  Laughing
Успех с избора и леко раждане   bouquet

# 54
# 55
  • Мнения: 15 379
Константин Heart Eyes.

За момче харесвам много и Делян (сетих се, когато видях в анкетата Дамян).

# 56
  • Мнения: 25
Ние се отклонихме от първоначалните идеи в анкетата и в момента сме свели избора до Никола/Николай, Мартин, Симеон.

# 57
  • Мнения: 4 569
Ние се отклонихме от първоначалните идеи в анкетата и в момента сме свели избора до Никола/Николай, Мартин, Симеон.
Пуснете нова анкета.  Peace

Все модерни/масови имена сте избрали.
Аз съм за Николай заради големия имен ден.

# 58
  • София
  • Мнения: 8 639
Николай е хубаво. Симеон и Мартин не ми допадат.

# 59
  • Мнения: 2
Максимилиан

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Николай.

# 61
  • Мнения: 67
Николай ми харесва най-много,а най-нехаресвано ми е Дамян.

# 62
  • Мнения: 27
Стефан предлагам аз Simple Smile

# 63
  • Мнения: 25
Благодаря ви, че продължавате да се включвате с предложения! Аз отдавна не съм писала, но си следя темата и добавих още 2 имена в анкетата.

# 64
  • Мнения: 505
Продължавам да харесвам най - много Дамян от изброените, след това Никола. Новите не ми допадат, съжалявам!

Калоян предлагано ли е?

# 65
  • Мнения: 886
Всички имена от анкетата ми харесват, но Дамян ми е от любимите.

# 66
  • Мнения: 22 427
Гласувах с Никола, но и Дамян ми харесва.

# 67
  • Мнения: 151
Гласувах за Дамян,предлагам и Лъчезар  Peace

# 68
  • Мнения: 1 364
Гласувах за Мартин.
Много ми харесва Петър.

# 69
  • Мнения: 25
Вече си имаме бебе Мартин. Благодаря на всички, които се включиха Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 118
Да ви е живо и здраво момченцето и много да ви радва!

# 71
  • Мнения: 4 569
Да е жив и здрав малкия Мартин!

# 72
  • Мнения: 13
Константин  newsm10

# 73
  • Мнения: 25

Вече се роди детето и си има име. Няма да го прекръщаваме, но благодаря за предложението.  Laughing

# 74
  • Мнения: 13

Вече се роди детето и си има име. Няма да го прекръщаваме, но благодаря за предложението.  Laughing

 newsm62
Честито, да ви е живо и здраво бебчето! Извинявам се, не съм погледнала предните коментари - Мартин е чудесно име!
По-добре е да изтриете темата все пак, за да нямате повече предложения Simple Smile

поздрави

# 75
  • Мнения: 246
Николай

Общи условия

Активация на акаунт