Нашите кухни - тема 54

  • 95 733
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13 187
Мариета, много нежна кухня! Как са ти разпределени ъгловите шкафове?

# 61
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариета, много нежна кухня! Как са ти разпределени ъгловите шкафове?

 bouquet
Горното е малко, в големия ъглов шкаф има 2 рафта - на долните два, които стигам идеално, си наредих всички буркани, бурканчета и бурканченца  Crazy с подправки, нишестета, есенции и тем подобни. Най-горният рафт още е празен. Впрочем всички горни малки шкафочета са празни, част от големите също  - както си мислех, че няма да имам място,  сега имам в излишък. Което означава, че  още много джиджавки, уреди и тенджери ще се присъединят към отбора  Whistling

# 62
  • Мнения: 2 172
Мариета, кухнята е просто страхотна!!! Crazy ЧЕСТИТО! Мноого ми харесва  Heart Eyes Елегантна, ефирна, романтична....въобще съвършена! Да я ползвате с много здраве и щастие!

Адмирации за Шадоуман! Работата му както винаги е на високо ниво.  Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 1 390
Мариета, честита кухня! Не е моя стил, но за изработката не се съмнявам - и моята кухня, както и цялостното обзавеждане изработи Shadowmаn! Продължаваме да му поръчваме дребни мебели - дори и днес!  Simple Smile
Моите контакти / говоря само за гърба на кухнята, която е Г-образна / са тройна  максимално изчистена, но много елегантна конзола на Gewiss, разположена вертикално съвсем в края на едната страна и един скрит контакт с капаче на другата страна - ако се наложи да ползвам контакт и там.
За електроуредите - избирахме по качество и коя марка при кои уреди е най-добра, така че са " разномаркови", но се надявам - най-добрите.
Голяма радост е новата кухня / и всички други нови мебели /. Честито на всички вече имащи ги и проятни вълнения на очакващите!   bouquet

# 64
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Елфичка, благодаря  bouquet! Ти имаш пръст в цялата работа, нали знаеш Heart Eyes!

Ваяна, не и съмнявам - надявам се и аз да му поръчвам още...

# 65
  • Мнения: 255
Момичета, днес ходих до Лекс груп, искахме да разгледаме за абсорбаторите, по-точно исках да видя Лино-то. тук и още някъде видях добри отзиви за този http://electron.bg/lino-maxi-mcf-p-296632.html и се спрях на него, при все, че имам една пирамида на Пирамис на 3 години, работеща перфектно, но исках да ми е вградено всичко, защото не мога да си представя пирамидата до лъскавите бели шкафчета. кухнята ще е икейска, решихме го вече, но горе още не можем да го измислим с тия шкафове, кои да са точно и как да са разположени. докато бяхме в магазина се загледах по тези котлони http://electron.bg/eurolux-hbe-tc3-p-287884.html Има ли доволни от тях. Преди да ги видя бях категорична, че ще вземем Сименс, но там няма детска защита и голямата зона е отпред. другото е, че мисля за гръб лакобел и се притеснявам, да не се нагрява много от задния котлон, на който мисля да готвя основно. благодаря, че ме изчетохте и се надявам да ме насочите Hug

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз съм още в Хирошима.Джуджа,едва ли много ще мога да ти помогна ,но моето решение за гръб е термогръб-тоест -плоскост.Говорих с доста фирми от Пловдив,и никоя от тях не можа да ми гарантира за боята на стъклото в областта на котлоните.Гартират за стъклото ,но как щяла да се държи боята не знаели.Това ме разколеба.Иначе още гръб не съм намерила в нужния цвят.
Може аз да не съм попаднала на правилните хора,макар че доста разпитах.За уточнение-моите котлони са на газ.
http://www.bosch-home.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1 … tml?source=browse
Не зная дали не ги притеснява по високата температура при газта

# 67
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Привет, момичета и Шадоуман!
Чета в темите, тъй като ще си правим кухня Simple Smile и имам следната дилема.
Имаме газ и се чудя дали да слагаме газови котлони или да сложа само два индукционни?
Досега не съм готвила на газови, не знам не излиза ли по-евтино, на моя мъж са му казали познати, че разходът бил еднакъв и едва ли не нямало смисъл от тях.
Освен това от фирмата, която ще ни прави кухнята казаха, че ако искаме газови котлони, от съображения за сигурност гърбът на кухнята трябвало да бъде от плочки, а не термоплоскост..., което малко ме дразни, понеже ми се струва по-лесно да избера плоскост, плочките са ми трудни.
Моля, посъветвайте ме, особено ще се радвам на тези, които имат и двата вида котлони да прочета мненията. За гърба на кухнята също Simple Smile

# 68
  • Мнения: 371
Джуджа, свекито има такива котлони, всичко е супер, само дето понякога не "зацепват" сензорните бутони..... аз пък имам такъв , но бял и с механично управление - врътвам си копчетата и "чиста му работа", работят идеално... ползвам най-много вътрешния (който има разширяема зона)... много ми е удобен... Успех и на теб!!!

l'etrangere, аз до скоро готвех на газ, определено е по-евтино, с малка бутилка карахме по половин година. На газ се готви и по-бързо даже - имаш определено по-силен  огън. Обаче има и минуси, с които да си запозната: газта цапа (опушва) тенджери и тигани отдолу, сиреч после и хладилника дето ги прибираш, задължително условие при готвене на газ е да има отворен прозорец наоколо, постоянен приток на кислород, щото газта "яде" кислорода в помещението...мда.... Сега газовия е в "лятната" кухня на свекървата, а аз готвя на керамични...еее, като бях свикнала и ми липсва газовия.... но и без него може....прецени сама

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 00:06 от Bunnyslava

# 69
  • Раковски
  • Мнения: 2 168
Привет, момичета и Шадоуман!
Чета в темите, тъй като ще си правим кухня Simple Smile и имам следната дилема.
Имаме газ и се чудя дали да слагаме газови котлони или да сложа само два индукционни?
Досега не съм готвила на газови, не знам не излиза ли по-евтино, на моя мъж са му казали познати, че разходът бил еднакъв и едва ли не нямало смисъл от тях.
Освен това от фирмата, която ще ни прави кухнята казаха, че ако искаме газови котлони, от съображения за сигурност гърбът на кухнята трябвало да бъде от плочки, а не термоплоскост..., което малко ме дразни, понеже ми се струва по-лесно да избера плоскост, плочките са ми трудни.
Моля, посъветвайте ме, особено ще се радвам на тези, които имат и двата вида котлони да прочета мненията. За гърба на кухнята също Simple Smile


В нас минахме на индукция, газта е малка бомба в къщи, тук разликата в пари, една индукция над 400 лв (двойка) а газта е около 100 и малко нагоре. Когато правим кухни с газ зад котлона монтираме гръб от неръждаена стомана и всичко си го правим пак с гръб като плота, един такъв гръб излиза около 100 лв ако се поръча да го направи някой, а ако се вземе готов от някоя фирма за уреди излиза малко по-скъпо (ся правя такава кухня).

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Старата кухня ми е с термогръб-готвя само на газ.За 12 години не е мръднал.Сега пак ще е такъв само ,че ще сложа ламарина отзад-смятам че по лесно ще се чисти.Иначе дали е по евтино на газ или ток -мисля че на газ е по евтино ,но е по опасно.Аз лично нямам избор -живея извън града и при буря спират тока веднага.Така че не мога да разчитам само на ток
п.с. извън темата -за опушването на тиганите.Газта е некачествена.Веднъж ми се е случвало само ,тогава заредих от някаква газстанция.Иначе само от Топливо зарежда мъжът ми-такъв проблем нямам

# 71
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Ползвах вградени на газ , ползвах стъклокерамични , сега съм на индукционни .
И с две ръце съм за тях!
С една идея са по-бързи от газта , всичко ми става максимално бързо , даже сега се дразня от старите стъклокерамични в др.къща. много по- практични са , икономични от към ток .
Само се сменят съдовете , ако разбира се нямате стоманени.
Лесно се поддържат
Преди 3 г. когато ги купувах си бяха цифра , но сега гледам , че са много нормални цени и ги има вече при доста марки.

# 72
  • Мнения: 255
eti, каква марка са ти индукционните? на еуролукс са на поносима цена от 500 лв някъде. бях готова да дам толкова за керамичните на сименс.

# 73
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
 джуджа , моите са на Тека , двойка , бяха 8-900 лв ,
Предимства , поне за мен - не работят , ако върху тях няма съд .
не загряват като стъклокерамичните,
Когато напр. пържа нещо на големия котлон - върху малкият мога да сложа спокойно и пластмасова чинийка .
Много бързо загряват - 1,5 - 2 л. вода завира за 3-5 мин. , не съм засичала  Peace , може и по- малко.
Имам заключване , но то всъщност не ми трябва .
Използвам почти винаги таймера , но това мисля го има на всички видове .
Имат някаква защита - когато изкипи нещо - котлоните се изключват , поради факта , че не са особено горещи - няма загоряло по тях , което прави почистването и изобщо поддръжката им изключително лесни  Hug / котлоните са ми като нови , без да си давам много зор  Peace /
Недостатъци , според някои мои познати , но на мен не ми пречат -не може да се пекат чушки и/или патладжани в/у тях , аз ги пека във фурната Peace
Обаче пък фурната ми понякога регистрира пожар  Joy от многото дим при патладжаните и изключва , но и на това му намерих цаката  Laughing
Друго не се сещам в момента , ако има нещо - питай!

# 74
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Благодаря за отговорите, не очаквах толкова информация от вчера до днес на обед, супер сте. Hug
Все пак ми се иска да имам и двата вида котлони, чудя са само, относно спирането на тока, нали котлетата за газта имат някакви защити и като спре тока, не спира ли и подаването на газ?
И ако реша да сложа такава ламарина зад котлоните, няма ли да се получи ефект като при иноксовите ел. уреди - най-малкото петънце и капчица да си личат. Опасявам се, че след всяко готвене ще трябва да я чистя и бърша.
Като разглеждах последно кухните тук, на Елфичка мисля, че е гърбът от плоскост, а е само с два газови котлона... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт