С какво ви дразнят свекървите- 34

  • 54 909
  • 772
  •   1
Отговори
# 345
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
  Ще бъде интересно да почетем тема - с какво ви дразнят снахите? Бих открила такава тема, ама нямам достатъчно матРиал...все още. hahaha

Такава тема има. Тук често се дава линк. Ако не беше чела, като свекърва щеше да си разбрала

# 346
  • Мнения: 2 230
Темата на нищо не прилича вече  Crossing Arms

Светлана, разбирам те много добре.
Моята вчера как ме издразни.
Забрави си телефона у нас. Пет пъти звъня да ни инструктира какво да отговорим, ако някой я потърси. На следващия ден аз тръгвам от вкъщи. Чакат ме с кола, в най- големия пек отвън права, стоя да я слушам.
"Вие вчера не сте видели и съобразили, че телефона ми пада батерията, трябваше да го заредите. Ама имате ли зарядно за нокия"
Аз й казвам, че имаме, но няма да се кача до третия етаж с тая жега и с големия корем, ако иска тя да се качи, обяснявам къде е зарядното.
И тя пак "ама ако ми го бяхте заредили, не сте го видели явно"
А това поне още 2 пъти ми го натърти, с едновременно питане къде е зарядното.

# 347
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моята е много отзивчива жена, но дразни с постоянните сравнения м/у внуците  и синовете си....Те моите не правеха това, те бяха по-незнам какви си....

Моята и без да имам деца се присеща за миналото и ми е разказвала случки с мъжа ми, когато е бил дете. Просто покрай внуците се присещат за отминалите времена. Честно казано ми става малко тъжно.


VV, просто трябваше да й кажеш, че в момента не може да говориш и се измъкваш деликатно. Който си забравя телефона, да ходи да си го прибира, вместо да дава наставления. Аз щях да й откажа изрично да отговарям на обажданията на телефона й. Най-малко не е възпитано.


Dessyy90 , само така ли ми звучи или ми държиш сметка защо не съм работила  Thinking
Звучиш доста порицателно.

# 348
  • Мнения: 13 762
  Ще бъде интересно да почетем тема - с какво ви дразнят снахите? Бих открила такава тема, ама нямам достатъчно матРиал...все още. hahaha

Такава тема има. Тук често се дава линк. Ако не беше чела, като свекърва щеше да си разбрала

Вярно имаше такава тема, но пак снахите я бяха налазили и свекървите нищо не можаха да кажат Joy

# 349
  • Мнения: 677
Много ми е нагла следната тенденция. Дразните се, че възрастните карали младите да се чувстват длъжни, обаче не се дразните, когато младите карат възрастните да са им длъжни, когато се натрисат в домовете им. Дразните се, че свекърите занимават мъжете ви и си пъхат носовете в семействата ви, но не ви е неудобно да си напъхате вашите носове в техните къщи и да ги карате да се съобразявате с вашия начин на живот. Егати двойния стандарт.
За мен мъж, който предлага брак и прави деца, а няма 200лв за квартира, не е никакъв /отговорен/ мъж. Ако съм с доходи, недостатъчни за собствената ми издържка, последното нещо, което ще ми дойде на акъла е да се размножавам. Смятам, че заслужавам мъж с чувство за отговорност, а не някакъв сульо, който ми предлага брак и деца, а няма пет лева в джоба и още живее с майка си. Но нямам намерение да убеждавам никого в моите виждания за семейно планиране. Всеки си има глава на раменете.

Merida, какви са тези странни тълкувания. Щом мъжът осигурявал жилището щял да командва и да взима еднолични решения  Rolling Eyes. Страхотна логика. Познавам семейства, в които жената не работи, мъжа е подсигурил жилище..........и е по-нисък от тревата. Не казвам, че това е правилно, но кой и как взима решенията в семейството, зависи от личността на човека, а не от това кой какво и колко е  дал.

Абсолютно на същото мнение съм и аз!
Ако някой не може да се грижи сам за себе си, то същият едва ли би могъл да се грижи за семейство!
И милионерски наследник|ца| да е, ако все още живее при родителите си и е на тяхна издръжка, то той не става за семейство.

# 350
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
  Ще бъде интересно да почетем тема - с какво ви дразнят снахите? Бих открила такава тема, ама нямам достатъчно матРиал...все още. hahaha

Такава тема има. Тук често се дава линк. Ако не беше чела, като свекърва щеше да си разбрала

Вярно имаше такава тема, но пак снахите я бяха налазили и свекървите нищо не можаха да кажат Joy

Точно както свекървите са налазили тази

# 351
  • София
  • Мнения: 2 104
Я да се оплача: постоянно мрънкат, че не прекарват време с децата, че ги били забравили и пр. Обаче, мрънкайки, се сещат да дойдат да ги видят веднъж-дваж в годината. Трябва ние да им ги водим, което ни е посилно само уикендите евентуално, защото и двамата работим, аз доста често и почивните дни.
Реших аз да ги водим малко по-често- хайде, родни баба и дядо са им и почнаха да бият отбой- вече трета седмица поред звънят (превантивно), че са много заети, да не ги водим.
Отказвам да се занимавам с тях, зор да си натрапвам децата нямам, толкова години сме се справяли сами, ще преживеем и без тяхната помощ и сега. Но, наистина, мислех си, че ще им е приятно да виждат по-често децата, а то всичко се оказа парлама и приказки за пред хората.

# 352
  • Мнения: X
Да, на всеки може да му се случи да остане без работа и от сравнителнно добър стандарт да изпадне в нужда, дори  в бедност. Да, може от това лошо стечение на обстоятелствата да се наложи да живее с нечии родители. Но, ако ми се случи на мен, в дома където съм приютена поради тежките обстоятелства ще се чувствам именно приютена. За мен това ще бъде чужд дом, в който съм приютена. Може и да съм благодарна за подадената ръка, но това никога няма да бъде МОЙ ДОМ. У дома си съм само в моя собствен дом. Никъде другаде.

Не е добре да се разсъждава така. Ако обичаш даден човек и живееш с него, ще чувстваш като дом всяко място, което обитавате заедно. Дори и хотел на морето за 7 нощувки.

Popule, съгласна съм. Под "мой дом" имам предвид нашия дом=аз+ММ+децата. Но в дома на родители, без значение мои или негови, да пази Господ!

# 353
  • София
  • Мнения: 5 499
  Ще бъде интересно да почетем тема - с какво ви дразнят снахите? Бих открила такава тема, ама нямам достатъчно матРиал...все още. hahaha

Такава тема има. Тук често се дава линк. Ако не беше чела, като свекърва щеше да си разбрала

Вярно имаше такава тема, но пак снахите я бяха налазили и свекървите нищо не можаха да кажат Joy

Точно както свекървите са налазили тази

Еми някои свекърви имат една особеност - и те са нечии снахи! Laughing

# 354
  • Мнения: X
Дори и не се ядосвам ,но  ми стана криво, признавам си .
 Как ще се почувствате когато при разговор по Скайп, на вашия мъж родителите  , започват с въпроса 'Сам ли си или ? и след тон празни приказки му кажат  ,че еди си кое си близко тяхно момиче вече щели да си имат второ и мъжът ви усмихнат  поздравява семейните им приятели и дъщеря им и споделя ,че и в нашето семейство вече има второ бебе и те замълчават. Бебето е на моя брат и реакцията беше меко казано неприятна.
'Аа, ми хубаво майко. Какво е детето?'
'Момченце"
'Е,пак ли момче ? Хм ,жалко .Аз нали само момиченца харесвам та ,нищо де ...Много по сладки са момиченцата и  момиче да имаш си е благословия "...бла-бла щуротии.
При положение ,че те имат само един син . Стана ми много неприятно и въпреки ,че не ми помрачиха радостта от разкошния племенник си казах ,че предпочитам при техните редки разговори да не присъствам в стаята .Така и така не разговарям с тях ,нито те с мен ,по-добре да не ги и слушам .Пфу..

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 17:22 от Анонимен

# 355
  • Мнения: 284
Изобщо не съм искала да те порицавам.  Naughty
Ако така съм ти прозвучала,моля да ме извиниш!!
Написах как ми прозвуча поста ти,и ако го препрочетеш,ще видиш.
Не разбирам,по каква причина, се нападат потребителите тук,след като си позволиш да изкажеш лично мнение. ooooh!
Нито те познавам лично ( а дори и да е така),няма да си позволя да критикувам някой за това какво е решил за себе си че е най-добро. Камо ли пък да завиждам на някой!!! Както имаше изказване на някой друг!
Ако на някой не му се е понравил поста ми,и го е приел твърде лично,отново моля за извинение. Аз нямам на кого да споделя с какво ме дразни моята свекърва,затова го споделих тук,за да чуя и други мнения. Ако ви звучи детски и маловажно-това е вашо мнение!
Приятен ден!

# 356
  • Мнения: 1 476
Аз затова не се оплаквам от моята свекърва (не че няма какво). Винаги някой ще скочи и ще ми набие канчето Simple Smile как не съм права и т.н. Чета си от време на време и съчуствам виртуално на потърпевшите снахи.

# 357
  • Мнения: 248
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но покрай мен се случиха едни неща... Tired Както и да е... (естествено и свекървата е замесена Wink ) Но не се въздържах, че сега попаднах на една тема във форума "аз обичам свекърва си" и се зачетох... еми, чак се просълзих. Колкото и някои потребителки тук да настояват, че все снахите са прекалено недоволни, неразбрани, капризни, изискващи без причина, видях какви свекърви описваха момичетата от другата тема. Нито една от чертите на характера или отношението не съм срещнала от моята. И междувпрочем- не съм го видяла и в никоя от списващите в нашата тема свекърви...

# 358
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но покрай мен се случиха едни неща... Tired Както и да е... (естествено и свекървата е замесена Wink ) Но не се въздържах, че сега попаднах на една тема във форума "аз обичам свекърва си" и се зачетох... еми, чак се просълзих. Колкото и някои потребителки тук да настояват, че все снахите са прекалено недоволни, неразбрани, капризни, изискващи без причина, видях какви свекърви описваха момичетата от другата тема. Нито една от чертите на характера или отношението не съм срещнала от моята. И междувпрочем- не съм го видяла и в никоя от списващите в нашата тема свекърви...

Това е защото смяташ, че човек каквото пише във форумите, такова говори и в реалността. Ама моля ви, дами, вразумете се! Виртуалният свят не е реален. Тук хората могат да говорят каквото си искат, но в реалността е различно. Все пак, форумите са място, където човек да бъде какъвто иска да бъде, защото в реалността не винаги успява. Така че, не си прави изводи за потребителите от това, което пишат тук, най-малкото защото са анонимни и още по-малко, защото не можеш да съдиш за дадена ситуация само по думите на един от участниците. Wink

# 359
  • Мнения: 4 292
Темата ми е много на сърце, но рядко пиша. Моята свекърва що нерви ми строши, но и много е направила. За пръв път се скарахме с мъжа ми, заради някакъв неин опит за налагане, но от известно време аз се чувствам по-добре просто защото спрях да чувам всичко. Виждаме се рядко, живеем на далеч, но това не е пречка да те ядосват, обаче установих, че човек се ядосва когато допусне това. Сега тя си приказва, аз кимам и изтривам това, което може да ми развали настроението. Може някой да пробва,много е ефикасно Wink

Общи условия

Активация на акаунт