Помощ!Топлофикацияяяя

  • 4 839
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте!
Имам проблем,ще се радвам ако някой може да ми отговори на конкретните въпроси.Благодаря предварително Simple Smile
Сметката ми към милата Топлофикация е невероятната сума от 5300 лв,това за период от 5 години,като се отопляваме САМО на ток,но сме ползвали топла вода.
Има ли вариант да се откажа от парното,като погася задълженията си на вноски в последствие за период 2 години да речем...
Много ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 159
И да не ползвате нищо щом апартамента ви е в топлофицирана сграда, в която съседите използват услугите на Топлофикация (т.е. парното не е спряно в целия вход да речем) вие ще дължите ежемесечна такса "сградна инсталация" (или общи части). Няма как да не дължите нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Има давност на задълженията 3 години. Тя обаче трябва да се предяви. С други думи не им дължиш задълженията по-стари от 3 години.

# 3
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Ако сега тръгнеш да плащаш ще ти вземзат парите, НО те ще отидат за първата непогасена сметка. Т.е. вместо за предния месец ще платиш за преди 5 години и с това прекратяваш давността, т.е. ще имат право и за преди 5 години да ти искат парите, защото ще тече нова давност от плащането.
Така, че ако искаш да не плащаш 5000 лв. нищо не плащай. Можеш да си спреш парното и със задължения, никъде не е казано, че не трябва да имаш задължения към топлофикация, за да спреш парното. Но ако целия вход не го е спрял, почти няма да има разлика в сметките

# 4
  • Мнения: 100
Отиваш в топлофикация и искаш да сключиш споразумение , като заявяваш, че имаш погасени по давност суми. След сключването на споразумението, ще платите 30% наведнъж и следващите суми ще ги разсрочите. Първо, ако става въпрос за София, то проверете в заповедното деловодство в районен съд на Римската стена, дали вече няма издадена заповед за плащане.

# 5
  • Мнения: 31
Много ви благодаря!
Тръгвам по мъките още в понеделник...
П.С.
Жилището е на името на възрастен пенсионер с 1 ва група инвалидност,може и по това направление   нещо да мисля...


# 6
  • Мнения: 4 500
Няма как да не плащаш, това все пак е Топлофикация  Mr. Green Живея в апартамент, който от 16 години е със свалени радиатори, но минават тръби през жилището. Зимните месеци сметката ми варира от 85 лв до 115 лв грубо. Гадно, но  Tired

# 7
  • Мнения: 411
Бихте ли могли да ми кажете защо и през летните месеци продължават сметките за парно? Имам такива за май и юни, малки суми, но защо?

# 8
  • Мнения: 13 762
И как стана така, че за 5 години сте натрупали над 5000 лв, и то само от вода и сградна?

# 9
  • Мнения: 4 500
Бихте ли могли да ми кажете защо и през летните месеци продължават сметките за парно? Имам такива за май и юни, малки суми, но защо?
Еми нали имаш топла вода

# 10
  • Мнения: 4 500
И как стана така, че за 5 години сте натрупали над 5000 лв, и то само от вода и сградна?

По същият начин, по който имам 412 лв за 6 месеца

# 11
  • Мнения: 411
Бихте ли могли да ми кажете защо и през летните месеци продължават сметките за парно? Имам такива за май и юни, малки суми, но защо?
Еми нали имаш топла вода

В апартамента не живее никой. Тази топла вода откъде идва тогава?

# 12
  • Мнения: 4 500
Не видях къде пише, че не живее никой  Embarassed Дори и да не живее все пак, то има сградна инсталация

# 13
  • Мнения: 411
Да, знам за сградна инсталация, но зимата когато е пуснато парното. Сега лятото? Чудно ми е защото в друг град където живея лятото нямам никакви сметки от топлофикация (не ползвам топла вода), а в София има.

# 14
  • Мнения: 4 500
Еми не знам какво да ти кажа  Confused Това е законен рекет направо!  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт