АВГУСТ, идвай вече, за да гушнем сладкото човече!

  • 24 060
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 550
kalata2011  и  Aia_vet, честито!  bouquet Живи и здрави да са ви бебенцата и само радости да ви носят..

Аз се връщам от преглед.Очаквах да определим дата за секцио..Обачеее докторката каза ако до 20 август не се разраждам естествено, ще го извади със секцио максимално близо до термин.. newsm78 Аз си мислех, че днес ще гледам хороскопи и нумерология за да избера датата.. JoyИ друго очаквах да ми каже да спирам магнезия и фраксито но уви до края ще съм с тях.. Tired

Честит имен ден на всички празнуващи..  bouquet  bouquet  bouquet

# 511
  • Мнения: 2 697
Да са ни честити новородените бебенца в темата! Ей, много ме радва активният бебевалеж Heart Eyes

По коментираните теми и за позата за спане конкретно - аз също бях прочела 101 препоръки преди раждането на бебето ми, но когато се роди наблюдавах как спи и видях, че той си предпочита сън по гръб (който както се вижда и от линка на Фаима е съвсем ок - тази поза на спане на бебето означава "чувствам се страхотно" Laughing) и настрани, без да използвам никакви подпирачки. Единственото, което сега няма да пропускам е да слагам бебето да спи настрани и на лявата, и на дясната половина на главичката, защото малко му се изкриви черепът от спане преобладаващо на една страна.
Иначе през първите месеци и ние бяхме повдигнали матрачето с едно одеалце под него. Избягвахме повивалници, играчки и пр. излишности в кошарата. Бебето ми не е имало проблеми нито с повръщане, нито със задавяне, спеше си като ангелче първите месеци Wink

Ох, момичета, малко да помрънкам - вече нямам търпение да идва датата на секциото ми. Ясно е, че след това вкъщи ще стане тотална лудница, но вече направо се чудя какво да върша вкъщи, а и разходките с малкия са ми труднички и ми стана отегчително с този огромен корем - навън ми е трудничко, вкъщи ми омръзна да седя/лежа или да чистя. 100 % никога не съм чистила и подреждала по-активно от тази седмица Mr. Green

# 512
  • Мнения: 609
kalata2011 честита рожба! Да е много здрава и послушна!  Simple Smile  Hug

Накарахте ме да се замисля и аз за такава възглавничка.  newsm78

# 513
  • Мнения: 2 653
kalata2011, честита щерка! Много да е здрава и да ви носи голяма радост!

# 514
  • София
  • Мнения: 1 740
Ей вече всеки ден си имаме нови бебета Simple Smile Да са честити, няма да ги казвам поименно, че да не объркам....

Аз днес останах доволна от лекциите в CSS и даже спечелих активна гимнастика от томболата Simple Smile Щяха да ми дават такава, но сега няма нужда. Основната лекция я води д-р Стаменов от Щерев и беше хубава и той спомена за повдигане на матрака леко на 20 / 30 градуса. Все ще намерим какво да сложим, че да е с лек наклон.

За тази възглавничка още не съм решила, но пък в тази жега не искам да подпирам с одеалце ако въобще ще подпирам. Защо не я сложите под чаршафчето, щом няма калъфка??? Не виждам какъв е проблема, то бебчето е толкова малко, че едва ли е проблем, че няма да е изпънат чаршафа по цялата дължина на кошарата и бебечето лежи основно върху възглавницата. Аз съм с такива с ластик и просто не знам дали ще се събере отдолу тях, но си мисля, че все пак би могла. Има опция да я покриете и с лека пеленка. То аз за под главичката и без това ще слагам тензухка, че ако повърне да мога да спася чаршафчето поне до толкова, че да не го пера всеки ден. Всъщност ако не го изцапваме чаршафа от повръщано и протекъл памперс според вас на колко дни да се пере чаршафчето и завивката?
Това за гимнастиката което спечелих днес също ще трябва да го изпера ама ще видя какво пише, че още не съм го огледала подробно.

Хайде стига толкова за сега от мен Simple Smile

# 515
  • Варна
  • Мнения: 191
Честити бебчета на kalata2011,vesela_88 и Aia_vet! Да растат живи и здрави и много да ви радват!  Hug

Аз това за матрачето за пръв път го чувам, благодаря ви за информацията, момичета!   bouquet

# 516
  • Мнения: 39
Страхотно, всеки ден си имаме нови бебенца. Честито на всички мами за голямата радост. Да са им живи и здрави малките съкровища!!!  bouquet
Относно спането, винаги слагах моето бебче в началото, докато беше малко и не мърдаше много, на една страна,  като подпирах гръбчето с пелена, навита на руло. Редувах страните всеки път като я слагах да спинка. А за ушичките много ме беше страх да не се прегънат и ходих по 100 пъти да проверявам, дали са ОК.
Относно обличането, моята дъщеря изоообщо не даваше нито да я  обличам , нито да я събличам, ако дрешката й минаваше през главата. Падаше голям рев. Изобщо си беше доста ревливо бебче.  Ще видим сега с това дали ще е така.
Матрачето не съм повдигала предния път. Може би зависи и бебчето дали ще има проблем с повръщането. Има някои повръщат много, племенникът ми беше така.

Приятен ден на всички, в очакване на още хубави новини за нови лъвчета Hug
Едит: Момичета, забравих да ви питам, пускате ли дрехите на бебчо в сушилнята? Предните перални ме достраша нещо да не се деформират и не ги суших там, но сега пера едни пеленки и одеялца и се чудя дали да не ги сложа в сушилнята newsm78

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 16:17 от donet

# 517
  • Мнения: 190
Честити бебоци! Да са ви живи и здрави.
Astined, честита награда, как я спечели браво на теб. Късметлийка си днес явно  Simple Smile

Нашата възглавничка, която взех е една жълта с пиленца Piyo Piyo Bolster се казва. Изпрах я и съм я прибрала няма да я покривам с нищо, просто като реша пак ще я пера. За предишното дете бях взела едни гъсейнички от чужбина много шарени и готини бяха невероятни ама при едно наводнение на мазето се намокри и я изхвърлих.

# 518
  • Мнения: 240
elliee, kukla_ta, vesela_88, Aia_vet, kalata2011 честитооооо!

sesil според мен пола не е от значение за преносването. На мен все ми повтарят обратното. Момчетата подранявали а момичетата се преносвали. Първото го преносих /момиче/, но така или иначе вървеше с 10 дни по назад от термина, така че все едно навреме. Сега пак е така - момиче и върви малко на зад. Wink То си знае най добре, кога да излезе.

mama hrisi и аз съм като теб с гърдите. От няколко дни ме наболяват, особено зърната и усещам миризма на бебе или мляко както казваш.

Valeria N бъди спокойна. В момента в който видиш бебчето всичко ще ти мине. Няма страшно да го гушкаш или къпеш. Не са толкова крехки, колкото изглеждат.
- За къпането е препоръчитело да е всяка вечер, като може да се облива само с водичка. Задължително е мазането с мляко след баня за да се овлажни кожата им, която още не се е развила като на голям човек. А бебето плаче ако го е страх. Най вероятно ще е защото не се държи правилно и то се чувства несигурно. Обливай го леко и от ниско /през твоята ръка/ с водичка /най добре с каничка а не с душа/.
- За памперса - на всяка смяна се почиства добре с мокра кърпичка ако е пишкало само или се измива с вода ако е акало и се намазва с кремче.
- Миенето на гърдите преди кърмене е препоръчително от хигиенна гледна точка /все пак се потим/, независимо дали ползвате крем без отмиване. Но НЕ МИЙТЕ СЪС САПУН. Той изсушава кожата и я напуква.  След кърмене се пропоръчва да не се мият, защото слюнката на бебето и остатъчната кърма са като естествен мехлем за зърната.
 - За позата на спане - върти се. Един път по гръб, другия на лявата страна, после на дясната. Това се прави с цел да не му става плоска главичката. Ако не се задържа на страни се подпира с възглавница.

Съни* има разлика за мазането защото при момичетата каналчето е по късо и навлизането на бактерии е по лесно от колкото при момчетата. За това и самата хигиена при момичетата трябва да е по стриктна.

tan4etok11 имам същата възглавница и на мен не ми беше от полза. Бебето все успяваше да се извърти. Най удобна и мулти функционална си остана възглавницата за кърмене. А иначе може да я покриваш с пеленка. Не и е нужна специална калъфка а и не съм виждала да има такава.

# 519
  • Мнения: 68
kalata2011, честито бебче! Simple Smile Да ви е жива и здрава! Simple Smile

# 520
  • София
  • Мнения: 1 740
Tasty да ти кажа ама хич нямам късмет по начало и никога нищо не печеля. А и не само от томболи, по начало съм карък. Нооооо специално на това училище от 4-ри пъти три печеля награди Simple Smile Само на това....на другите нищооооо даже когато раздават адски много неща, пак не печеля. Тук предишните пъти имаха малки награди и спечелих веднъж шампоан, сапун и кърпички, втори път чесалка за венци на Mum и днес имаше голяма награда (т.к. беше края на цикъла лекции и тези който са посещавали и 4-рите лекции имаха право да участват) и само една награда, а много хора имаха 4-ри лекции и хоп Simple Smile мен изтеглиха Simple Smile Просто специално на това училище бича късмет. http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=12025&cat=78 ето го.....

Уф ама пише само повърхностно почистване с влажна кърпа. Как да сложа бебето върху така почистено, все пак се води 0+.
Според мен нищо няма да му стане да го изпера, поне на ръка.....ще видя какво ще реша....

# 521
  • София
  • Мнения: 2 164
Калата, честита дъщеричка и от мен   bouquet! Да расте много здрава и щастлива!

Асти, честита ти награда:)!

# 522
  • Мнения: 190
Astined, супер значи ти е на късмет. А тя нали е от плат. Слагай я в пералнята на ниски градуси няма какво да и стане. Аз предишната с малкия съм я прала само тези пръчките не ги събрах ама то детето няма допир до нея.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 185
Приказни бебенца, да са живи и здрави!  Heart

Да се включа и аз по някои от темите Simple Smile

Гърдите преди кърмене, не се мият, особено със сапун, работата на гърдите е да привлекат бебето, те миришат на мляко и на мама, два неустоими аромата, за това сапуна е крайно непрепоръчителен. Освен това навлажнените зърна са по-лесни за разраняване. За мен капка кърма след кърмене, останала върху зърното + ланолиново кремче, при нужда е супер за гърдите, измиване единствено по време на душ (който вярвам всяка от нас взима поне веднъж на ден в тази жега).

Позата за сън - на една страна като се редуват, докато бебето позволява, после започва да си спи по гръб или по корем със завъртяна главичка. Един съвет от мен - като приготвите легълцата сложете един нивелир да видите има ли наклон пода, трябваха ми няколко седмици докато разбера защо големия ми син като бебе се будеше с лице опряно в решетките  Laughing, е наклона беше такъв, че той не можеше да му противодейства. Повдигнахме крачетата, така че леглото да е нивелирано и детето си спеше  и на двете страни вече!

Асти
, пери смело, 30 градуса, 800 оборота или по-малко, според мен не би трябвало да има проблем. Прала съм активна гимнастика, но беше с вата вътре и ватата се събра, тази ми изглежда само килимче.

Матрак не мисля да повдигам, ако бебка няма проблем с рефлукс!

Имам много работа преди да се появи малечка, но си мисля, че имам време. Все още не съм прала, имам да ушия калъф за дивана, който ще е в нейната стая, калъф за шевната машина, още един долен чаршаф с ластик, евентуално торба за олекотената завивка


# 524
  • Варна
  • Мнения: 11 340
vesela_88, Aia_vet и kalata2011, честити бебчета! Да са ви живи и здрави, само радости да ви носят! Party

Преди малко бях на лекар, според докторката няма да е тази седмица раждането (още й била халтава главичката в таза, а не заклещена), плацентата е със съвсем леки признаци на стареене, води има, абе, явно не се е разбързала да излиза госпожицата, въпреки че майка й се е настроила. Laughing 3250 гр. е в момента, тоновете бяха 138. Peace Попитах я специално за това постоянно наблюдение на тонове, за което някои от вас споделят в темата, каза, че тя праща за такъв продължителен запис на тонове едва, когато забележи нещо притеснително.

Ходихме днес до МД с gerryll - да разгледаме родилното и да се ориентираме в болницата; много любезно ни посрещнаха, разведоха и ни отговориха на всички въпроси. Не ми хареса особено, че правят клизма при всички обстоятелства - и при двете предишни раждания ползвах свещички и си я спестих тази процедура, та не ми се иска и сега... Rolling Eyes Иначе - условията са супер, в предродилна и в родилна зала родилката е сама, после обикновените стаи са за по двама, а ВИП - за един; всички изглеждаха мили и усмихнати. Peace Другото, което ми хареса, е, че могат да се дарят стволови клетки (нямаме намерение да сключваме договор с частна банка, но с удоволствие смятам да ги даря, за да помогнат на някой нуждаещ се). Peace

Astined, браво за наградата! Party

Общи условия

Активация на акаунт