Кога една жена разбира, че е готова да бъде майка?

  • 11 576
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 305

В тоя ред на мисли, момичетата от новото поколение докато се "готвят" да станат майки, правят точно обратното на подготовка. Заемат се с дейности, които биха пречили на майчинството и биха направили шока по-голям. Ако ще се подготвяш, да, може да чакаш, но в тия години е хубаво да си постелеш някакво добро ниво на физическа подготовка, да добавиш малко работа върху психиката, за да си увеличиш търпението. Да си пренастроиш стратегията за кариера така, че да е дългосрочна и да издържи на 2-3 деца, а не да се налага да търчиш обратно, когато бебето е на 3 месеца.

А не да фучиш с години уж да се "наживееш", и така да си създадеш навици, които с идването на бебето ще са не само безполезни, но и ще те вкарат в депресия, защото пренастройката ще е тежка.

"Готова" не значи да си претръпнала от хедонистичния момински живот и да си кажеш- е, сега вече мога и да се прежаля за дете. Друго значи.

Подкрепям напълно! Peace
Аз, понеже съм от пиещите, куфеещите , фучащите , вече 30- годишна, съвсем ясно осъзнавам , че навиците, които съм създала, никак не са ми от полза сега, когато любимият ми все отваря бебешката тема...
И още време искам....
 Mamacita, предала си знанията си прекрасно , съвсем на място! Поздравления  bouquet

# 106
  • Мнения: 11 747
И след раждането има живот.

# 107
  • Мнения: 6 365
Има живот, ама когато детето придобие малко съзнание и е по-трудно да се отрепе, без да си непрекъснато в "код оранжево".

Сега с новото- от не знам колко месеца не съм пила една биричка. Лошото е, че дори не ми се пие.

А супер интересните разговори и преживявания от моминските години ти се струват бездънно скучни. Това е така, защото детето е автентично, то иска истински жестове, а не онази модерна пантомима, с която съвременните младежи показват, че са щастливи.

Някой беше казал, че щастие- това е смесица от радост и печал, нещастие- това е смесица от висше удоволствие и лошо настроение поради преситеност.

Въпросът е дали човек ще избере да изпитва удоволствие или да е щастлив.

# 108
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
И след раждането има живот.
  Хаха, много точно казано!!!! Повечето ми приятелки ми излизат с теорията, че искали да си поживеят поне до 30 г. и след това бебета. Все едно като роди и ще умре!  Laughing

# 109
  • София
  • Мнения: 2 497
И моите са така Simple Smile сега да видиш колко им е интересно, след като аз съм първта бременна в групата Simple Smile

# 110
  • Мнения: X
Абе, има живот, но не е точно същият живот. Не казвам дали е по-хубаво или по-лошо, просто е различно. (И не става дума за вечерни излизания и екскурзии.)

# 111
  • София
  • Мнения: 2 497
Някои от моите приятели просто си мислят, че като родиш и спираш да общуваш с тях, край на събиранията (макар и домашни) и приятните разговори, край на почивките.
Сигурно и аз щях да мисля така, ако не бяха две наши приятелски семейства, които ни убедиха, че да имаш бебе не означава непременно да си в режим "пелени-работа" и да говориш само за памперси и пюрета.

# 112
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Абе, има живот, но не е точно същият живот. Не казвам дали е по-хубаво или по-лошо, просто е различно. (И не става дума за вечерни излизания и екскурзии.)
Да, има повече отговорности! Явно това е причината! Simple Smile

# 113
  • Мнения: 173
И аз не съм готова и не знам дали някога съм била.... сега съм бременна и на моменти съжалявам, че не се е случило по-рано. Нямам категорично майчински инстинкт. И аз имах извинение - работа, жилище, дипломи...и така реших да пратя всичко по дяволите и да видим с какво пък толкова едно бебе ще съсипе подредения ми живот Simple Smile

# 114
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
И аз не съм готова и не знам дали някога съм била.... сега съм бременна и на моменти съжалявам, че не се е случило по-рано. Нямам категорично майчински инстинкт. И аз имах извинение - работа, жилище, дипломи...и така реших да пратя всичко по дяволите и да видим с какво пък толкова едно бебе ще съсипе подредения ми живот Simple Smile
  Едва ли ще го съсипе, по-скоро може малко да го промени! Обаче според мен бебчето ще те зарадва много повече от работата, дипломите и прочее. Peace

# 115
  • Мнения: 173
Сигурна съм в това Simple Smile Не мисля, че може да е повод за нещо по-различно от безгранична любов и пълно щастие. Да ми обърква графиците, работата и да разхвърля на воля Simple Smile

# 116
  • Мнения: 11 747
Гвендолин, така си го описала, все едно вече си имала дете  Laughing

# 117
  • Мнения: 6 365
Абе, има живот, но не е точно същият живот. Не казвам дали е по-хубаво или по-лошо, просто е различно. (И не става дума за вечерни излизания и екскурзии.)
Да, има повече отговорности! Явно това е причината! Simple Smile

Всъщност може да се уредиш и с по-малко отговорности. Например може да спреш да шофираш известно време и да те возят:) или да делегираш някои дейности на друхи хора. А и вече няма нужда да поддържаш чак толкова внимателно подреден живот. Това е и моментът да прочистиш живота си от доста пазаритни хора и дейности. Така че накрая броят задачи остава константа.

Общи условия

Активация на акаунт