ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 649
  • 628
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 676
 Confused

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 16:04 от believe_

# 331
  • Мнения: 210
Алексче ако бебето е спокойно и наддава няма какво да се притесняваш от броя хранения,всяко хлапе е различно  Peace Маги яде около 8 пъти,кога повече,кога по-малко.Понякога цока от скука или от жажда  Mr. Green
bru_netkata да бебешката глава може да се деформира,то за това и повечето педита препоръчват да се сменя посоката на главата при сън,друг въпрос е ,че не всички бебета са съгласни с препоръката и имат предпочитания към конкретна страна  Rolling Eyes


Олеле,значи съм права...   Cry Confused   Опитвам се да го слагам на др страна,но не иска... и пак се обръща на неговата...Смених посоката на лежане (главата е където бяха крачетата),сложих въртележката с играчки така,че  за да ги вижда да си върти главата на проблемната страна,е не...дали му трябва малко време или.... е непоправимо???  Confused
Оф и тази неговата лекарка като не обяснява нищо....  #2gunfire

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 16:10 от bru_netkata

# 332
  • Шумен
  • Мнения: 323
За забелването нашата педи каза до навършване на 1 месец да не пипам после щяла да ми обясни как д го правя офффф от това най-ме беше срах да имам момче....ама ща се справим няма как  Peace

# 333
  • Мнения: 471
Ники яде по 8 пъти на денонощие.
Ако бебето е спокойно и наддава добре защо трябва да го изнервяш и на сила да му вмъкваш още да кажем 2 кърмения.
Децата сами си определят режима си и на мен ми се иска да яде по нарядко с по-големи количества и да имаме 8-часова нощна пауза, но едва ли скоро ще се случи.

# 334
  • Мнения: 1 067
bru_netkata главичките им са меки горе-долу до края на първата година спокойно.Около 6 м. когато  почват да прекарват повечето време седнали нещата се наместват.Ти опитвай да редуваш страните,но не се панирай  Hug
На Маги главата беше много смачкана след раждането,но постепенно се оформи.

# 335
  • Мнения: 210
Оф Мики благодаря ти!   bouquetПоуспокоих се малко  ooooh!...Така се филмирах за нашия Марти,че...

# 336
  • София
  • Мнения: 415
Да се изкажа и аз за забелването като майка на двама юнака!:)))
Първо, категорична съм, че ако това се прави, то следва да е задача на таткото. Все пак имат повече опит от нас в тия неща! Mr. Green

С баткото започнахме някъде към 2-рия месец, като издърпвахме съвсем леко, без сила и до където става. Много лесно и бързо се забели изцяло, след което при баня го издарпвахме, за да не залепне отново.

Наистина има много разнородни мнения по въпроса и в крайна сметка всяка една от нас ще избере според собствените си разбирания.

Между другото, за мое голямо учудване, а и ужас и при мимиченцата се наблюдава слепване.... На няколко мои приятелки на момиченцата им се случи и е доста травмиращо, още повече че са на около 3 и половина години и са доста осъзнати. Cry

# 337
  • Мнения: 786
Алексче нашият момък суче 5,6 пъти на денонощие и си наддава добре.
bru_netkata За държането на главичката повече на една стърана, педи каза, че това се случвало често при бебета, които са били седалищно прилежание. И когато го слагаме по коремче да извъртаме главичката в другата посока.
За забелването и аз да кажа. И личната и частната педи ни съветваха да забелваме всеки ден по време на баня още от самото начало. И вече имаме голям напредък. Съвсем лекичко без никакво насилие и поливане с физиологичен разтвор. А моя позната ми разказва, че на големия ѝ син не са го забелвали и като пораснал го водили на хирург да му го цепне и много го боляло.

# 338
  • Мнения: 144
Гаги и мен ме болят колената. Особено като качвам стълби или ставам с малката.

За килограмите - Бях 70 на финала, от болницата се върнах 58. Остават ми още 3-4кг до колкото бях преди. Но не бързам Simple Smile

Алексче при нас кърменето е като поиска или като искам да я успокоя, или ако съм препълнена...не ги броя. Понякога са за 5 мин, понякога за 30. Ако расте, пишка, ака- значи всичко си е наред.
А това за слепването при момиченцата... Shocked
Според мен ако си се чисти редовно там всичко ще е ок.
В този ред на мисли девойките как ги почиствате там? Ние с водичка и понякога с тампонче. Притеснява ме, че понякога като си стисне крачката докато ака акото излиза и от там.  ooooh!

# 339
  • Мнения: 2 501
Ох, за килограмите ми остават още 8, но не съм на диета и ям каквото и когато поискам... Ще ги сваля, не се притеснявам засега...

# 340
  • Мнения: 903
Привет, момичета!

Радвам се, че сте засегнали темата за забелването, щото ММ се притеснява, че му е много затворено пишлето на дребсън и се опасява, че накрая ще опрем до хирург Confused  Вчера бяхме на първата си консултация - всичко си му е ок на младежа, а по този въпрос педи каза, че може да започнем по време на баня с леки издърпвания докъдето позволява и така с постоянстване ще станат нещата....Не коментира да сме нещо по-затворени от обичайното, та се надявам полека-лека и неинвазивно да се получи Praynig
Между другото смаяхме света с наддаване за 1-я месец от 1600гр. само на кърма, но пък от друга страна нищо чудно, като ви гледам по колко хранения имате в денонощието... На нас ни се събират 10-11, а понякога дори 12, тъй като напоследък в привечерните часове, като го нагънат коликите, огладнява на 2 часа, дори на час и половина.  Педи тръгна да ми обяснява как трябвало да го поставя на диета Rolling Eyes - идея си няма, че говори за война #2gunfire Mr. Green На сантиметри сме дръпнали 3. Peace

По въпроса за килцата - влача още едни 6 отгоре, но то само в млекоцентралата се събира 1кг, та гледам да не се втрещявам - ясно е, че докато се кърмим отслабването ще е мираж Whistling

Относно позата за сън и при Филип спането обърнат по корем е благотворно, особено ако преди това са го тормозели до последно коликите. Докато спи така съм забелязала, че сам си извърта главичката от едната на другата страна, но все пак не смея така да го оставям през нощта, иначе ще трябва да не мигна за да го проверявам, което изобщо не е вариант!

# 341
  • София
  • Мнения: 213
И аз да се оплача от болки в колената. Мирче-Немирче и мен ме болят особено много като качвам стълби. Като стара бабичка се чувствам, но се надявам с повече движение да мине.

Относно забелването на нас педи ни каза засега да изчакаме, поне до 6ти месец. В токуда пък преди да ни изпишат ни казаха, че трябва след баня лека да се отваря и почиства с физиологичен разтвор. Не знам къде е истината ама смятам да изчакам още месец поне.

# 342
  • Мнения: 1 151
Аз съм вече втори ден на магнезий и усещам облекчение. Явно това е било...

Nelkata и аз се потя много... смених си стика, с новия е малко по-добре. Особено сутрин и по обед като кърмя тече вода от мен  ooooh! точно хормони са си.

За чурката - по съвет на педи забелваме още от първата баня. Таткото се занимава, по мъничко всеки път и почистваме. Вече сме забелили почти напълно.

За килограмите - качих 22, до сега съм свалила 15. Не спортувам освен разходките, но нямам много апетит...ям насила заради кърмата.

# 343
  • Мнения: 2 501
Някой ползва ли коликинд? От няколко дни ни се влоших коликите и кризите са дост силни Sad

# 344
  • Мнения: 2 485
Elsi, ние ползваме и сме доволни. Или действат, ули просто нямаме по принцип мн колики. Пръцкаме си по понякога повечко.
Те са хомеопатични и мисля, че на опаковаката им пише, че е възможно в началото да се влоши положението за малко и после започват да действат. Дано бързо отшуми при вас!

Общи условия

Активация на акаунт