Пюрета мандев

  • 4 393
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, проверявах дали има някъде тема за пюретата на Мандев, но не открих скорошна такава. Затова решиха да пусна нова тема. Simple Smile Вчера купих на моя син пюре на фирма Мандев с картоф, морков и овесени ядки. (поне на етикета пишеше такова),  А пюрето се оказа плодово - имаше вкус на кайсии или нещо подобно. Направо абсурдно (просто сега се захранваме и аз му дадох нещо с неясен произход и вид).
Звънях на телефона изписан на бурканчето и г-н който ми вдигна ми отговори "Е какво толкова, случва се. Жените които са слагали етикетите са ги объркали." Казвам му, че моя син е алергичен към кайсии, а той без да се трогне "Няма страшно нищо не е станало". Направо побеснях. Звъннах директно в Защита права на потребителите, да му направят една проверка.  #Cussing out Това просто е недопустимо. Явно българските фирми наистина не са с добро качество, поне тази (върху която имам наблюдение).

На някой случвало ли му се е подобно нещо? Нека да сподели.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 612
Не виждам какво сложно има да свариш картоф и морков и накрая да добавиш овесени ядки  Whistling .Такива съм си ги спестила,просто си готвя на детето  Peace

# 2
  • Мнения: 768
Не съм съгласна, че българските пюрета не са качествени. Виж това за грешния етикет е неприятно наистина, но не си дала нещо опасно за здравето на детето в крайна сметка. Винаги опитвам преди да дам каквото и да е.

# 3
  • Мнения: X
Добре де... като не ви се готви, поне купувайте качествени пюрета, а не нещо, правено в някой гараж.

# 4
  • Мнения: 4 755
Добре де, жената не е пуснала темата, за да й обяснявате как трябва да готви на детето си или да купува невероятно скъпите пюрета на Хип. Може би няма възможност за нито едното от двете.

Ако детето е алергично към кайсии, може и да се окаже, че е дала нещо опасно. Моят е алергичен към ягоди. Веднъж изяде една - стана страшно, та прекарахме две нощи в болницата.

Случката е неприятна и правилно, че се е оплакала. Обаче заради отношението на господина и понеже съм си гадничка, аз бих разпространила инфо-то по-масово.

# 5
  • Мнения: X
Не знаех, че единствените марки пюрета на българския пазар са Мандев и Хип.

# 6
  • Мнения: 4 755
Не знаех, че единствените марки пюрета на българския пазар са Мандев и Хип.

Не се хващай за всяка дума.

Моят опит с българския пазар на пюрета не е голям - на мен обаче Хип и Нестле в България ми се виждат прекалено скъпи в сравнение с Германия, откъдето пазарувам тези неща вече почти две години. Ако тръгна пък да ги съпоставям в българския стандарт, съвсем пък няма да ми излезе сметката. Ама все едно - темата не е за това.

# 7
  • Мнения: 768
Такова нещо може да се случи с всяка марка и с всяка храна, за това се и въвеждат системите за контрол на качеството и организацията. При такъв сигнал, производителят е длъжен да изтегли партидата от пазара. Не знам авторката какво очаква да и кажем, освен да опитва преди да дава храната, а и едва ли ще спрат да се купуват пюретата на Мандев заради това точно.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте, просто го написах за информация относно пюретата на Мандев за тези които ги купуват да имат едно на ум, и да проверя на някой друг дали му се е случвало нещо подобно дори и с друга марка пюрета.

Що се отнася до правенето на домашни пюрета - правя на детето си но не винаги, защото свиква с техния вкус и после ми отказва всички други пюрета та дори и най скъпите като Нестле, Хип и т.х.  Например, за да направя домашно пюре от броколи, пащърнак и някои месни пюрета и други от този сорт, трябва да купя от магазина и да ги приготвя, затова тях ги купувам като готови пюрета, тъй като смятам, че купешките са с по-добро качество.

Налага ми се да пътувам по често с детето и тогава нямам време да му варя пюрета (т.е немога да ги съхранявам в хладилник), затова му ги купувам. (но това е друг въпрос)

Относно производителя на пюрета Мандев, той беше запознат с проблема когато му се обадих, но са изтеглили стоката само от Пловдив, защото фирмата е регистрирана в Асеновград (и там му е близко) А ние от останалите градове какво да правим? Той въобще не спомена че са в процес на изтегляне от пазара. Думите му бяха "Беше сгрешен един кашон в Пловдив и ние вече го изтеглихме". Само че аз се намирам в Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт