Как и кога глутен?

  • 495
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Предварително се извинявам ,че съм некомпетентна по въпроса Embarassed(вероятно за някои е смешно,но при липса на добри педиатри,се налага да се учим от тук)Как и кога се въвежда глутена?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0
Педиатрите не пишат във форума, но има ЗАКОВАНИ теми, в които има отговори на въпроса ти!!!!

# 2
# 3
аз дадох на дъщеря ми глутенова каша за първи път на 6 месеца но се обрина и педито ни каза да го въведем след 10-11 месец.аз естествено я послушах и на 11 започнахме и нямахме проблем.мисля че по-късно е принципно по-добре

# 4
  • Мнения: 428
Мила Биляна,никъде не съм писала ,че очаквам педиатър да ми отговаря на  въпросите Joy,но не можеш да бъдеш сигурна,че педиатри не посещават форума!  costumed050Сега по темата:Гледах,гледах ,рових се из ЗАКОВАНИТЕ теми ,но никъде не открих как се захранва с глутен?!?!?!?!

# 5
  • България-София
  • Мнения: 573
как се захранва с глутен?!?!?!?!
Като започнеш да даваш каши, които го съдържат - пшеничени, овесени и т.н. /само ориза и царевицата не съдържат глутен/.
Педиатрите препоръчват въвеждането им след 6-ти месец.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз го въведох след 6-тия месец

# 7
  • Мнения: 4 915
Като започнеш да даваш каши, които го съдържат - пшеничени, овесени и т.н. /само ориза и царевицата не съдържат глутен/.
Просото и елдата също са безглутенови.
Аз захраних на 10 месеца с глутен.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз въведох глутена към 7 месец
Пробвай с ръжени сухари като начало, защото ръжта е най-щадяща.
И въвеждай постепенно, както с пюретата, поне аз така направих
Успех Peace

# 9
  • Мнения: 983
Аз вече съм го въвела. Дадох каша с глутен.

Общи условия

Активация на акаунт