За еднократните помощи при раждане???

  • 5 278
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636

Цитат
Аз съм чела, че дори като разберат, че е момиче, някои правят аборти, в повечето случаи криминални  Confused Май  лекарите имат право да казват пола на бебето в самия край на бременността  newsm78
Цитат

Олеле, сериозно ли? Каква диващина  #Crazy 4увала бях за индийци и араби, но не и за китайци...

И аз искам да разбера какво става с евентуално второ и т.н. дете. 4ух слухове, 4е не му се издават документи и съответно е обре4ено да "не съществува" на хартия - няма паспорт, не може да ходи на у4илище, изобщо не е никой. Има ли нещо вярно  Thinking

Ина4е моята китайка ми каза, 4е по закон имат право на 1 дете. Ако евентуално бащата и майката също са по едно дете - май имали право на 2ро (през поколение). Но потвърди, 4е има забрана за пове4е от 1 дете. Оба4е не мисля, 4е за тях е кой знае какъв проблем. Свикнали са на модела - семейство с 1 дете, както ние, българите, на модела - 2 деца. Моята приятелка не иска второ, макар и живееща в Канада.

# 16
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Здравейте доста въпроси ще  се опитам да отговоря на всички.
 Татяна ние сме югозападно от Пекин на около 350-400км,но със влака се пристига по-бързо отколкото със кола или автобус.
 Кейси полъх на комунизъм има определено от 1-2 години насам забелязвам хората са по-свободни първия път като дойдохме съпруга ми се дърпаше не искаше да го хващам под ръка така можели само военните,но сега втория път вече свикна.
 Миси ами нямаш право на второ освен ако има някакъв недъг или е болно първото и вярно момичетата не ги обичат много, затова е забранено със закон да се споменава пола на бебето до края на бременноста.А аз доколкото разбрах ти трябва разрешение да забременееш стига да имаш навършени 23години и да си омъжена иначе не може, след това ти трябва разрешение да родиш дали е така не знам 100% просто не съм се интересувала,ако пък решиш да имаш 2-ро те изгонват от работа и не можеш да работиш никъде повече плащаш глоба от 3000 долара и напускаш града.А по селата си ги раждат ама не са заведени по документи въобще не съществуват тези деца #Crazy.
 Писанка за манджите от кучешко още не съм чувала както и за разните там буболечки плъхове и тем подобни може да го има но в Хонг Конг, тук много обичат магарешко,конско и агнешко а и както морските деликатеси.За името отиват при гадател за да изберат плащат на добрите гадатели 1000 юена и в имате трябва да присъстват всичките 5 елемента ако някой елемент липсва в детето то се набляга на него, не е като при нас да си кръщаваш детето на роднини.
 Наистина са много нагли само се бутат и са невнимателни, а че са работливи това просто шапка да им сваляш.
 

# 17
  • Мнения: 7 837
Nushinka, а на вас правят ли ви някакви проблеми за това, че ще имате и второ дете? Или помага факта, че си чужденка.

# 18
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Никой не ни направи проблем само ме попитаха къде съм забременяла  Embarassedпонеже заминах септември за Бг и престоях до края на ноември пък работата станала малко преди да замина Crazy Mr. Green

# 19
  • Мнения: 7 605
В Корея ядат ку4ета  Sick  но само в най гореЩия ден преz годината. Бил някакъв специялитет, но поzнавам и много млади корейци, които никога не са яли ку4е и не могат и да си го представят.
Ина4е ядат и пържени буболеШки, мъжът ми, който по принцип е веги, яде Silk Worms и много му харесало. Като се прибра вкъЩи ми вика, 4е имало пеперуди в стомаха  Crazy 

# 20
  • Мнения: 7 837
Nushinka, а как стои въпроса с употребата на цигари, алкохол, наркотици... Как е престъпността? Май в Китай все още имаше смъртно наказание  newsm78 Толерира ли се Западната култура - музика, филми, облекло?

Сори за въпросите, ама наистина ми е интересно, а и за първи път се сблъсквам с човек, който живее там по-дълго време  Wink

# 21
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Татянче тотално ме разсмя с пеперудите.Ами тук не съм чувала то близките ми за такива специалитети, но ако чуя ще пиша.

# 22
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Ами много пушат което си е истина и доста пият за наркотиците не знам не съм чувала или виждала това може би е в по-развитите градове.
 Обаче обслужването по ресторантите е супер като дойдох се чувствах много зле защото край теб има по 2-ма сервитьори или сервитьорки.Самият ресторант е така влизаш в една голяма зала с много маси за максимум 6 човека има 2-ки 4-ки и кръгла за 6-ма след това има дълъг коридор с много врати от двете страни и вътре са стаи за над 6 човека и са много луксозно обзаведени с климатик тв и във ВИП има караоке даже като на всяка стая има по 2 сервитьорки минимум и 2 момчета които носят ястията от кухнята.Обикновено върху кръглата маса има по малко кръгло стъкло на което се сервира храната и когато искаш да си вземеш определено ястие не се пресягаш ами завърташ стъклото и си взимаш там каквото искаш в средата се слага голяма купа със супа ако си поръчал такава във ресторантите за патица задължително ти носят супата.
 Другия път ще ви разкажа за ресторантите за Патица по Пекински Wink

# 23
  • Мнения: 5 613

Единственото вярно от всичките глупости, които ти е наговорила колежката е, че се взема оригинала на удостоверението за раждане за около месец. Но не за да не го загубиш, а за да е видно, че вече не си получила помощта, докато ти разписват заповедта за отпускане. Парите за всички помощи се изплащат следващия месец. Най-краткия срок е, ако подадеш молбата на 29-ти или 30-ти напр. Парите се изплащат м/у 15-то и 20-то число на следващия месец.
При получаването се отбелязва на гърба на удостоверението, че си получила помощта. Това се прави, за да не се получи повторно изплащане.
Иначе имаш право на помощта, независимо от доходите и излизането в чужбина. Така че си вземи парите лятото. Документите са - молба-декларация, удостоверение за брой живородени деца/взема се от ГРАО на общината по постоянен адрес/, оригинала на удостоверението за раждане и личните ви карти за справка.
Успех!

# 24
  • Мнения: 7 803

Единственото вярно от всичките глупости, които ти е наговорила колежката е, че се взема оригинала на удостоверението за раждане за около месец. Но не за да не го загубиш, а за да е видно, че вече не си получила помощта, докато ти разписват заповедта за отпускане. Парите за всички помощи се изплащат следващия месец. Най-краткия срок е, ако подадеш молбата на 29-ти или 30-ти напр. Парите се изплащат м/у 15-то и 20-то число на следващия месец.
При получаването се отбелязва на гърба на удостоверението, че си получила помощта. Това се прави, за да не се получи повторно изплащане.
Иначе имаш право на помощта, независимо от доходите и излизането в чужбина. Така че си вземи парите лятото. Документите са - молба-декларация, удостоверение за брой живородени деца/взема се от ГРАО на общината по постоянен адрес/, оригинала на удостоверението за раждане и личните ви карти за справка.
Успех!

точно така
аz подадох документите докато бях в бг сега мама ще ми вzеме паричките и актовете
 

# 25
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Благодаря отново ще го имам в предвид като се върна ако не сега напролет то задължително есента Wink

# 26
  • Мнения: 1 216

В закона не е упоменато, но в молба- декларацията, която се попълва, има точка, която гласи: ''Отглеждам детето си в страната.''
В частта, която касае ежемесечните помощи за деца, е написано изискването, но специално за еднократната помощ го има само в молба-декларацията.
Тук вече нещата излизат извън закона, та аз не съм си и мислила за тези пари!

# 27
  • Мнения: 7 803
да така пише
и аz пита оzрично отговора беше ми вие нали сте тук с децата в момента zа в бъдеще никой не може да декларира такова нещо а тя като е еднократна не сте в нарушение на zакона ако утре zаминете
виж zа детски или майчинство е друго

# 28
  • Germany
  • Мнения: 224
И на мен ми изплатиха тая еднократна помощ и за двете деца без проблем. Тоест първия път съвсем без проблем, щом е български гражданин детето, получаваш парите. а втория път ме питаха къде живея, от колко време, за колко време, и те маи бяха объркани малко. накрая ми казаха да си пофдам молбата и да видя след месец дали ще буде удобрена. понеже не знаех направих за всеки случай едно пълномощно на маика ми и тя е взела парите без проблем. така че шом има ЕГН и е българче му се полагат. търси си ги.

# 29
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Та за ресторантите за Патица по Пекински- значи влизаш в голям салон и има много маси кръгли за по 6-12 човека (тук вече ги няма отделните стаи) само край стените масите са правоъгълни за по 4 човека като се настаниш и си сложиш дрехата на стола задължително обличат стола хем да не ти откраднат дрехата хем да не я нацапат Wink 2 сервитьорки идват взимат поръчката като първо са предястия и след това е патицата и най накрая супата.Значи носят предястия от рода на салати саламчета разни мариновани месца със оцет и чесън.След това идва едно момче с табличка (в ресторанта са по 3-ма и имат количка с табла на която разфасоват патицата) и пред теб започва да нарязва патицата на парченца разфасова я в три чинии и сервитьорките донасят праз лук крастевички пресни соев крем и малки палачинки но не като нашите ами направени от тесто след като сервират всичко до тук те питат искаш ли супа от костите на патицата или си я искаш да си я хапваш така обикновено я искат супата първия път като ни я донесоха очите ми станаха такива #Crazy  Laughing и накрая ти носят табла със пресни плодове ябълки банани ананас диня и ягоди това по всичките сезони.
 Малко и за патицата да разкажа не съм и почитателка защото е много мазна пък тук точно така я обичат има много дебела кожа и много сланина иначе я правят невероятно толкова хубаво че чак и аз я проядох Grinning кожичката е хрупкава а от вътре е сочна и крехка като похапваш чак сос се стича  Crazy иначе патиците изпечени са доста големички по около килограм че и малко отгоре.А и още нещо тук е съвсем нормално да си носиш безалкохолното в ресторанта както и алкохола иначе чая задължително си го поръчваме в някои ресторанти ти го носят безплатно иначе като поръчваме най-ми харесва от маргаритки чая много е ароматен и се сервира със захар на бучки но не като нашите ами като парче захар тази била по здравословна newsm78.

 Това е което се сещам засега питайте каквото се сетите Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт