КГБ = Клуб на Готините Баби - 148.

  • 58 683
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Здравейте, милимоички!

Ние сме добре, не ни мислете. Днес му махнаха конците на ММ, след два дни сваля превръзката и се надявам този случай да мине в архива.

Бебето е добре, вече гледа съвсем осъзнато, усмихва се и е пораснало, дори дрешки умалели има вече.
Утре отиваме пак на Банкя, но може би в петък ще се приберем за малко. Ако има среща, ми звъннете по телефона, защото няма да мога да ви прочета.

Целувки на всички.

# 91
  • Мнения: 1 082

  Добро да е утрото и супер успешен денят Ви!Радвам се за Светалчо-от здраве да не се отървете!
По-скорошна среща на софийската група-е и варненската утре ще е на линия в ритуалната зала-много късмет на младоженците и попътен вятър, окриляни с любов и разбирателство!

# 92
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 Момичета, днес писах, сложих кафето, ама Мамата не ме пусна да публикувам. Сега ще опитам пак, понеже си копирах поста, пускам го както беше:



                  

 Ние в понеделник свършихме работа в Русе и изпратих хората си за Варна следобед с влак. Настаниха се в купето, аз помагам с багажа. Анжелка сяда и заявява: Такаааа, ние вече сме добре, бабо и от тук нататък ще се справим сами! Joy Впрочем да кажа, че те ще отседнат в някакъв семеен хотел \където бяха и по Коледа \ , а у другата баба може да отидат, колкото Анжелка да ги види. Всъщност и това не е сигурно според зетя! Щял да прецени newsm78 Не го разбирам и него много, но и много не питам - он си знае!

Е, кафето не излезе, но Дидимити ме е отменила Hug

# 93
# 94
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856


# 95
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293

                                 

 Е, това е баш нашия празник, приятелки!

А сега да ви попитам нещо - все някой може да знае нещо. Мариела е имала заем към ДСК, който на днешен етап с лихвите вече е 2230 лв. Предаден е на фирма Факторинг във Варна \защото там е получен\. Още не е образувано досъдебно производство, което е добре. Мисля, че ако има застраховка може да бъде опростен - едно време ги сключваха задължително със застраховки живот. Добре, ама ако няма?! Пък и във фирмата в Русе ми казаха, че по принцип не опрощавали дългове, гледали да си върнат парите. Дори и след 10-11 год може да го искат от Анжела като пряк наследник. Едната служителката във Варна е в отпуск, а другата - в командировка, сно ще се върне утре. Ще се обадя да питам, но вие знаете ли нещо по такъв въпрос?

# 96
  • София
  • Мнения: 4 177
Най-после се прибрах м моята къща след работа. От днес са ни отрязали и достъпа до БГ Мама, та не мога поне да чета темата. #Cussing out

Янче, на въпроса ти ще ти отговоря така. Една комшийка попадна на същата ситуация преди година. Ще се постарая телеграфно да ти разкажа. Баща й /над 80г/, който беше със склероза завъдил в едно кафе в квартала познанство с жена около 60г. Изтеглил 7000лв. и и ги дал. След това почина и след година идва писмо от ДСК. Отива тя, разправя се-как са му дали потребит. заем без поръчител. А те отговарят-ами съпругата му беше с него. А  майка й почина преди 6-7г. И сега дъщеря и връща заема на дядо си, защото комшийката отдавна е безработна. Те дължат за парно над 2000лв. и ако беше и дал пари поне за това щеше да и светне лампичката. Та си прави изводи.
Естествено трябва да се свържеш с банката да се уточни всичко, може пък да има застраховка.  Дано  е така.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 15:46 от rimar

# 97
  • София
  • Мнения: 5 074
Най добре се свържи с адвокат.
Пет години след като не е обслужван кредита , отива в давност. Подава се някаква молба някъде.
Това го разискваха в предаването на Нана " Съдебен спор", ама точно как беше не си спомням.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 177
Най добре се свържи с адвокат.
Пет години след като не е обслужван кредита , отива в давност. Подава се някаква молба някъде.
Това го разискваха в предаването на Нана " Съдебен спор", ама точно как беше не си спомням.

Мисле, че давността се прекъсва ако има някакво действие от банката. Трябва конкретно да се види какво може да се направи.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 074
Прекъсва се, ако има действие от кредитополучателя.

# 100
  • Финландия
  • Мнения: 169
Привет, момичета! имах толкова много работа, че писането все оставаше на заден план. Ама сега ще съм по-често на линия.
Малко бях притеснена как ще бъде в работата, но по-добре от това не съм и мечтала. Дадоха ми предучилишната група.  Там са 5 и 6- годишни. Днес имахме отворени врати и интереса беше огромен......В групата сме две учителки и две възпитателки, които работят на смени, понякога и ноштем. (къде е шт...т.е.буквата). Учителките са само дневна смяна.
Момичета, благодаря ви за топлото постештане- сте ме топли месеци наред. Благодарности на Римар и Маъа, които ми дадаха идея как да консервирам бамя.
Тук е адска горестина- вече трета седмица температурата е над 30 градуса......И осте сте има....
Отивам да ви чета, че имам да наваксвам.
Прегръдки на всички ви Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 4 177
Viiviia, радвам се много, че се обади. Чудесно е, че работата те удовлетворява. Не съм се и съмнявала, че всичко ще е на щест.Където и да са, българите са сред първите.

# 102
  • София
  • Мнения: 16 023
Янке, много хубаво е решил бащата на Анжи за хотела. Да са си отделно, да се видят на спокойствие двамата. Бабата - само тя губи. За заема - трябва да говориш с адвокат задължително. Дано да е имало застраховка. Преди 2 -3 год. на бивша колежка така почина мъжа. Имаше заем и от същата ДСК отказваха всякакво съдействие за документи, да си намерела неговото копие в къщи.  А тя не знаеше дали е бил застр. Пък и тъкачка, от мургавите... Та я посъветвахме да разрови цялата къща и намери зоговора за застр. Занесе го в банката, но не го признаха - екзмпляра не бил подписан от длъжника.
После споменах на фирмената ни адвокатка и тя се зае със случая. Май още обжават по инстанции. А, от ДСК направо бяха запорирали пенсията на децата и. Но поне запора дигнаха.
Вивия, радвай се на топлото сега. Зимата ще го търсим.
Луси, само докато те чета и се изморявам, но пък така е интересно. Не мога да си представя аз да съм толкова дейна. Дано издържи басейна.
Светалчо, даминават вече болестите и само да се радваш на бебчо.
Фуриииииииииииииииииииииии, къде си????????


# 103
  • София
  • Мнения: 472
Viiviia радвам се да те чета. естествено, че ще се справиш - в България работим къде, къде при по тежки условия. За фонетиката виж това http://mpackatina.wordpress.com/27-2/, като при мен ю-то е до щ-то.
Не знам как е при вас, но аз в жегата въобще не съм работоспособна. Все ме влече да си полегна.
Тео го гледам от време на време, когато имат излизане тати и мама. И един път седмично през нощта. Купиха си кола и нали е на старо я до оправят. Аз се мъча да подреждам и изхвърлям каквото не се ползва, ама ми върви тегаво.
Чакам сигнал за среща cheers beer Нищо, че съм на диета - ще пийна една биричка с нещо режимно.
Янче, за съжаление мисля, че няма да избягате от плащане. А заема с приятеля ли са го харчили? Макар, че щом е на нейно име ходи доказвай...
Светле, да минава лошото и да се забрави Hug намачкай адашката. Много са сладки сега - не могат да ти бягат и гушкаш...
Маринка, Луси, Римар, Яжка, Диди, Дидимити, Жабка, Танитка, Грети, Кари, Айша, Хули Hug Heart Eyes
 Изпускам някои но...

# 104
  • София
  • Мнения: 1 739
   Е,успях да напиша нещо най-после.Моя лаптоп продължава да ми прави номера.
   Янче,ако имаш възможност наеми адвокат. Мой колега не успя да се пребори с ДСК,много дълго не пожелаха да му кажат кой е застрахователя за заема на покойната му съпруга.След почти една година разправии му казаха,но се оказа,че преди сключването на застраховка Живот е трябвало да направи медицински прегледи.Тогава не са му казали за това условие и са сключили застр.договор без тези прегледи.И обявиха застраховката за невалидна  и го накараха той да продължи да изплаща.

Общи условия

Активация на акаунт