Наистина ли се изчерпва любовта?

  • 11 200
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
10 години брак. Дете. На практика чудесни отношения, но... се чувствам самотна. Питам се обича ли ме той изобщо? Знам, че обича да бъде с мен по цял ден. Обича ме като майка на детето. Като най-скъп приятел. Но отдавна ми се струва, че не ме обича като жена..  Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна. Не по моя вина. В смисъл, че никога не съм отказала или е било да не ми се иска. Просто не е силно сексуален тип, никога не е бил, а и за мен самата сексът не е толкова важен. На мен по-скоро ми се иска да усещам, че ме обича по друг начин. Да ме целуне като се върне от работа. Да ме прегърне просто така. Да ме гушне, докато спим. Да ме погали по лицето... Ей-такива едни обикновени неща. Не, че ми отказва гушкане. Ако го прегърна, ще ме обвие с ръце и той. Ако понеча да го целуна, ще ме целуне. Но защо все аз... Няколко пъти опитах да се въздържа и да не го докосна цяла вечер. Все едно нищо не се е случило. Изобщо не забелязва. Държи се както обикновено. Не, няма си любовница. Поне мисля, че няма. Най-малкото е леко невъзможно предвид, че всяка свободна минута е с нас. Той определено държи на мен и в това аз изобщо не се съмнявам. На мен просто ми е мъчно и криво, че липсва нежност помежду ни. Случи се да е в командировка 3 дни и като се върна вечерта в леглото му казвам, че ми е липсвал, че ми е било кофти да спя сама в стаята, а той нищо не казва. Просто ме изслушва. Сякаш му казвам, че след работа съм пила кафе с приятелка, а после съм купила на детето сладолед. Не каза, че и аз съм му липсвала или нещо от сорта. Той никак не ме обича вече според мен. А това е толкова тъжно, защото държи на мен и семейството ни е хубаво. Все иска да излизаме тримата. Говорим си как ще си купим къща на село. Как ще си я подредим. Как ще възпитаме детето. Мечтаем за живота си заедно. А защо вече дори не ме целува....  Tired

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
Разбира се, че те обича! Стегни се! Нормални неща са това...Постоянна нужда и желание да прегръща и целува човек има само към децата си! Това е спонтанен порив, който  не можеш да измъкнеш насила - идва от самосебе си. И няма връзка с любовта! Напълно те разбирам, аз също имам такива терзания понякога, при това с 20-годишен брак. Само че осъзнавам, че не давам на мъжа си и половината от това, което всъщност очаквам от него.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 278
Разбира се, че те обича! То се вижда от всичко, което си написала. Някои мъже са по-"гушкави", други не изразяват любовта си така.
Разбирам терзанията ти, наистина, аз самата съм минавала през такива неведнъж, мъжът ми не е от тези, които вербализират чувствата си и това понякога ми докарва кризи подобни на описаната, но повярвай ми, мъж, който не те обича не иска да е постоянно с теб и детето и не планира къща на село.
  bouquet

# 3
  • Мнения: 10 599
Обича те и си изразява любовта по негов начин, а ти искаш да е по твоя Simple Smile. Не си прави експерименти и не го подлагай на тестове - ако ти не го гушнеш, дали той ще го направи. Достатъчно дълго време сте заедно и сте свикнали на този начин на показване на чувства и от твоя страна, и от негова.
Ако си падаш по четенето, прочети "Петте езика на любовта". Тук е синтезирано основното:
http://www.spiralata.net/kratce/index.php/psihologiya/393-garichalman

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Жено, не си втълпявай глупости! Моля те, не се терзай за такива неща. Подскажи му как да ги промените, но не прави кардинални изводи, че не те обичал.

# 5
  • Мнения: 177
Според това, което описваш- да, обича те. Ако не те обичаше, нямаше да иска да е постоянно с теб. Разбира се, няма как любовта да е както в началото след 10 години брак, а изглежда ти това очакваш и оттам идва разочарованието ти. Мъжете нямат такава голяма нужда да бъдат гушкани и целувани и да се обясняват в любов, както е при жените.

# 6
  • Мнения: 285
Това, което описваш е 1:1 при нас, само дето ролите ни са
разменени. Той до безкрайност си показва любовта, аз - не.
Такава съм. И, да ,обичам го.

И твоя те обича! Peace

# 7
  • Мнения: 312
Научих -
че понеже някой не те обича по начина, по който ти искаш да те обича, това не означава че не те обича с цялото си сърце.
Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 375
Не се е изчерпила любовта.Мъжете обикновенно не показват емоциите си и са по сдържани.Те имат и различна психика. Ние искаме-мили думи,желание за нежност и докосване,гушкане и милване.При тях това не е необходимост....Разминаването идва от това,че не показва емоции,а ти искаш да показва и изразява обичта си както ти идва на теб-по твоя си женски начин....Но това изобщо не значи ,че не те обича-тълкуването ти е грешно.
Пишеш ,че секса ви е намалаял,но за теб това не е проблем,защото и за теб "не е толкова важен".Ами добре,че не е толкоз важен,че тогава щеше да имаш по-голям проблем от сега.

Той иска да сте заедно тримата и има план за къща на село-изслушване,грижа и подкрепа,мъжете така изразяват любовта си.


П.С.прочети книгата "Тайните за мъжа ,които всяка жена трябва да знае"

# 9
  • Мнения: X
Не мисля, че не те обича.А по-скоро, преминавате през такава ..... фаза.
Няма как цял живот да се обичате както в началото, еднакво силно и двамата.В един момент единия обича и показва любовта си по-ярко, после ролите се разменят.
Ако преди е проявавал инициатива да те целува, да те гушка, дай му "глътка въздух", малко пространство.Като си "отдъхне", той сам ще се "върне" при любовта ви.
Четох преди години нещо подобно и се оказа, че е точно така.Аз съм с 25 годишен брак, също е имало моменти, когато единия или другия се е "отдръпвал" сякаш....
Не можеш да "гориш" 24/7/365 дни в страстна любов, ще изгориш.    Simple Smile

# 10
  • Мнения: 25
Има една поговорка: "Любов, кашлица и бедност е невъзможно да се скрият."
Любов без външни прояви НЯМА.

Да, аз мисля че не те обича и най-вероятно никога не те е обичал. Така се държат хора, които принципно не познават това чувство. Те се привързват към семейството като към удобна необходимост, а партньора възприемат като част от интериора. Като удобна дреха или мебел.

Не, такива хора не изневеряват. Защо да го прави? Той не познава чувството любов, той не познава насладата от интимност. Защо да си руши комфорта?

# 11
  • Мнения: 8 872
Със сигурност любовта се трансформира...никога няма да е същото, както е било в началото. Става различно и това е най-нормалното нещо на света.

Като цяло за мен човек не е моногамно същество, но обществото го поставя в такава позиция - да прекара живота си в семейство с един и същи човек. За щастие този модел вече търпи разчупване и хората все повече се учат да бъдат свободни и да търсят щастието, от което имат нужда. Други избират спокойствието, което носи една дълга връзка без сътресения - индивидуално е

# 12
  • София
  • Мнения: 17 278
Има една поговорка: "Любов, кашлица и бедност е невъзможно да се скрият."
Любов без външни прояви НЯМА.

Да, аз мисля че не те обича и най-вероятно никога не те е обичал. Така се държат хора, които принципно не познават това чувство. Те се привързват към семейството като към удобна необходимост, а партньора възприемат като част от интериора. Като удобна дреха или мебел.

Не, такива хора не изневеряват. Защо да го прави? Той не познава чувството любов, той не познава насладата от интимност. Защо да си руши комфорта?

Глупости на търпалета.

Външни прояви колкото щеш, къде го видя това необичане не знам.

# 13
  • Мнения: 25
Аз не виждам да има други външни проявления освен на безразличие.
Искал да си купи къщичка на село...чудо голямо. Къща не се купува от любов към партньора.

Жената се чувства САМОТНА с този човек и това е достатъчно показателно че не се чувства обичана. Липсва интимност, липсват ласки. Т.е. вскакава проява на любов.
Дори когато партньорката му признава своите чувства, той не казва и дежурното "аз също". Доста цинична проява на честност за човек, който явно живее в лъжа.

Всъщност, в света е пълно с хора които живеят с партньора си по инерция и т.к. нормални чувства не са изпитвали, си внушават че това е всъщност любов. Този изглежда си дава сметка, че това не е любов, но го устройва.

Как е възможно да твърдите, че има любов, след като ТЯ САМАТА не се чувства обичана, на мен не ми е ясно. Нито ги познавате, нито сте и на мястото, нито на неговото.
След като един човек не се чувства обичан, най-вероятно наистина не е. Има разбира се хора с някакви изкривени представи за любов, които твърдят че обичат, а в същото време причиняват само страдания, но грешката е някъде в тяхната глава. Когато има любов, обектът на любовта наистина се чувства обичан. В противен случай любов НЯМА!

Последна редакция: пт, 25 юли 2014, 13:48 от fiest365

# 14
  • при късмета
  • Мнения: 24 000
Изобщо не си права fiest365. Хората са различни и прояви които според теб трябва да говорят нещо си, според друг означават друго.

rescue system, не си втълпявай глупости. За справка моя мъж е такъв. Прояви като прегръдки, целувки и държане на ръце не са му присъщи. Към мен де, не към детето. Познавам го от 25 години, а сме двойка от почти 9. Познавам и негови бивши приятелки, беше си същия, от достатъчно време го познавам. Вярно, че в началото, като се събрахме имаше период в който "не можеше да се отлепи от мен", както се казва, но той отмина след около 3-4 години. Обича и мен и детето безусловно и го показва по всякакъв друг начин. Но просто си е такъв.
Гледам, че и вие сте заедно от доста време, та нормално си е. И аз не би могла да съм залепена/ прегърната с някого толкова време

Общи условия

Активация на акаунт