Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?

  • 10 771
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 202
Моята лекарка,която ме изражда ми каза на 3 ден след раждането да пия едно хапче Достинекс,на 10 още едно и само това да правя,абсолютно нищо друго.Послушах я и не съм имала проблеми.Родих секцио,кърмата ми тръгна на 3 ден,но аз ипих хапчето,после около седмица продължи да ми тече,на 10 ден изпих второро/пият се в еди и същи час/ и това беше.Достинекса си го купих от аптека,четирдесет и няколко лева струваше шишенцето,в което имаше 2 хапченца.Лекарката ми каза,че Достниекса е най новото на нашия пазар и най доброто,защотот от Бромкриптин и Парлодел може да ти става лощо и се пият по  схема известно време,а Достинекса се пие само 2 пъти и поне при мен нямаше странични ефекти.По принцип тези лекарства свалят много кръвното.

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма майки,на които да не им тръгне кърмата.

Има, има. Абсолютният ми рекорд е 8мл. При все желанието ми да кърмя, не ми се получи. Да не говоря, че Василена изобщо не искаше да я опита от шише. Имаше си желание детето да суче, но то като няма- няма. Само ме изпохапа ужасно и зърната ми се напукаха до кръв. Педито и гинеколога взеха съвместно решение да пия Бромокриптин, но аз по принцип съм с кръвно 90/60 и на 4я ден колабирах. Та се наложи да се пристягам и, както вече е казала Бу, получих мастит.

Кърменето е въпрос на личен избор, нека не нападаме жената.
При съвременните решения, обаче, пристягането на гърдите си е инквизиция.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Постепенното спиране е за предпочитане при всички случаи...
...не на последно място бюста си запазва предишната или почти предишната форма. Рязкото спиране на кърмата (еле пък ако е 'дошла' и гърдите са препълнени) може да накара разтегнатата кожа рязко да се отпусне и да не успее да си възвърне еластичността.
Аз лично съм 'за' хомеопатията в случая.

# 33
  • Мнения: 2 885
Цитат
Хапчетата се отричат като начин-могат да окажат канцерогенно въздействие.
Цитат

Не се опитвам да се заяждам, но преди да си родила и да си кърмила, как така реши че не искаш да го правиш?
Недей да ползваш хормонални препарати, не върви срещу природата! Ще си докараш рак на гърдата с вероятност над 50%, със сигурност!!! Има 4 жени покрай мен /на годините на майка ми, които от рязко спиране на кърмата-диагноза на лекарите/ са минали вече по пътя с операции, химиотерапия и лекарства. Освен бучката на гърдата се отстраняват и детеродните органи.
Недей............. Naughty Naughty Naughty

# 34
  • Мнения: 4 915
И аз уважавам личния избор и предполагам, че си го направила въз основа на добра информираност.  Rolling Eyes

Само като съвет ще ти кажа следното - да спреш кърмата можеш след раждането, когато решиш - ще отбиеш, но пък ако пък изобщо не кърмиш и един ден съжалиш, път назад няма.

Както казва ренци - поне от коластрата можеш да не лишиш бебчо. Тя е до 5-6 ден, после плавно можеш да отбиеш, с най-малък стрес за организма ти.

# 35
  • Мнения: 2 498
Аз също не съм кърмила децата си....така си реших....даже не са поставяни на гърдата ми.....започнах с Достинекс веднага след раждането.....
Не мисля, че темата трябва да се превръща в спор ЗА или ПРОТИВ....в крайна сметка всеки сам си решава ка да отгледа и храни своето дете.....

# 36
Момичета БЛГАГОДАРЯ Ви за мненията, но наистина не искам съвети за това колко щяла съм да съжалявам и темподобни просто исках да знам други майки които не са кърмили. Всеки има право на избор и мнение, но аз искам съвет от майки които са минали пътя по които аз ще мина, а не съвет кое и колко било полезно....

Благодаря Ви на всички за отговора

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 18:22 от Vivi

# 37
  • Мнения: 1 866
Хомеопатията е според мен един добър избор. Знам че препаратът Ricinus спира кърмата. Но те съветвам да се консултираш с хомеопат. Предимството е, че няма да пиеш хормони и избягваш страничните действия.

# 38
  • Мнения: 4 068
Аз също не съм кърмеща майка. Въпреки че се опитах и даже доста усилия положих.
Темата наистина не трябва да се превръща в За и Против. Но пък всеки има право на мнение. Free Soul е права. Ако решиш да дадеш на детето си поне коластрата после и за твоя организъм ще е по-лесно и по-малко травматизиращо спирането на кърмата. Аз например не съм пила лекарства за спиране на кърмата. Просто когато беба се отби тотално заради добавката, която давах тя лека полека си спря. Без подуване на гърдите, болки и мастити.
Иначе ако решиш да я спреш веднага Достинекса е най-добрия вариант. Никакви стягания на гърдите не предприемай. А доколкото знам има и някакви инжекции, които още в родилното могат да ти поставят. Надявам се лекаря ти да направи всичко възможно спирането да не е травматизиращо за теб, понеже като знам с какви мъки ми дойде на мен кърмата и чак ме втриса. Та поне това да избегнеш щом така или иначе си го решила.
Леко раждане и успех!


пп. Сетих се, а гледам и Лала ти е писала преди мен, за хомеопатичното лекарство Рицинус. Ако го пиеш в потенция 15 мисле е за увеличаване на кърмата, но в потенция 30 я спира. Но пак се посъветвай с хомаопат.

# 39
  • Мнения: 1 866

пп. Сетих се, а гледам и Лала ти е писала преди мен, за хомеопатичното лекарство Рицинус. Ако го пиеш в потенция 15 мисле е за увеличаване на кърмата, но в потенция 30 я спира. Но пак се посъветвай с хомаопат.

Моята информация е, че се пие по една доза глобули дневно 30 СН. В една книга, която имам пише, че кърмата спира за 3 дни по този начин. Обаче да не си помислите, че "предписвам" нещо. Задължителна е консултацията с опитен хомеопат. Просто искам да кажа, че с хомеопатията може да се реши  проблемът бързо и безопасно.

# 40
  • Мнения: 27 524
Каква е целта на темата?Сигурно има и други такива мами,но дори да напишат "Да,и аз бях така" или "Да,и аз няма да кърмя" и какво?Успокоение ли търсиш или?Не разбирам просто... newsm78 Малко ми звучи като пускане на темата "Не мога да отворя днес еди кой си сайт!При вас как е?" и следват отговори :"Ох,да,и аз не мога да го отворя..."  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 7 837
[Не са. Това е точният начин за спиране на кърмата-поне в САЩ така смятат. Плюс, че не трябва да се изцеждаш, за да не стимулираш лактацията. Това е, което мога да напиша, без да се възприема като заяждане, моля.
И точно във Флорида живея и тук при двете ми раждания ми обясниха, че такива медикаменти няма. Явно са изхвърлени от употреба като застрашаващи да спогнат за образуване на рак.

Веселка, явно си е пак до лекар. Аз отбих постепенно и не ми се е налагало, но с педиатъра съм си говорила за кърмене и от него знам, че не препоръчват пристягане, както и в БГ вече не го препоръчват. Тук за хапчета не знам, но съм чувала за инжекции.

# 42
Blondi няма нищо със съвеста или да търся успокоени, а просто да видя ако има такива майки какво са им дали лекаря. Няма да имам проблеми със съвеста  Wink не съм такъв човек
Явно доколкото разбирам този форум се използва повече като налагане на мнение, тряваше инфо ако има други майки с такъв случай какво са направили.

# 43
  • Мнения: 27 524
Разбирам,но така или иначе само и единствено твоят лекар ще те съветва и ще ти предписва хапчета.
Темата с кърменето или не е доста щекотлива тук,та едва ли ще събереш нужната ти инфо точно по този въпрос. Laughing Успех все пак.

# 44
  • Мнения: 168

Веселка, явно си е пак до лекар. Аз отбих постепенно и не ми се е налагало, но с педиатъра съм си говорила за кърмене и от него знам, че не препоръчват пристягане, както и в БГ вече не го препоръчват. Тук за хапчета не знам, но съм чувала за инжекции.
Цитат
Нищо не ми предписаха, въпреки молбите ми. Направо ме отрязаха, че няма такива лекарства и аз бях много учудена. Само казаха да се стегна и, че много ще боли отначало, докато слезе кърмата и малко след това.
После около 2 седмици се мъчих и всичко приключи окончателно до към 40-ия ден-нито капчица повече. Мен също ме беше страх да се стягам и не съм го правила. Не съм пипала да се изцеждам- търпях.
Аз и пуша, та може и това да ми е помогнало.
Иначе нямах нищо против да кърмя, ама имам едни пусти кисти, дет ми тровят живота от 10-ина години. Избиват понякога на повърхността и секретират кръв и гной, а също и през зърната. Не са опасни за сега и само ги наблюдават. Една операция може и да реши проблема, но може и да се наложи отново и отново да ме режат и почистват. Затова за сега си трая и се надявам да отшуми проблема с антибиотици.

Общи условия

Активация на акаунт