Верена, Ванеса или Вероника ?

  • 6 261
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Верена, Ванеса или Вероника ?

# 1
  • Мнения: 677

Ако сложиш и фамилията, която ще носи, ще е по-лесно да се даде правилно мнение.
Някои вносни имена хич не вървят на българска фамилия.

# 2
  • UK
  • Мнения: 4 307
Ванина.  Peace
Вяра?
 

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 07:57 от dejie

# 3
  • Мнения: 5 940
Вероника.

# 4
  • Мнения: 2 746
Вероника или Валерия.

Какво е това Верена??

# 5
  • Мнения: 6 992
Признавам, че първо прочетох Варена и бях WTF!
 Laughing
Ванеса ми е изключително неприятно име, така че за мен единствено Вероника от тези става.

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Вероника  Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Млечния път
  • Мнения: 150
По принцип не ми харесва нито едно от трите. Ако живеете в Бг - Вероника, а ако в чужбина - Верена или Ванеса.

# 8
  • Мнения: 911
Вероника ... Simple Smile ...

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вероника - много го обичам това име.

Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена... ooooh! за мен това не е има изобщо. Stop

# 10
  • Мнения: 3 031
Вероника
Верена ми звучи като сварена...честно..

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 307
Аз прочетох Верона, май имаше веро такова едно време, после се сетих за града на Ромео и Жулиета, рекох, че не е толкова зле, после видях Верена.
Иначе познавах една Верина и една Верослава.
На някоя Вера ли ще кръщаваме?

# 12
  • Мнения: 3 114
Вероника  Peace

# 13
  • Мнения: 6 992
Ако е на Вера, по-добре да си е Вера.  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 8 637
От трите избрах Вероника.
Но по принцип с В харесвах Вера, Вяра или Вихра.
Верена го прочетох първо като Варена  Laughing
 
Погледнах сега, имало име Верена. Идва от латинското verus-истина. Пише и, че може да идва от Berenice.

# 15
  • Мнения: 88
Бих искала да кръстя на баба ми, която се казваше Веса.

Но Весела, Веселина - не, защото аз съм с това име, а и не живеем в България. Много си кривят езиците с моето име.  Mr. Green


Верена е латинско име - да.

# 16
  • Мнения: 677
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вероника - много го обичам това име.

Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена... ooooh! за мен това не е има изобщо. Stop

В "Rome"  имаше героиня Верена или Ворена ...

# 17
  • Мнения: 4 500
Нито 1 от посочените  Embarassed

# 18
  • Близко съм
  • Мнения: 815
нека бъде Вилена

# 19
  • Мнения: 15 379
Гласувах за Вероника, много го харесвам.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 041
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вероника - много го обичам това име.

Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена... ooooh! за мен това не е има изобщо. Stop

В "Rome"  имаше героиня Верена или Ворена ...

по книги и филми има много имена, което не значи, че всичките са чудесни...

# 21
  • Мнения: 192
И аз гласувах за Вероника. Имам две страхотни познати с това име - на едната викаме Вери, а на другата Рони, ако се замисляш и за галени имена. Мисля, че Вероника звучи достатъчно универсално и няма да е трудно за произнасяне в чужбина. Иначе Ванеса е доближава най-много до Веса, като звучене. На мен лично ми звучи някак надуто това име, но е важно на вас да ви харесва. Верена го асоциирам с Верона и се сещам за бабата на една приятелка със звучното име Виена Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 8 637
На една моя позната Вероника и казват Вики, на друга-Вера/Верче. 
Ванеса и на мен ми звучи претенциозно, но в крайна сметка ако и казвате Веси, ще се доближава максимално до името на бабата.

# 23
  • Мнения: 3 031
Какво бихте казали за Венеция...Познавах жена с такова име..

# 24
  • Мнения: 4 569
Нито едно от трите не ми харесва, но най-поносимо ми е Вероника и за него гласувах.
Верена ми звучи като сварена, комбинация от букви без смисъл.
Ванеса ми е лигаво, скучно и масово, безлично.

Щом си Весела/Веселина бебето ще е Радост/Радослава/Радостина.  Simple Smile Справка - една от съседните теми, но не помня коя беше.  Blush

# 25
  • Мнения: 677
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вероника - много го обичам това име.

Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена... ooooh! за мен това не е има изобщо. Stop

В "Rome"  имаше героиня Верена или Ворена ...

по книги и филми има много имена, което не значи, че всичките са чудесни...

Написах откъде ми е познато името, а не че го намирам за подходящо или пък чудесно.
Лично за мен, вносните имена с българска фамилия са ми леко смешни - изключвам, тези които живеят в чужбина и искат лично име лесно за произнасяне от местните.

# 26
  • Мнения: 8 890
Вероника. Не ми харесва особено, но от трите е единствено то е приемливо. Валерия харесвам много с в. 

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
С "В" харесвам много имена, но нито едно от посочените Confused.
Венера за мен е прекрасно име, познавах изумително красива жена с това име, сигурно затова Simple Smile.
Валентина Heart Eyes и Валерия ми харесват.

# 28
  • Мнения: 379
Аз не мога да преценя, за кое от 3те да гласувам, поради простата причина, че съкратените Ваня и Вера не ми харесват.  Peace Бих си избрала само първата буква В от името на бабата. На мен ми харесва (не че ме пита някой  Laughing) Виктория - международно и познато на всички...  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 44 041
Що пък Ваня и Вера?
Верена... Може и да е Рена, Рени, Вена...
Ванеса - Неса, Веса, Веси, Васи..
Вероника - аз лично само Рони харесвам, като производно.

Ванеса и Вероника, не са по-малко международни и по-незнайни от Виктория(което пък е досадно банално)

Още повече, че авторката писа, че не са в бг и Ваня и Вера са ми малко вероятни като обръщения.

П.С. Валерия, от предложените горе също е много приятно име. Виолета и Ванда аз лично също харесвам с В.

Варената, ако е Верона би ми харесало повече. Венера също е красиво име.

# 30
  • Мнения: 4 696
Гласувах за Вероника!
Ванеса е може би едно от най- нехаресваните от мен имена, а Верена за първи път го чувам, но не ми звучи добре!

# 31
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Авторката е казала, че не живее в Бг. Не е казала дали бащата е българин. Ако не е, не виждам причина да не си кръсти детето Верена, което очевидно много и допада. Апропо имаше такова модно списание за плетки, може и още да го има: Верена, немско. - http://www.verenaknitting.com/

Така че, авторке, което и да избереш, все е хубаво! Леко раждане и късмет на бебката!

# 32
  • Мнения: 88
Мъжът ми е немец. Верена се среща в Германия.  Wink И на него много му харесва, но аз май съм за Вероника.  Wink

# 33
  • Мнения: 15 379
Верена има много в Германия, че и немско женско списание Верена има...

# 34
  • Мнения: 151
Аз съм за Вероника  Peace

# 35
  • Мнения: 651
Аз съм за Ванеса - на галено Неси  Hug

# 36
  • Мнения: 15 379
Аз съм за Ванеса - на галено Неси  Hug

Чудовището от Лохнес Laughing Wink.

# 37
  • Мнения: 192
Великденски заек, не си ли избрахте име вече? То трябва така да ви дойде отвъте. Ние също бая се чудихме за име, но сега вече само едно ни е в главата и мисля, че няма смисъл да се чудим още Simple Smile

# 38
  • Мнения: 651
Аз съм за Ванеса - на галено Неси  Hug

Чудовището от Лохнес Laughing Wink.


Ееее... не Simple Smile Имам позната, на която дъщеричката й се казва Ванеса и и викат Неси и е много сладко, когато го произнасят. Все пак това е мое мнение

# 39
  • Мнения: 88
Великденски заек, не си ли избрахте име вече? То трябва така да ви дойде отвъте. Ние също бая се чудихме за име, но сега вече само едно ни е в главата и мисля, че няма смисъл да се чудим още Simple Smile

Карамелка, имаме време още. Първо да забременея. Wink Трето дете ще ми е.

# 40
  • Мнения: 192
Великденски заек, не си ли избрахте име вече? То трябва така да ви дойде отвъте. Ние също бая се чудихме за име, но сега вече само едно ни е в главата и мисля, че няма смисъл да се чудим още Simple Smile

Карамелка, имаме време още. Първо да забременея. Wink Трето дете ще ми е.



Уау, извинявай, това не съм го разбрала. Искаш да кажеш, че още не си бременна, но мислиш женски имена? Струва ми се малко странно честно казано.

# 41
  • Мнения: 6 992
Че какво да му е странно, аз женското го бях измислила 10 години преди да забременея. Даже бащата не познавах  Laughing
Друг е въпросът, че ми се роди момче  Laughing

# 42
  • Мнения: 192
Е да де, именно Simple Smile

# 43
  • Мнения: 88
Че какво да му е странно, аз женското го бях измислила 10 години преди да забременея. Даже бащата не познавах  Laughing
Друг е въпросът, че ми се роди момче  Laughing
Еовин, голям си сладур.  Mr. Green

Аз все женски имена мисля. Първото си дете знаех как ще се казва още преди да завърша гимназия. Mr. Green 10 години по-късно взех, че срещнах мъж, който хареса от раз името. Grinning А и момиче се роди. Второто дете го планувах пак момиче, този път сметки без кръчмар. Mr. Green Момченце се роди и сега третото пак го планувам.  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1
Вероника

# 45
  • Мнения: 27
Вероника  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 786
Това Верена и аз го прочетох Варена първо и ми звучи много измислено . По принцип и трите не ми харесват особено и все пак ако трябва да избера , по-добре Вероника , макар че имаме познато детенце Вероника, на което приятелчетата на галено викат Веро, което ми звучи ужасно .

# 47
  • София
  • Мнения: 9 281
Вероника
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вероника - много го обичам това име.

Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена... ooooh! за мен това не е има изобщо. Stop

В "Rome"  имаше героиня Верена или Ворена ...

по книги и филми има много имена, което не значи, че всичките са чудесни...
Съгласна!
Ако си кръщавахме децата с имена от филми/книги
щеше да има солидно количество дечица с абсурдни имена.

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз от книги обожавам имената Естела, Амаранта и Сиерва. Бях сигурна, че първата ми дъщеря ще се казва с едно от тези. Докато не се роди Laughing. Просто й стоеше абсурдно.

# 49
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Това Верена първоначално го прочетох Венера... Но Венера наистина ми харесва  Grinning От твоите три - Вероника!

# 50
  • Мнения: 184
Вероника

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Вероника Simple Smile
Свързвам името с една прекрасна млада дама - красива, умна, възпитана, талантлива... Heart Eyes

На галено - Рони Simple Smile

# 52
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Може вместо Верена да бъде Верея Simple Smile

# 53
  • Мнения: 15 379
Може вместо Верена да бъде Верея Simple Smile

Да бе, веднага се прави асоциацията с кофичка кисело мляко или синята Верея в тетрапак.

# 54
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Laughing Но пък звучи по-добре отколкото Верена.

# 55
  • Мнения: 15 379
За мен лично не само звученето е важно, но и асоциациите, които едно име би събудило у мен и евентуално у другите.
В случаят с Верея, 99% от българите ще се сетят за марката млека, а не за старото име на Стара Загора например.

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Венера е прекрасно име Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 41
Вероника е красиво име   bouquet Звучи едновременно силно и нежно! Познавам Вероники, казват им - Вери, Рони и Веричка.
От предложенията за Венера - изобщо не ми допада. Познавам една Венера, дали защото си правя асоциации с нея, звучи ми абсурдно. Все едно да си кръстиш детето - Марс, Сатурн или Земя...  съжалявам дано не се обиди някой, вкусове различни.   Peace

# 58
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Вероника е красиво име   bouquet Звучи едновременно силно и нежно! Познавам Вероники, казват им - Вери, Рони и Веричка.
От предложенията за Венера - изобщо не ми допада. Познавам една Венера, дали защото си правя асоциации с нея, звучи ми абсурдно. Все едно да си кръстиш детето - Марс, Сатурн или Земя...  съжалявам дано не се обиди някой, вкусове различни.   Peace
  Само че предложението на авторката не е Венера, а Верена...  Tired

# 59
  • Мнения: 41
Вероника е красиво име   bouquet Звучи едновременно силно и нежно! Познавам Вероники, казват им - Вери, Рони и Веричка.
От предложенията за Венера - изобщо не ми допада. Познавам една Венера, дали защото си правя асоциации с нея, звучи ми абсурдно. Все едно да си кръстиш детето - Марс, Сатурн или Земя...  съжалявам дано не се обиди някой, вкусове различни.   Peace
  Само че предложението на авторката не е Венера, а Верена...  Tired
Имах предвид, че хора в темата предлагат Венера.

# 60
  • Мнения: 13
Щом живеете в Германия най подходящо е Верена Вероника аз лично го свързвам с някоя дива поп фолк звезда а и според мен не пасва за германия Ние живеем също в Германия и имаме една малка Верена В България много хора не са чували това има и е нормално че не могат да го възприемат... Съкратено може да е и Vroni 😊

# 61
  • Мнения: 414
Щом живеете в Германия най подходящо е Верена Вероника аз лично го свързвам с някоя дива поп фолк звезда а и според мен не пасва за германия Ние живеем също в Германия и имаме една малка Верена В България много хора не са чували това има и е нормално че не могат да го възприемат... Съкратено може да е и Vroni 😊


И все пак как ще се чувства това дете като си отиде на почивка в Бг или на гости на бабите и дядовците? Всички деца ще му викат сварена или варена, а възрастните няма да могат да му кажат името даже. Всеки иска да избере най-доброто име за детето си, но аз лично разглеждам и всички варианти на гадории, с които могат да го наричат. Децата винаги могат да измислят нещо гадно, но поне травмата да е минимална Simple Smile

От тези трите гласувам за Вероника, но Вара също ми звучи добре  Peace

# 62
  • Мнения: 13
ами аз лично данък обществено мнение не плащам и не се интерисувам и тръгнала дс мисля как биха викали децата на детето ми през едната седмица в която съм в България А и всичко се свежда и до възпитание .... Ако детето е възпитано със самочувствие и  да стои над това как биха го нарекли другите деца не смятам че ще
е някакаъв проблем А и това че някой не е чувал това име не означава че е гадно В Геемания в мн популярно и досега всичките отзиви които съм чувала са страшно позитивни като имаме в предвид модерните немски имена в момента като Лиам Шантал Шайен Ноел Ноа и т.н По тази логика не кръщавайте децата си Гергана Михаил ...защото това не са никак популярни имена в Европа и един ден тези деца ако решат да напуснат българия как ще им произнасят имената в чужбина??мн се извинявам но мисленето ви е мн странно

# 63
  • Мнения: 414
То повечето не плащат такъв данък, предполагам. Ма едно малко дете, колкото и да е възпитано със самочувствие и да е над нещата, би се засегнало да го наричат сварена, нали? Мисленето в Б-я е по-различно от това в чужбина и никога няма да се промени. Тук става въпрос и за възпитанието на другите деца, не само на твоето Simple Smile А и като гледам хората не казват, че не са го чували, а че не им харесва как им звучи. Все пак темата е да се избере едно от тези имена и всеки си казва защо е за и против.

# 64
  • Мнения: 13
То повечето не плащат такъв данък, предполагам. Ма едно малко дете, колкото и да е възпитано със самочувствие и да е над нещата, би се засегнало да го наричат сварена, нали? Мисленето в Б-я е по-различно от това в чужбина и никога няма да се промени. Тук става въпрос и за възпитанието на другите деца, не само на твоето Simple Smile А и като гледам хората не казват, че не са го чували, а че не им харесва как им звучи. Все пак темата е да се избере едно от тези имена и всеки си казва защо е за и против.

Ами ако детето е възпитано добре би трявало да не се засегне точно от такава обида А и ако някой реши да се заяжда за всяко име може да намери подходящото  нарицание За съжаление тази година в България се нагледах на невъзпитани деца ,баби и майки и до някъде мога да разбера ако някои хора толкова задълбочено избират името на детето си с надеждата да не бъде обиждано

А и още нещо да допълня за авторката
След като родих на следващия ден в стаята влизаха мн лекари и сестри Всички които пточетаха името бяха възхитени от това че някой отново вдва ли не в решил да кръсти детето си по този начин Казвам едва ли не понеже това е мн старо немско име и в мномета жените които го носят са над 30 годишни Но щом живеете в Германия сигурно ви е направило и воечатление че освен мн модерните нови имена много от родителите започват да предпочитат да кръщават децата си и с по стари имена като например Фрида или Грета
Както се казва на немски
leben und leben lassen
Всеки си има мнение това е моето Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 сеп 2014, 23:29 от Janet3030

# 65
  • Мнения: 414

Ами ако детето е възпитано добре би трявало да не се засегне точно от такава обида А и ако някой реши да се заяжда за всяко име може да намери подходящото  нарицание За съжаление тази година в България се нагледах на невъзпитани деца ,баби и майки и до някъде мога да разбера ако някои хора толкова задълбочено избират името на детето си с надеждата да не бъде обиждано



Именно  Peace

btw и аз съм в процес на избиране на име. Но не бих го кръстила с английско име само защото живея в Англия. Искам нещо, което да е по-скоро интернационално. Но се оказа сложна задача  ooooh!

# 66
  • София
  • Мнения: 44 041
 Janet3030
хем не плащаш данък обществено мнение, хем Вероника, не би ползвала защото ти напомняло за ненам каква си поп фолк дива, дето никой в Гремания няма и да я е чувал....

Аз като цяло не го разбирам това кръщаване с абсолютно чуждо за културата и сорените ни име, само защото живеем  някъде си. Някакво прикриване на произход и срам ми идва. Има достатъчно имена, които да стоят добре и в българия и в някоя си чужбина където там се намират родителите.

п.с. за огромно съжаление така или иначе темата вече няма голямо значение, така че  е бесзмислено обсъждане.


# 67
  • София
  • Мнения: 8 637
И аз не бих си кръстила детето с английско име, защото живеем в Англия. Точно заради това бих ползвала типично българско кме. Защото за мен корените са важни и бих искала да ги запазя с такова име. Хич не им е сложно на чужденците, те там си имат и индийци, китайци, пакистанци..на всякакви имена са свикнали и няма какво да ги жалим и да си кръщаваме децата, за да могат да го изговарят. И то такива чужденци има и при много уважавани професии, няма как името да им създаде затруднения.
И в България се свиква с новото и непознатото, в не малко села има разни азиатци или англичани, немци. Възрастните си намират начини да комуникират с тях, да ги наричат някак си.
По-скоро тук повод за закачки може да станат твърде претенциозните имена, доста хора го приемат за поза и опит за бягане от произхода, който не е твърде благороднически.

# 68
  • Мнения: 13
Janet3030
хем не плащаш данък обществено мнение, хем Вероника, не би ползвала защото ти напомняло за ненам каква си поп фолк дива, дето никой в Гремания няма и да я е чувал....

Аз като цяло не го разбирам това кръщаване с абсолютно чуждо за културата и сорените ни име, само защото живеем  някъде си. Някакво прикриване на произход и срам ми идва. Има достатъчно имена, които да стоят добре и в българия и в някоя си чужбина където там се намират родителите.

п.с. за огромно съжаление така или иначе темата вече няма голямо значение, така че  е бесзмислено обсъждане.





Това че на вас не ви е познато името не означава че е чуждо Може да е рядко срещано но го има и в България А и има къде по съранни имена в България въпреки че родителите не живеят в чужбина А що се отнася до произхода едва ли според името някой би познал пт коя държава е човека .... Така че това няма нищо общо с прекриване на корени и култура

# 69
  • Мнения: 3 031
Изобщо не бих се сетила, че някой ще казва сварена на Верена Tired По-скоро Вера ми идва на ум.
Как ли ще казват на моите деца когато се прибират в България...

# 70
  • София
  • Мнения: 44 041
Разбирам, че си силно пристрастна и че се засягаш лично, понеже детето ти е с това име.
Но за мен да кръстиш в чужбина детето си с  характерно за там име, което у нас е  непознато(айде почти непознато според теб) за мен е точно - срам ме е някой дори да не предположи от къде съм.
Иначе, че има странни имена у нас и навсякъде по света.. има ги, това не ги прави чудесни.
И вярно, че ако някой иска подигравки за всичко може да  измисли, но не бих си кръстила детето с име, което само си проси подигравките.

Както и да е... спирам по темата. Който както си реши и му харесва в крайна сметка.

Mai Tai както си се казват, носят едни съвсем нормални имена, за които човек трябва целенасочено да търси  пракори при желание. Wink

# 71
  • Мнения: 13
Разбирам, че си силно пристрастна и че се засягаш лично, понеже детето ти е с това име.
Но за мен да кръстиш в чужбина детето си с  характерно за там име, което у нас е  непознато(айде почти непознато според теб) за мен е точно - срам ме е някой дори да не предположи от къде съм.
Иначе, че има странни имена у нас и навсякъде по света.. има ги, това не ги прави чудесни.
И вярно, че ако някой иска подигравки за всичко може да  измисли, но не бих си кръстила детето с име, което само си проси подигравките.

Както и да е... спирам по темата. Който както си реши и му харесва в крайна сметка.

Mai Tai както си се казват, носят едни съвсем нормални имена, за които човек трябва целенасочено да търси  пракори при желание. Wink

Не аз няма от какво да се засягам Както казах това лято по време на почивката ни в България не съм чула от никой че името е странно или някое от децата да етръгнало да вика сварена или други нарицания Веднъж на детската площадка домух да обиждат едно момиченце на диария понеже се казваше Дария Но детето беше достатъчно възпитано че да срои над това и приятелките които бяха с нея също Така че Всичко е въпрос на възпитание и само това че  вие сте си помислили за такъв вид обиждане и нарицания може да покаже нивото на вашето възпитание Или много сте била тормозена от децата като малка?

# 72
  • София
  • Мнения: 44 041
Хаххахаха не не съм била тормозена, няма защо да се правите на оригинална и да ми правите психо портрет, моето има не предполага никакви подигравки, а и принципно не съм човек, дето ще се мачка от подобни неща Simple Smile
Значи принципно има една възраст, в която децата просто ги влече към такива "прякори", то не става за 2 мин на детската площадка естествено и няма общо с възпитанието дали ще се засегнеш или не. (Въпрос на възпитание е да не тръгнеш да се подиграваш на някой по този начин, но както писах, има една такава проклета възраст детска, в която въпреки възпитанието си са склонни  почти всички деца да се отдават на подобно дребнаво злобеене, заяждане, ирония и т.н.)

Аз още в първия пост писах - Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена...

И не съм единствената прочела го така в темата Wink
Не съм мислила и търсила  какво смешно да му закача на името, че да стане подигравка Wink

# 73
  • Мнения: 3 031
На всяко стандартно име може да се измисли някаква рима. Не мисля, че е драма Simple Smile

# 74
  • Мнения: 13
Хаххахаха не не съм била тормозена, няма защо да се правите на оригинална и да ми правите психо портрет, моето има не предполага никакви подигравки, а и принципно не съм човек, дето ще се мачка от подобни неща Simple Smile
Значи принципно има една възраст, в която децата просто ги влече към такива "прякори", то не става за 2 мин на детската площадка естествено и няма общо с възпитанието дали ще се засегнеш или не. (Въпрос на възпитание е да не тръгнеш да се подиграваш на някой по този начин, но както писах, има една такава проклета възраст детска, в която въпреки възпитанието си са склонни  почти всички деца да се отдават на подобно дребнаво злобеене, заяждане, ирония и т.н.)

Аз още в първия пост писах - Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена...

И не съм единствената прочела го така в темата Wink
Не съм мислила и търсила  какво смешно да му закача на името, че да стане подигравка Wink

Да тази възраст е има означава ли това че няма да сложите очила примерно на детето си от страх че
ще го обиждат че е очилат бръмбар например?А и в тази възраст името е едно от последните неща за което могат да се заяждат Така че стига сме се отклонявали от темата В крайна сметка всеки си решава как да се казва Ако всеки родител възпита децата си на толерантност спрямо другите един ден няма да има нужда да се отдава чак толкова голямо внимание в избора на име А и това с подиграването с имената е типично май само за българия Понеже в Германия до сега не ми се е случвало да чуя такъв вид подигравания 😉

# 75
  • София
  • Мнения: 44 041
Очила и име... странно сравнение...

Иначе то и име Куро има, дали бихте си кръстили така детето(ако се предполага, че все пак ще има досег с българия и българи), пък да казвате пак - то подигравки винаги могат да се измислят за всичко и въпрос на възпитание Wink

 smile3505

понеже спирам следенето на темата, няма защо да си хабите думите към мен повече.

# 76
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Вероника е едно съвсем нормално име в Германия, както и Верена.Обаче  там  не са чували за нашите певачки.

# 77
  • Мнения: 505
Изобщо не ми хрумна да свържа Верена със сварена. А и бабите ще запомнят по - лесно това от Ванеса или Вероника.

Общи условия

Активация на акаунт