Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 31!

  • 45 346
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
Благодаря ти Еспа   bouquet
Човек да не ви изостави за малко и ето че нова тема сте почнали .Имах задължения към синковеца искаше да излиза   и на 27/07 в 22:40 проплака  Едоардо 3460 гр.и 51см. Естествено раждане .
Успех момичета заслужава си  Hug

Честито
Да сте живи и здрави и много много щастливи
Бързо възтановяване на теб
  bouquet

# 16
  • Мнения: 641
alemariya, да ти е жив и здрав Едоардо! Много да ви радва и да се гордеете с него!
Като имаш време, разщажи повечко. Раждането така както искаш ли протече, успя ли да избегнеш окситоцина, епизотомиите? Как се чустваш сега?
Темата започва с чудесни новини, да си ни на късмет и да повлечеш крак! Дано всички пишещи и четящи тук изкараме до такъв прекрасен завършек!

За жалост времето за редакция на първа страничка е изтекло и не мога да добавя alemariya в списъка с родилите мами. Видях, че и elfi я няма. Така че сега чак на следващата тема  ще може да се редактира Sad

Някой питаше дали мъж ми ще присъства на раждането. Да, мислим да е с мен, а ако вземе да му идва повече, ще излезе. Явно онзи ден нещо съм прекалила с киселостта, мъж ми реши да дойде с мен като ми свалят серклажа, милият  Heart Eyes Но не мога да му го причиня, той си представя апокалиптични гледки,  ще се правя на герой Simple Smile

Момичета с кървене, силно ви гушкам  Hug Дано бързо спре това чудо

Бях на тонове вчера, добре са, аз съм добре, продължавам да мътя, в 36 та седмица съм вече, йееее, в събота влизам в 9 ти календарен Simple Smile....Нещо се опитвам да се разболея - хрема, кашлица, много се надявам да не ми се случи да раждам болна Sad Багажът е стегнат, количката изпрана и сглобена, слинга изгладен...готова съм Simple Smile Остава само да се боядисам, че съм прораснала здраво, да не плаша детето от началото като ме види Simple Smile

# 17
  • Мнения: 276
 HugЕспа не ти разрешаваме да се разболяваш  Stop
Вече може да си по спокойна Simple Smile
За мен слинга е неоценим помощник Simple Smile
Сигурно много се вълнуваш от предстоящата среща Simple Smileмъжът ти е герой
Мм не би могъл да присъства  Simple Smile
Хубава вечер

За имената на вече успели ще ни добавиш тъкмо заедно с теб  Laughing

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 23:08 от elfi 80

# 18
  • Мнения: 144
Здравейте момичета! Как сте? Simple Smile Алемария честит ти бебешок!!! Да ви е жив и здрав и много да ви радва!!!! Леле, че той си е и голямо бебче, а Simple Smile  Hug Hug
Така, да видим сега...: Вече успелите мами да стоят тук:) За късмет! Къде сте тръгнали, ама ха. Ние с тия седмици какво да кажем, ще ни е скучно #Shocked затова никакво мърдане Wink
Еспа блазе ти и на теб за седмиците Hug Абе това с разболяването да не е някаква закономерност преди раждането, защото ми прави впечатление, че всички в тези седмици тръгвате да се разболявате newsm78 Или просто времето в БГ е шантаво? Laughing Laughing Няма да се разболяваш! Не може! Сега аз давам ултиматум на настинката ти да изчезва! Ти даде на плацентата ми да се вдига и днес след прегледа е по-високооооо!!!!  newsm44 newsm44 newsm68 Ураааааааа!!!! Благодаря за което Wink  Hug Hug
Анелия и Десик обръщам се към двете, защото виждам, че сме горе долу с еднакви проблеми Simple Smile Десик, твоите определено са "малко" по-трудни от моите, тъй като прочетох, че ти имаш и парче в/у шийката, нали така? Значи при теб се иска много, ама много лежане. И да ти го казвам предполагам си го знаеш, но аз все пак да го вмъкна Wink Hug Пазене му е майката и ще ги избутаме тия месеци!  Simple Smile Praynig Peace Hug Анелия мисля, че е време сестрите да те успокоят и обяснят, че така, с кървене и зацапване може да си и до 9ти месец, което изобщо не означава, че бебето ти няма да е добре Simple Smile  Hug Казвам "да ти го обяснят", защото повярвай ми това, колкото и неприятно да звучи, а аз знам как звучи, ти действа отрезвително и в един момент, когато приемеш нещата, че просто така ще се случват те се нареждат по-добре Wink Принципно, доколкото ми е известно, проблемите с плацентите започват да се решават от към края на 5ти месец, т.е. до тогава все още може да си е ниско, да се отлепя и т.н. Не казвам, че това е хубаво, а че нещата ще започнат да се оправят, но трябва да имаш търпение. Виж мен Simple Smile Все още имам кървене. Спира за по 2 дена и в момента, в който се изправя за повече време, т.е. около 5мин. теква отново. Това е неизбежно и няма да спре, докато не се изчисти кръвта, която имаш събрана в матката. Това е истината и колкото по-рано спреш да се плашиш от кафявото течение, толкова по-добре ще се почувстваш Hug Hug Днес бях на лекар, за една седмица плацентата се е вдигнала малко, но все още се вижда останалата кръв вътре, коятя повярвай ми ще излезе, искам или не искам Simple Smile За мен това, което имаш не е кървене, а изчистване, така че може да не те шашкат толкова в тази болница и кажи на сестрата с обяснението за "атрофията на мускулите", че това може и да се предоврати с масажчета и раздвижване от сестрата в болницата, да речем, така че да започва викам аз, а не да ти обяснява каква родилка имала и да те стресира още повече....Защото малко ти е стреса та гледам тази жена ти повдига духа...ooooh! Thinking Повярвай ми, всичко ще бъде наред!!! Защо не ги попиташ на какво положение е плацентата ти в момента? Аз все още съм с хапчета и инжекции.
П.С. Извинете ме за дългият пост, но тези хора по болниците понякога ме изумяват! Аз още помня една дама от моята болница, която е добре да не засичам, защото много ще ми се иска да я ошамаря...а и с тези хормони  Joy Joy Joy  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 144
За Еспа мъжът ти си е направо герой щом при толкова страх се е навил да присъства  Laughing Мисля, че твоите конци ще махат, но докторите него ще гледат хихихихи Милите те, трудно им е много с такива неща Heart Eyes Обаче любовта какво не прави Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 550
Алемария, честит син!  bouquet Прекрасни мерки и име! Да ви е жив и здрав и само радости да ви носи..  bouquet

# 21
  • Мнения: 92
Добро утро!
Нека все повече бебчета се записват в темичката. Маргарита да така ми казаха вчера че имам и парче върху шийката. Първо не се видя чак накрая с вагиналния ехограф. Води се плацента мултилобата т. е. С няколко отделни лоба свързани помежду си. Пъпната връв и тя се прикрепила от ляво и ципесто абе изобщо голям зор. Дано повече да нямаме кървене и да си изкараме до финал. Също така лекаря ми каза че и прекаленото залежаване не е полезно да ставам по вкъщи. Анелия както ти е казала Маргарита кафявото не му обръщай внимание както ти казах с първата бременост продължи до крАя на 5 месец. Не е опасно може и до края да е така.

# 22
  • Мнения: 266
Алемария, честито бебче и от мен   bouquet Желая му да бъде здрав, щастлив и много радост да ви носи.
На лежащите момичета искам да им кажа, че всичко ще бъде наред,  тук всички сме минали през това, мускулите са ок, много кураж и търпение  Hug за едни сладки бебоци, заслужава си.
И аз да ви разсея с малко битовизми от България..по цели нощи не спя вече,  първо всяка нощ започна стомашно съдържимото да се връща в обратна посока,  страхотен рефлукс съм получила, ами на съседа климатикът капе непрекъснато върху нашия, не стига,  че мокри навсякъде,  ами звукът е ужасен. Не, че не говорихме да го оправи, но мила родна картинка.  Naughty

# 23
  • Мнения: 276
 Аз определено оставам тук
Да съм с вас  Hug
Няма да ви атрофират мускулите все пак из къщи ще ставате
Използвайте времето за неща които иначе няма да ви остане време
 Hug
Знам ,че е трудно но минава и после е голямо щастие
Дестини накрая се получават всякакви екстри жезсънието и рефлукса са едно от тях
Дано ти разминат бързо
На момичетата с кървене аз бях и с двамата до 5 месец през 2 седмици по доктори заради кървене но после спря
Дано и при вас така отмине
Марги твоите постове винаги са свежи и ободряваща
Хубав ден момичета  Hug

# 24
  • Мнения: 186
Привет и от мен!!!!

Алемария, да ти е жив и здрав Едоардо!!!! Много ме зарадва тази новина! Ако ти остане време, разкажи как протече раждането, че ние тук се каним да раждаме нормално също и ще е ни е интересно да прочетем за твоя опит Simple Smile

Еспа, и моято гърло нещо се опитва да ме предаде в последния момент, смуча хербитуцин , пия витамин Ц и правя гаргари с клеева тинктура, пък дано мине тия дни. Днес ще ми излязат резултатите от последните кръв и урина и се надявам всичко да е ок, особено хемоглобина, че да спирам желязото ...
И аз ходих да се боядисам преди 2 седмици, не може да плашим бебетата да ни гледат с корени  Laughing
Марго, тук сме , няма да ви изоставим, ще се включваме да ви подкрепяме и ще ви разказваме за бебоците.
Стискам палци на всички кървенето да спира вече.
Относно атрофирането на мускулите - няма как да се случи за 5-6 месеца, най-много да поомекнат от магнезия и да започне да ви наболява гърба от лежането ....ама това са бели кахъри...
destiny, още малко и ще свършат и твоите неразположения, и на мен понякога ми се случва с рефлукса....гадно е....
аз като цяло тази бременност имам проблем с храносмилателния тракт, ту стомах ме боли, ту дебелото черво ме боли, ама още малко....Аз искам вече да раждам....честно, преизпълних си плана за 36 г.с и 1 ден, дъщеря ми я родих точно 36 г.с навършена.....И сега мисля да спирам магнезия в началото на другата седмица...че ми писна вече от лекарства...

Хубав ден, момичета...Много прегръдки от мен  bouquet

# 25
  • Мнения: 144
Шакти, Елфи така съм съгласн. Ако си стоите тук ще си е добре! Laughing И Ронита чакам да се включи, но предполагам има по-важни задължение точно в момента Simple Smile Простено и е  Hug  Wink
Дестини, това с рефлукса звучи наистина непрятно Confused Shocked А, за климатика...ужас, ще е като китайско мъчение предполагам...монотонен, повтарящ се звук, през един и същ интервал от време...може да те побърка това  Crazy Crazy Shocked Сложете, ако можете разбира се, една хавлиена кърпа, голяма и по-тежка. Покрии само горната част на климатика и така ще тя поема звука, а ти ще си поспинкаш като бебе, защото като знам трудностите в БГ може би няма да го оправят и след като родиш  #Crazy
Десикк това, което смятам за по-трудно при теб е въпросното парче в/у шийката и ако друго е ниско долу. Не съм доктор, така, че не взимай мнението ми при сърце, но смятам, че при теб, за съжаление, кървенето може да е по-дълго или да си е така до края. Това не означава, че нещата няма да са наред!!! Просто пазенето е повече, ти самата ще си по-чувствителна към всички фактори като умора, напрежение и пр. Иска се повече внимание, това е. Нека кървенето не те стряска, защото истината е, че когато е така това е първият признак на проблемите с плацентите и е нещо, което не можем да променим. Не знам дали знаеш за "плацента превия тоталис" - случва се доста често, но тогава цялата плацента е ниско долу и върху шийката. Симптомите са кървене, но много обилно и в повечето случаи са кръвоизливи, но почти всички мами си раждат бебетата живи и здрави, със секцио, задължително Simple Smile Казвам "почти всички", защото винаги има риск, дори и в най-безпроблемните бременности (аз съм живият пример) Момичетата тук ще ти споделят опита си и повярвай ми ще ти помогнат много, какот направиха и с мен!! Hug Hug  bouquet

# 26
  • Флоренция
  • Мнения: 119
Ще започна с предистория . Като прочетох че Еспа иска да се боядисва и ми стана едно  Joy , та на 25-ти и аз имах желание да се боядисвам правя  го сама от години  Joy . На 26 сутринта имах леки болезнени контракции ,но си беше нормално след като ми свалиха серклажа .  извадих боята обаче ме примързя и така сия прибрах . Свалих си апп. за следене на контракции Smart Contraction много добър според мен. Изпратих мъжете към един от моловете  на около 45км от вкъщи и се разшетах ,а контракциите си ги усещах чат - пат. В 14 : 30 почнах да ги следя защото станаха по болезнени и периода по между им се скъси. Съпруга ми се прибра към 17часа аз си мълча имам много висок праг на болка пък и като знам каква е паника ... Към 19:30 вече не можех да прикривам спазмите изтърпя ме до 20:00 и тръгнахме за болницата ( във същото време и таймера ме пращаше в болница  Grinning ) ,но не за тази която аз исках а към старата където си ме следяха от начало < не искал да рискува защото там където исках нямаха никаква информация за бременността ми > тръгнахме с уговорката да ме прегледат и ако ме върнат следващия път  в избраната от мен .
Приеха ме за преглед в 20:30 с нерегулирани контракции от 2-3-4 мин със средна  продължителност от около 1мин.  4см разкритие . Приготвиха ми документите за приемане и с мъжо и една санитарка тръгнахме към родилна зала. Не бях влизала защото и поставянето и махането на серклажа го правят в операционна. Изненада : няма магаре като преди 3 год. а легло ,фотьойл , маса за преповиване ,топка ,  бюро с комп. на акушерките и апаратура за следене на тонове и контракции баня и wc. Мъжо зае фотьойл а аз се преоблякох .Вързаха ме на апарата (за съжаление кабелите ти ограничават радиуса на разхождане ) стоях права за да използвам максимално гравитацията и тежестта на бебчо , кляках ,залягах ......климатика беше слаб една жегааа мъжо прав срещу мен масажи ми прави на гърба като залегна ... няма да ви лъжа повръщаше ми се от болка добре че бях прескочила обяда. В 22:15 ми изтекоха водите прегърнах си възглавницата застанала на 4 в леглото бяха започнали напъните е мина бързо изплака в 22:40 дадоха ми го веднага аз аз ги поставих на гърда засука почти веднага след около 10 мен.  прерязаха връвта мъжа ми отказа < това е за хора които знаят как да не го боли > :Lil: .Останахме си тримата около 2часа мъжо се превърна във виртуоз фотограф . Придружи Бебов при педиатъра и заедно са го мерили и теглили ,като се върнаха ни заведоха в стаята . В Родилното бях сама нямаше други родилки което е голям късмет бях следена от 2 лекарки , 2 акушерки и 3 стажант акушерки .Раждането ми го водеше една от стажистките и мога да ви кажа че беше най милия човек от персонала справи се страхотно както и аз Wink .
 Бебов вече ми разказваше играта на гърдите . взеха го отново към 2:30 за други изследвания, тук правят диагностика за около 40 болести.
Имаше усложнения за които не знаех ,мъжа ми е хиена разбрах го преди да ни изпишат едното от ушетата не е покривало теста ,но накрая е дало положителен резултат . Бъбреците ще трябва да ги следим има подобрение но не напълно(при първата ФМ беше установено pielectasia -пропадане на легенчетата). Утре сме на среща с педиатър .
Еспа кажи начин да си отваря повече устата преди да ме захапе с доста големи зърна съм той с малки уста и е ад.Добре че има кремчета.Отивам да търся начини...
Благодаря ви за пожеланията аз ви пожелавам да ви се връща многократно   bouquet  bouquet  bouquet
Прегръщам ви силно и ви желая успех  Hug
П.П. Не знам кога пак ще успея да пиша но обещавам да ви чета и помагам ако мога !това го писах 3часа  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 641
alemariya, чудесно сте се справили с беб и с мъж ти! Браво  Hug Разрешиха ли ти да напъваш не погръб или ти не искаше? Ти си герой! Много, много ти се възхищавам и ти се радвам!
Случва се това в началото понякога, да има диспропорция между устата на бебето и големината на гърдите, хубавото е че бързо го израстват това малчовците, т.е всеки ден ще става все по-лесно. Сигурно много те боли сега  Hug
За да си отвори устата бебето повече - зърното ти трябва да сочи горната устна и носът му, ти можеш да опиташ да дразниш лекичко горната му устна със зърното, за да си отвори хуууубаво устата и като зяпне, бързо го придърпваш
Клипче http://ammehjelpen.no/tilkoblingen?id=785#1TheLatchVideo
Накратко описание как да стане засукването по-добре
1.   Бебето е обърнато с коремче към теб.
2.   Главата, ухото и рамото му са в една линия
3.   Бебето е на височината на зърната, а не ти да си превита над него  или гърдата да я вдигаш на високо, много е удобно използването на възглавници за подпиране ако е нужно
4.   Гърбът ти е изправен, а краката подпрени стабилно на земята
5.   Със зърното си дразниш горната устна бебето, докато то я отвори много широко
6.   Зърното ти е насочено нагоре, към горното небце на бебето, след това с бързо движение придрпваш бебето към гърдата
7.   Бебчо трябва да поеме и голяма част от ареолата – поне 2 -3 см от нея, като долната част от ареолата е повече поета в устата му от горната част
8.   Ъгълчето на устата му образува тъп ъгъл
9.   Брадичката му докосва гърдата ти, а между нослето и гърдата ти има малко свободно място
10.   Чуваш как бебето преглъща

За гърдите ти - повече ги дръж на въздух, за да зарастнат по-бързо, поддържай добра хигиена на зърната, защото все пак има нарушена кожа - измиване с вода или физиоложичен разтвор преди кърмене и след кърмене, преди да намажеш с крем. Кремче за зърна чист ланолин действа много добре-Лансинох или PureLan. Има едни хидрогел компреси на медела, сигурно и на други марки, които много облекчават също. Виж дали подплънките ти за кърмачки са с найлоново покритие и ако да - не ги ползвай, защото запаряват и може да се развият микроби. Може да опиташ да свеняш различни пози на всяко кърмене, за да не те дразни разраняването на едно и също място
Ето виж тук - "Предпазване и справяне с разранени зърна"
https://xedra.wordpress.com/2009/09/22/sorenipples/

Ако оправянето на позата и отварянето на устата не свършат работа, може би е добре да опиташ със силиконови зърна - те се ползват точно в случаи на диспропорции в устата на бебето и зърната, обаче е добре в този случай да те види консултант, за да погледне дали няма и други причини - къса юздичка, високо небце и т.н. Има ли някъде в близост до теб IBCLC консултант по кърмене, техните услуги са платени, но пък за сметка на това са най-квалифицирани
Ето тук можеш да провериш дали и къде има консултант в близост до теб
http://www.ilca.org/i4a/pages/index.cfm?pageid=3337

Ето виж тази статия за силиконовите зърна http://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield/
Ако решиш да ги ползваш е добре да изцеждаш след кърмене, защото може ползването им да намали количествата.

Дано бързо се пребориш с разранените зърна, че никак не е приятно Hug Пиши как се развиват нещата при теб   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 550
Алемариа, благодаря за разказа HugТи си герой и малчо също.. Wink Това ,че сте били само тримата два часа е било страхотно.Успяли сте да му се порадвате в първите мигове.. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 144
Alemaria ти наистина си герой!  Hug Simple Smile Simple Smile Бебчо и той, а както и прочетох бързо се е появил Simple Smile  Joy  Дай Боже всички да преживеем това щастие  Hug : Исках само да те попитам колко време преди това ти свалиха серклажа? Предполагам си писала в предната тема и ще се опитам да го намеря, но ако можеш да ми кажеш ще се радвам, за да не се ровя като книжен плъх Joy Joy
Еспа чакай да прегледам клипчетата и аз Wink
Сърчице как си ти? Simple Smile Hug
Много прегръдки на всички коремчета!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт