Сертификат за владеене на английски

  • 17 526
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
@Mrs Fiore, на какво ниво си в момента, от къде започваш подготовката? Имаш ли FCE? Не, че е задължително, но повечето хора взимат първо него и след това надстойват до Адвансд.

Според Европейските нива имам С1. Мисля направо на САЕ да ходя, според мен първия е много бейсик и в моя случай ичлишен разход. Опитвам се да си дам сметка дали е нужно да влагам допълнителен ресурс в уроци.... Знам, че като цяло най- вече зависи от мотивацията на самия човек, ако си има основа.... Имам познати, които са се явявали без да ходят на допълнително обучение и такива, които са миннали сто нива и сто различни обучения и пак не покриват нивото та затова и аз съм в чуденка  newsm78

# 61
  • Мнения: 14
Курсовете те учат не само на необходимия английски, но и как да вземеш даден изпит - формат, очаквания, често използвани въпроси и прочие. Например, ти можеш да напишеш есе на най-прекрасният и правилен английски, но ако то не следва техните идеи за това как се пише есе, ще ти бъдат отнети точки. Естествено с тези изисквания можеш да се запознаеш от уебсайтове, учебници и т.н. стига да имаш времето и мотивацията за това. Предполагам си погледнала в уебсайта на Кеймбридж подробности за изпита

http://www.cambridgeenglish.org/images/181151-cae-information-fo … 2015-document.pdf

От личен опит, аз бях взела тези изпити в първите 1-2 години на престоя ми в Англия, но няколко години по-късно когато исках да следвам там, от университета пожелаха IELTS и това, че имам Кеймбридж и че живея там от н-години изобщо не ги трогна. Та с голяма досада се явих и на IELTS и на частта с говоренето изпитващият ми каза нещо от рода на "Явно от доста време живееш тук и английският ти е на ниво над това, което очакваме за 9 на говорене, но за да ти дам 9 трябва да ми кажеш определени неща за картинката, която обсъждаме в момента". Естествено не ми каза какво точно очаква да чуе (сега не знам как е, но тогава записваха частта с говоренето на всички кандидати), но аз мислено се върнах назад във времето от изпитите на Кбж и изговорих някакви стандартни изречения тип "преразказ по картина". Та курсовете/уроците учат не само езика, но и разни изпитни "хватки".

А след като имаш знания на ниво С1, не е ли по-добра идея да запишеш курс за СРЕ - хем ще си вдигнеш нивото да С2, хем ще научиш и за изпита (в случай, че така и така решиш да даваш пари за курс).

# 62
  • Мнения: 3 595
Аз пък мисля, че ако човек има вече някакво по-високо ниво на владеене на езика не е нужно да си дава парите за курсове, защото обикновено те са и доста скъпи. Самостоятелна подготовка вкъщи с книги би трябвало да е достатъчна, и то наистина предимно, за да се запознае човек с формата и изискванията. Сега в Интернет има толкова информация за различните тестове, има и центрове с безплатни примерни тестове (за повечето), човек може да си спести 700-1000 лева за курс.

Друг е въпросът ако на някой му трябва да вдигне значително нивото на английски, което има, за да вземе достатъчно точки, тогава курсът е задължителен.

# 63
  • Мнения: 13
В платформата Future Learn скоро (11.05.2015) започва курс за подготовка за IELTS.

Ето какво ще можете след успешно преминалия курс:

  • be familiar with all parts of the IELTS test
    have some useful tips to help you achieve your IELTS goals
    understand how the IELTS test is assessed
    have an opportunity to have your written and spoken English assessed by other learners


https://www.futurelearn.com/courses/understanding-ielts

Успех!

# 64
  • Мнения: 2 836
А относно сертификати за работа в чужбина - някакви насоки бихте ли дали ?

Доколкото разбирам A1,A2,B1 - вършат работа в Б-я ,а  TOEFL , IELTS за следване /обучение в чужбина.... newsm78

# 65
  • Мнения: 1 365
Съжалявам, че подновявам темата след толкова дълго, но не искам да спамя в темата за изучаване на английски език.
Искам да имам някакъв сертификат, че владея английски език, накрая се спрях на PTЕ. Някой държал ли го е?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте и от мен,

И аз се замислих за сертификат по английски, тъй като имам на други езици, а този, който уж владея най-добре ми е без сертификат. И понеже гледам едни магистратури във Виена, които са на английски ще ми се наложи. Искат един от следните сертификати:

One of the following certificates: valid TOEFL 600/250/100, valid IELTS 7.0, valid TOEIC 800, CAE (Certificate of Advanced English), CPE (Certificate of Proficiency in English), BEC Higher (Business English Certificate Higher), UNIcert III

Кой да избера, без да ходя на уроци и да имам предварителна подготовка - в смисъл вкъщи ще погледна, имам останали граматики от училище безброй, както мога да взема и от библиотеката? Всички тези изпити приличат ли си, кой е най-"лесен", интересен и изобщо на кой да се явя, след като признават всички!

п.с отделно искат и GMAT result, къде да се явя на това!?
Сега почвам да проучвам  ooooh!

# 67
  • Мнения: 6 873
Аз като най-лесен съм чувала, че се слави ИЕЛТС, но смятам, че това е доста субективно. TOEIC, BEC Higher и  UNIcert III дори не съм ги чувала, така че не мога да помогна.
Аз съм се явявала на САЕ, а един приятел на TOEFL и мога да кажа какво ми е разказвам. Той владее езика наистина добре /за информация има 110+ точки/ и каза, че не му е било кой знае колко трудно. Това, което на мен ми се вижда кофти е, че може да ти се паднат три текста за четене/слушане, ама може и да са шест, които се явяват *пробни/информативни*, т.е. дали са подходящи за изпита. Съответно не знаеш кои са трите, които се оценяват. Имайки предвид какви са текстовете на ниво С1, за мен не е едно и също дали ще прочета 3 или 6 текста, защото мозъкът се изморява. Не съм сигурна обаче дали сега още е така.
При всички положения ти препоръчвам, когато си избереш изпит да си вземеш и две-три помагала конкретно за него, в които има подходящи упражнения, пробни тестове, стратегии за решаване. Аз сигурно съм споменавала в темата, но на първият ми пробен тест на четене с разбиране времето не ми стигна, понеже просто не знаех как да го разпределя, а после нещата се нормализираха и дори ми оставаше време да огледам някои съмнителен въпрос и да си пренеса възможно най-внимателно отговорите върху бланката.

Общи условия

Активация на акаунт