Риба на оребрен тиган

  • 10 949
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Скоро си купихме в къщи оребрен тиган - уж да го ползваме за по-здравослвно хранене и т.н. До сега на него съм приготяла свинско, пилешко и зеленчуци, но вчера една колежка спомена, че е подходящ и за пастърва.

Моля споделете коя риба е най-подходяща за такъв тиган и има ли цака при овкусяването й? Страх ме е да не стане прекалено суха или да не стане голяма пушилка  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 335
Всякаква риба може. Аз правя най-често скумрия или пъстърва. Намазва се  тигана с олио, намазват се и рибите с олио и като загрее добре тигана се  слагат  рибите. Обръщат се  два пъти.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 483
   А стек от сьомга също става, нали? Rolling Eyes Това е рибата, която обичам да похапвам най-много. Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 15 426
И пъстърва във фолио става, даже не мирише на риба.

# 4
  • Мнения: 46
И пъстърва във фолио става, даже не мирише на риба.
Когато е във фолио, нещо като задушена ли се получава?

# 5
  • София
  • Мнения: 15 426
Да, но става много вкусна.Със сол, черен пипер, орехи и лимон в коремчето.

# 6
  • Мнения: 46
Благодаря за съветите  bouquet Днес ще мина през магазина и ще видя каква прясна риба има. Дано се получи вкусно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 610
   А стек от сьомга също става, нали? Rolling Eyes Това е рибата, която обичам да похапвам най-много. Heart Eyes


 Става да!Бързо,лесно и много вкусно Heart Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 483
   А стек от сьомга също става, нали? Rolling Eyes Това е рибата, която обичам да похапвам най-много. Heart Eyes

 Става да!Бързо,лесно и много вкусно Heart Eyes

   Ще се пробва обезателно, в такъв случай! Hug А да не забравяме и най-важното – здравословно! Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 152
Странна работа- подхванала си темата юли
Бората ти отговорили
Обменили опит с тебе
та питам .
За два месеца нищо ли не стотви и не ги уважи с отчет
А сопа де!

# 10
  • Мнения: 46
Simple Smile Сготвих, но ме досрамя да го покажа. Въобще не ми се получи и честно казано проблема беше във задтиганното устройство. Ще му дам 2-и шанс скоро. Само да се спра за малко повече у нас.

Иначе изпробвах да направя рибата във фолио. Не ми допадна резултата. Беше като варена.

Батето със сопата, знам, че готвиш добре. Някои още наваксваме   chef

# 11
  • София
  • Мнения: 15 426
  То си е до вкус  Peace, моята щерка така прояде риба.Можеш да си я печеш и направо, без фолио.

# 12
  • Мнения: 2 152
Simple Smile Сготвих, но ме досрамя да го покажа. ...Ще му дам 2-и шанс скоро...

Защо усещам леко отчаяние. Един опит (неуспешен) и вече - за втори и едва ли не последен шанс ... Ха сопа ... Ако знаеш, колко манджи съм изхвърлил преди години - дори и кучетата не ги ядяха - от сол или шекер вътре или пък нещо друго...
Пробвай втори, трети път и не го мисли ... тогава ще стане.
Тиганът трябва да е силно загрят, леко намазнен ... Ако ще слагаш риба - и тя леко овкусена и намазнена, с кожата надолу. За 3-4 минути и е готова и обръщаш ... Няма как да сбъркаш.
Смело напред  Peace

# 13
  • Мнения: 46
Благодаря Simple Smile Ще пробвам. Не съм се отчаяла де. Аспиратора ми не е кой знае колко добър. За това първо пробвах с фолио.

# 14
  • Мнения: 46
Да, но става много вкусна.Със сол, черен пипер, орехи и лимон в коремчето.
В коремчето може да се сложи още копър и скилидка чесън:)
Става божествено:)
Правих я така и във фолио, но на тиган ми хареса повече.

Общи условия

Активация на акаунт