Кърмени бебета-акане

  • 28 053
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 192
Lady Fresh ММ беше ходил при нашия педи за болничния ми и му казал за това че детенце не е акало няколко дни. Доки му беше изписал бебешка клизма Мелилакс, като му беше обяснил да се използва само половината течност в контейнерчето. 10 мин след като я направихме беба се изака доста обилно и много лесно.
А да те питам вие колко сте големи, защото аз също имам прахчета био баланс бейби, но бях чела статия, че могат да се дават чак след 6 мес.  newsm78

# 31
  • Мнения: 9
На 24 дни е. И аз го четох това, но все пак педиатър го предписа, не съм го взела на своя глава. Силно се надявам една опаковка да помогне и да го докараме поне до 1 акане на ден.

# 32
  • Мнения: 9
След няколко дни пиене на био баланс бейби вече имаме резултати. В петък ни го изписаха и веднага дадох едно саше, разтворено в кърма. В събота нямаше акане. В неделя сутринта се изака обилно. Същото направи и в понеделник и днес. А сега на обяд се изака за втори път днес. Трябва да отбележа, че освен че започнах да давам био баланс спрях и капките за колики. Не зная дали причината за по-редовното акане е синбиотика или комплексна със спирането на капките, но определено има резултат. Сега изпратих мъжа ми да пита педиатърката дали да ги продължаваме прахчетата след като свършат, та ако някой се интересува ще споделя.

# 33
  • Мнения: 192
Lady Fresh ще съм ти много благодарна ако споделиш какво е казала педи. Аз имам в къщи био баланс обаче нали бях прочела това за 6-те месеца и не посмях да дам. Сега в петък сме на консултация та ще питам и нашия педиатър да видиме какво ще каже. Simple Smile
Иначе капки за колики аз не давам отдавна, защото ни минаха и нямаме нужда.
Още бях писала, че хапването на плодове ни действа. Е да де ама ни действаше 2 дни и после нямаше резултат вече...  Sad
Също да споделя, че в отчетната ни тема на Юнските бебета, една мама беше постнала статия за това, че всички бебета, които са на кърма минават през такъв период на лениви черва докато им се нагодят коремчетата и после нещата се оправят. Доста ме успокои с тази статия честно казано. Явно просто ще трябва да го израстеме и този период...  Mr. Green

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Момичета и ние сме същите.
Бебка е почти на 3 месеца и от повече от месец е с ужасен запек.Най-много 7 дни съм я чакала да свърши нещо и правя клизмата Мелилакс.Последно и помага една сварена синя слива (от водичката) разредена с вода.Но хич не ми се иска да и давам такива "добавки".
Мечтаех си да си я кърмя до 6-тия месец (тъй като имам много кърма),но сега заради запека мисля да захранвам по-рано.Или просто да давам по няколко лъжички пюре от сини сливи и пюре от круши като навърши 4-ри месеца.
Аз също не ходя редовно (освен с лактулоза)и педи каза,че проблема идва от мен.А не спирам да ям овесени ядки,нектарини,пъпеш,грозде,все разхлабващи плодове.
Не знам кога ще мине този проблем,толкова е притеснително  Sad

# 35
  • Мнения: 192
Di83 Това че ще захранваш по-рано евентуално, не означава, че ще спреш изцяло с кърменето. Ти пак може да си я кърмиш и след 6 мес., даже е хубаво за нея. Иначе вие вече може да давате по 1-2 лъжички сокчета така че може да пробваш с тях. Може пък да й помогнат.

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Di83, кърмата сама по себе си действа като разхлабително. Възможно е, ако я захраниш преди 6 месеца нещата дори да се влошат, защото твърдата храна се обработва по-турдно от стомаха, отколкото кърмата. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 9
Алексче, нашата педиатърка не била на смяна, а другата казала че не е проблем да ги продължим докато напълно не се регулират нещата, тъй като това е хранителна добавка, а не лекарство. И ние в четвъртък сме на консултация и мисля да попитам и нашата си педиатърка. Ще ви държа в течение.Иначе и аз ям круши, сливи и грозде, в резултат на което аз получих разстройство, но при нея нямаше ефект. Затова съм склонна да си мисля, че резултатите ни досега се дължат на синбиотика.

# 38
  • Мнения: 1 048
позволете ми отново за кратко да се намеся - но опитайте да сварите крушата на компот (ошав) и изпийте сока (разпределете го през деня, охладете го - много е освежаващ в жегите) и ефектът е повече от чудесен  Peace

# 39
  • Мнения: 192
monicat сушен ли си ги копуваш за ошав или може и с пресни подове... newsm78

# 40
  • Мнения: 1 048
пресни круши, понякога комбинирам със слива (но в случая не сини, а онези червеничките и жълтичките, кръгли), ябълка...и като се охлади е супер напитка дории за самата жега  Peace

куриозното е, че покрай мен и други от сем си пийват, та и тях "разхлабих" хаха hahaha

при бебето - ака с лекота и не е обилно, т.е ака си честичко в нормални количества Peace

Общи условия

Активация на акаунт