таткото да присъсва на раждането...

  • 7 663
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Аз раждах 2012г в Окръжна болница в Пловдив-таткото присъства на раждането.Не сме плащали нищо за това,нито за ВИП родилна зала.Ползвах ВИП стая по мое желание за да идва таткото на посещение повече време и за 3 дни престой само 100 лв за стаята платихме.Това са единствените ни разходи за престоя в болницата.

# 46
  • Мнения: 794
Мъжът ми присъстваше на раждането и се радвам, че беше с мен, защото минах през ада 19 часа. Накрая всичко завърши със спешно секцио ...
Не съм платила нито цент за това той да е там. Не само за това, за нищо не съм плащала, нито за екип, нито за стаята, нито за упойки, нито за секцио, нито за престой, за нищо /имаше и опция за водно раждане- безплатно/ Naughty
Досещате се, че не съм раждала в България  Tired
Според мен е редно бащата да присъства на раждането и да, не смятам, че е редно да се доплаща за това! Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 5 513
В повечето болници няма условия за външни хора.Родилното където
раждах беше претъпкано него ден.Всеки вижда всеки лекари,акушерки
влизат -излизат.Стерилността е на ниво.Имаше смърт на родилка,увредено
бебе.И никаква идилия.То аз исках мен да ме няма.Иначе персонала се
държеше добре.Хората гледаха да си свършат работата.Не им се занимаваше
ни с баби ни с татковци.То ни условия има,парите им малко,желащи за тази
работа няма.Обслужваха 3етажа.Паталогична бременност,родилното и новородените.
Не бих вкарала там мъжа си.Аз бях секцио.То няма какво да ми помага.Освен да
припадне.То че мойто е най-хубаво е верно,ама като излезе не е най красивото нещо
дето съм виждала.
Та който иска таткото да присъства наистина трябва да си плати идилията.Или да избере болница.
Пък и то голяма раждаемост няма.Няма и как да се поддържа тази услуга.

# 48
  • Мнения: 6 365
Мисля си дори, че масовото въвеждане на присъствие на бащата би влошило условията и грижата, вместо да ги подобри.

# 49
  • Мнения: 33
Мъжът ми присъства на раждането на бебка. Когато имах контракции ми правеше масаж на кръста, даваше ми сили, помагаше ми когато исках да стана от леглото защото при 2 банки окситоцин болката е жестока. Следеше екипа какво прави. Да изгониха го в коридора когато трябваше да ми направят епизиотомия и беше доста трудно раждането все пак беба се роди 4440 гр. на 56 см.
След като я родих, той 2 часа стоя при мен, държеше ми ръката и си говорехме.
За второто бебче също ще присъства мъжа ми.  Grinning

# 50
  • Мнения: 306
Само да попитам: Бащата ли толкова много иска да присъства на раждането или Вие искате той да присъства?
Мои познати които си родиха бебето в Англия не са много очаровани. Дори бащата беше меко казано отвратен. Обича жена си и бебето,но картината никак не му е харесала,нито пък да държи кървавото си бебе. Също така  не му се е и искало да среже и пъпната връв.

Все пак Вие си преценяте. Но помислете си.... Ние сме жени и искаме ли всеки път мъжът ни като ни погледне,вместо сексуален обект пред себе си да се сеща за раждането. Не мисля че е особено красива картина,но всеки си преценя за себе си.
На мен през ум не ми е минало съпругът ми да присъства на раждането,а и дори да имаше такава опция,той нямаше да пожелае.

# 51
  • Мнения: 33
Мъж ми не беше отвратен, дори остана доволен, че наблюдаваше какво прави лекаря и акушерката. Той искаше да присъства, а и аз го помолих, защото имам страх от болници, лекари и шибани лекарски грешки. Раждах в Тина Киркова миналата година по това време. Не останах доволна нито от условията, нито от храната. Изкарах 17 дни в болницата, защото бебка я бяха заразили с е-коли, трудно изкара и жълтеничката, а и имаше бактерии в гърлото. Беше 3 седмици на антибиотици, направиха и изследвания за слух и т.н. Защото преди 37 години в Майчин дом майка ми е родила брат ми с много увреждания, защото не са и обърнали внимание навреме и пъпната връв се е увила около вратлето му. На 12 години почина.

# 52
  • Мнения: 600
Може да си на ЖК и да родиш напълно безплатно! В повечето случаи родилките имаме изисквания, за които естествено, че трябва да си платим. Тук 'безплатен обяд няма' си е напълно в сила, защото щом искаш обяд си плащаш. Да, присъствието на бащата се заплаща и не виждам нищо ненормално. Това е родилна зала,а не хан, за да влиза всеки. Щом се искат допълнителни екстри като присъствие на някого се заплаща, ако не се искат екстри-не се заплаща. Какво толкова странно и ненормално има?
Да, ще се разделя с една прилична сума за раждане и се разделих с друга такава за ЖК, за да си задоволя прищевките и изискванията, но това е личен избор. Не може да искаме нещо, но безплатно. Щом искаме да е безплатно ще ползваме, това което се полага по ЗК.



 Бащата на детето "всеки" ли е  или екстра???не мисля че е нито прищявка или екстра, глезотия или нещо от рода ...по цял свят БЕЗПЛАТНО а тук видиш ли се плаща- сбъркана ни е цялата система особено като има кой да подкрепя такива небивалици . А и не смятам че  го искам безплатно щом и аз и бащата сме плащали на държавата

 Не е БЕЗПЛАТНО  и по света ..има държави където е , но в Европа на север се плаща .


В града от  който съм ,родилната зала е една и колкото родилки има са там...няма ВИП  стаи ...бащи не присъстват поради факта ,че не е удобно .

# 53
  • Мнения: 1 794
Съжалявам, но смятам, че ако един мъж се отврати от жена си докато я гледа потна, разкрачена и с течащи разни неща от нея докато му ражда детето - значи не заслужава тази жена да му ражда дете. Ако да кажем на моя мъж му предстои операция или се нуждае от някакво обгрижване и на мен ми разрешат да присъствам - бих го направила с най-голямо удоволствие и нито кръв, нито слуз, викове и т.н могат да ме отвратят от него - напротив дори бих била по-спокойна като знам какво се случва, а не се налага просто да чакам някъде. Сигурна съм, че моя няма да се отврати от гледката - жалко, че в БГ е толкова сложно и скъпо това да стане. Братовчед ми присъства на раждането на второто си дете - беше безкрайно щастлив - после месеци наред говореше само за това! Каза, че чувството да участваш в раждането на детето си било страхотно изживяване за един мъж!

# 54
  • Мнения: 3 031
Съжалявам, но смятам, че ако един мъж се отврати от жена си докато я гледа потна, разкрачена и с течащи разни неща от нея докато му ражда детето - значи не заслужава тази жена да му ражда дете.
Чак пък толкова... С течащи разни неща да ме гледа, ми не, мерси. Голямо геройство е да седиш между краката на жена ти.

# 55
  • Мнения: 559
Присъствала съм само на Цезарово сечение няколко пъти, като бащите са присъствали в всички случаи. Не знам как е при нормалното раждане, но при цезаровото, бащата седи до главата на майката, така че не вижда нищо от случващото се. Вижда едва като извадят детето и след това му предлагат да пререже пъпната връв Peace

# 56
  • Мнения: 600
 На моя приятелка мъжа ѝ присъства на раждането . Обаче тежко раждане ,наложил се форцепс . Момъка в такъв стрес беше цяла година...не искаш да я пипне . Имам възможност мъж ми да е на раждането ,но не искам . Имам няколко такива  негативни примера и едно на ум .

# 57
  • Мнения: 192
Аз родих в Майчин дом преди 2 мес. Не знам как е било преди ремонта, но сега си бях в отделна зала, за която нямам оплаквания. Раждането ми мина сравнително леко, но пак не бих искала мъжа ми да ме вижда така. Още повече, че след самото раждане бях толкова изморена, че само се обадих на майка ми и на мъжа ми да им честитя и заспах. Подремах 2 часа в родилната, след което ме качиха в следродилна, където бяхме 3 момичета в стая и беше пълен купон. Мъжа ми се съобрази с това, че имам нужда от почивка и дойде да ни види около 5 часа след раждането. Бяхме се разбрали като си отпочина малко да му се обадя и той веднага ще дойде. Взимах бебка за кърмене за по 1 час и след като я върнех в детското пак заспивах. Така че това че бях сама ми внесе само спокойствие. Ако и таткото беше там щях да се чудя за мен, за бебето или за него да мисля. По-натоварващо щеше да ми е.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 283
Ми не е много човешко, заради искането ми той до присъства, се разделих с 1200 лв.
Да, самото му присъствие е само 200, но за да присъства, трябва да си във ВИП родилно –още 200, а за да си във ВИП родилно, трябва да избереш екип - още 900. Ау, даже 1300 били  Mr. Green Тина Киркова, миналата година. Но пък явно зависи от доктора, на съседката в стая лекарката беше пуснала таткото и после не го беше фактурирала. И и беше казала да не казва на никого, че е присъствал.


Аз точно това написах преди, явно си  е до болница. Когато в Тина Киркова моята приятелка плати 500 лв (леле, вдигнали са цените над 100%), защото не можело присъствие на бащата без избор на екип, аз родих срещу 35 лв еднократно, заради отделната стая (които после не ми ги и взеха Simple Smile )

# 59
  • Мнения: 873
От темата разбирам само, че това, което в развитите държави е нормално и безплатно, у нас се нарича ВИП  ooooh! ooooh!  Rolling Eyes

Смятам, че това, което е необходимо, за да може бащата да присъства на раждането, е инструктаж-какво го очаква, къде да застане, за да не пречи и да не става свидетел на неприятни гледки, как да съдейства на жена си и екипа, дори Peace Татковците работят и нямат време да ходят на курсове за бременни, затова е нужен един отрезвяващ инструктаж, когато раждането наближи Peace

Аз имам две раждания, от които едното е със секцио. Бяхме говорили със съпруга ми, че не искаме той да присъства, пък и тази практика не е приета в болницата, в която раждах. Все пак ми направи впечатление, че и двата пъти той се беше засилил да влиза с мен и трябваше да го изгонят. Искаше да влиза и когато постъпвах за задържане, но не го пуснаха и трябваше по телефона да разбере как съм. Тогава вдигна скандал, без оглед дали насреща му е лекарят или санитарката. За раждането си знаеше урока и не е настоявал  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт