таткото да присъсва на раждането...

  • 7 661
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 365
Не е само до гледки, а и до факта, че за жената е много добре да постигне едно специфично "изключване" на съзнанието по време на раждане. Всеки страничен наблюдател, дори и персонала, дори и близък, доста пречи.

От една страна може да е много хубаво таткото да ти помага, но всъщност като се замислиш, може би имаш нужда от помощ, защото той всъщност те разсейва и затова те боли повече. Така че ако някоя дама много я е шубе, щото всички ни е шубе, да знае, че природата го е измислила и може да се справи доста добре и сама.

При мен можеше да присъства таткото, както казах, че и ръката да ми държи, но без държане на ръка си намерих други начини за успокояване. То и затова раждането е работа на жената. Замислете се добре дали таткото ще помага или ще се оставите на преживяването, за да намерите в себе си ония женски сили, които помагат още по-добре.

# 61
  • Мнения: 559
Не е само до гледки, а и до факта, че за жената е много добре да постигне едно специфично "изключване" на съзнанието по време на раждане. Всеки страничен наблюдател, дори и персонала, дори и близък, доста пречи.

От една страна може да е много хубаво таткото да ти помага, но всъщност като се замислиш, може би имаш нужда от помощ, защото той всъщност те разсейва и затова те боли повече. Така че ако някоя дама много я е шубе, щото всички ни е шубе, да знае, че природата го е измислила и може да се справи доста добре и сама.

При мен можеше да присъства таткото, както казах, че и ръката да ми държи, но без държане на ръка си намерих други начини за успокояване. То и затова раждането е работа на жената. Замислете се добре дали таткото ще помага или ще се оставите на преживяването, за да намерите в себе си ония женски сили, които помагат още по-добре.
Теб ако те слушаме ще трябва и да се самооплождаме  Mr. Green

# 62
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Като бременеех съвсем естествено мислех и за финала. Говорили сме с него има ли желание или не да присъства. Е моя мъж е от тези които стоят в коридора и чакат новини. Тогава помня че се позасегнах (винаги съм си мислела че ако раждам то ще е с таткото до мен), но после си дадох сметка че няма да ми е никак от полза паниран и той имащ нужда от медицински грижи  Peace

# 63
  • Мнения: 559
При едно цезарово раждане не виждам какъв е проблема бащата да е вътре?

# 64
  • Мнения: 5 513
Е какво ще прави вътре.Повечето са с пълна упойка.Процедурата е има -няма 10-15 мин.И си е жива операция със всички други екстри.

# 65
  • Мнения: 1 794
За секциото - не са повечето с пълна упойка - напротив, повечето са със спинална и не трае 15 минути - заедно със всичките процедури преди и след трае около 2 часа. Незнам защо винаги се пише, че едва ли не бащата присъства, защото е необходим на майката. Това си е само една част от нещата - бащата би трябвало да присъства, защото той сам желае да посрещне детето си и да види излизането му на бял свят - т.е. това си е лична негова необходимост и на детето му. Освен това, той също е отговорен за здравето на детето и би могъл да взема решения, когато майката не е адекватна например(това за пълните упойки) - ако има някакъв проблем много по-спокойна бих била ако таткото присъства, чуе лично от доктора какво ще се прави и дори вземе някакво решение, когато нещо зависи от него.(На тези, които ще питат - какво решение може да се налага да се вземе - когато аз раждах една майка трябваше да вземе решение дали детото й да бъде оставено в кувьоз в същата болница или да бъде викната линейка и да бъде откарано в Майчин дом - докторите й бяха познати и просто си я убедиха да настоява да бъде преместено там - явно смятаха, че така е по-добре)


Понеже темата много се измести - да уточним нещо - какво значение има дали повечето са за или повечето против присъствието на таткото - двойките сами си решават - ако някой не иска да присъства - да не присъства. Ако някой много държи - нека има възможност! Това е моето мнение!


Лошото обаче е, че безплатен обяд няма - за да може да се осигури възможност да се ражда самостойтелно с присъствието на таткото, ще са необходимо много средства, които касата няма. Просто няма достатъчно приходи - твърде малко работещи, твърде много осигурени(пенсионери, деца, безработни) - направо е плашещо - уж даваме пари, а реално вече почти нищо не може да се покрие с тези вноски - накрая сме принудени да доплащане за здраве, което просто отчайващо! Sad

# 66
  • София
  • Мнения: 4 283
О, разбира се, че трябва да бъде с  искреното желание на таткото. Той самият искаше да види излизането на белия свят на дъщеря си, работата е, че покрай това аз лично усетих много ползи и за мен самата.
Иначе докторите сто пъти го питаха: "Ама да не ви е лошо?", ха-ха, явно има мъже, които не издържат на гледката Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 794
О, разбира се, че трябва да бъде с  искреното желание на таткото. Той самият искаше да види излизането на белия свят на дъщеря си, работата е, че покрай това аз лично усетих много ползи и за мен самата.
Иначе докторите сто пъти го питаха: "Ама да не ви е лошо?", ха-ха, явно има мъже, които не издържат на гледката Simple Smile


Много добре те разбирам и със съгласна с теб- това го написах за хората, които смятат, че присъствието на таткото е само някакъв каприз от страна на майката или едва ли не с това тя цели да му демонстрира нещо!

# 68
  • Мнения: 5 513
Ама разбира се ,че има жени които искат мъжете им да присъстват от каприз,мода и демонстрации.
Дано мъжете да не са под чехъл ,че да имат милите шанса да откажат.

# 69
  • Мнения: 559
И какъв е проблема ако искам мъжът ми да присъства на раждането, та било то само от моя " прищявка" ? Нима мъжете нямат тяхни прищявки и ние не ги задоволяваме по някога? На мен ми се е случвало да вися 3 часа в пъба да гледам мачове, за да не седял моя сам, а аз просто ненавиждам футбола  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 5 513
Ако мъжа прояви сам желание проблем няма.Както аз не обичам да
ме карат да върша неща които не обичам,така и аз не карам другите.

# 71
  • Мнения: 2 381
Не е само до гледки, а и до факта, че за жената е много добре да постигне едно специфично "изключване" на съзнанието по време на раждане. Всеки страничен наблюдател, дори и персонала, дори и близък, доста пречи.

По време на изключване на съзнанието моя приятелка сподели, че е чувала само гласа на мъжа й и е следвала неговите инструкции.

Съпругът ми преряза пъпната връв и на двете ми деца. Не можеше да си представи да не присъства на раждането им.

# 72
  • Мнения: 559
Ако мъжа прояви сам желание проблем няма.Както аз не обичам да
ме карат да върша неща които не обичам,така и аз не карам другите.

Понякога човек трябва да прави компромиси, особено пък когато знаеш че това ще достави някакво удоволствие на другия Wink

# 73
  • Мнения: 1 906
Понякога човек трябва да прави компромиси, особено пък когато знаеш че това ще достави някакво удоволствие на другия Wink

Чак пък удоволствие  Simple Smile
И аз съм от тези, които не желаят бащата да присъства. Когато всичко мине и сме измити и доволни- моля, да заповяда  Simple Smile До тогава да тръпне в очакване или да пие до забрава, негова си работа- наистина няма как да ми помогне. Раждала съм веднъж и знам, че ако мъжът ми беше при мен и беше посегнал да ми прави масаж, щях да се разправя физически с него. Болката ме прави агресивна  Embarassed
Добре, че и той не приема за нормално да присъства на раждането...или да реже пъпни върви  Crazy Чак си го представих  Laughing

Последна редакция: нд, 17 авг 2014, 00:31 от Елиас

# 74
  • Мнения: 559
Всеки е различен и има жени които държат мъжете им да присъстват на раждането, както и мъже които искат да са до жените си когато раждат! И както вече казах при едно цезарово сечение няма "гадни" гледки, така че не виждам какъв е проблема! Отделно, когато присъствах на едното раждане изрично ни предупредиха, че бащата ще е там и да внимаваме какво правим и говорим, така че има значение дали си сама или мъжът ти е до теб!

Общи условия

Активация на акаунт