Не казвайте на никого: приятелят ми има пърхот, какво е решението?

  • 2 145
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Приятелят ми има пърхот и то немалко... Той знае и използва Пантен против пърхот обаче проблема се появява отново, направо му се люпи главата ужасно е. Попитах в близката аптека и ми препоръчаха Низорал, но доколкото съм запозната с този продукт, той е лекарство. Може ли да ми препоръчате някаква козметика, която да не крие рискове за главата - благодаря предварително.

P.S.

Интерсното при него е, че не е въпрос на хигиена, защото той се къпе по 2 пъти дневно. Има ли възможност това да става от прекалено често къпане или не?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 752
Препоръчвам шампоан Селсън Блу за всеки тип коса,зеления.Купува се от аптека и е около 12лв.Наистина е добър в борбата с пърхота!

# 2
  • София
  • Мнения: 38 476
С козметика нищо няма да направите.
Вземете Низорала - много по-голям е риска от пърхота, отколкото от лекарството.
Да, кожата на главата определено се изсушава прекалено от миене 2 пъти на ден и реагира още по-остро с повече пърхут.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 052
Стара, изпитана, бабина рецепта - Стриват се 1-2 хапчета аспирин на прах и се прави нещо като пилинг на главата, на сухо, преди измиване с шампоан. Действа безотказно! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 622
Пробвайте шампоан Здраве. Дъщеря ми зимата имаше пърхут и го преборихме  като мазахме интензивно скалпа с лосион Себорал, а косата миехме с шампоан Здраве  http://www.aroma.bg/catalog/brand/zdrave-aktiv-15/

# 5
  • Мнения: 534
Препоръчвам шампоан Селсън Блу за всеки тип коса,зеления.Купува се от аптека и е около 12лв.Наистина е добър в борбата с пърхота!
Още един глас за него,мъжа ми е същия и само това го оправя .

# 6
  • София
  • Мнения: 366
Морска сол се втрива при къпане и изплакваш. Няколко пъти около две седмици - това е. Иначе - препарат с цинк, сега има един шампоан на Сайъс, преди на Гарние с ментол. Гарантирано. Помагат и морски бани. Успех!!! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 358
ММ си взе шампуан с катран и реши проблема, който с години го преследваше. Единственото силно неприятно е, мирише на мокро куче  Sick, но го пръскам с един балсам без отмиване и горе долу прикривам миризмата  Crazy

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 17:15 от rendence

# 8
  • София
  • Мнения: 366
ММ си взи шампуан с катран и реши проблема, който с години го преследваше. Единственото силно неприятно е, мирише на мокро куче  Sick, но го пръскам с един балсам без отмиване и горе долу прикривам миризмата  Crazy


 Sunglasses Sunglasses Sunglasses Знам как мирише мокро куче, после го пръскахме с део и ние.  Laughing Laughing Sunglasses Joy Joy Joy

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Детето имаше пърхут от около половин година.За 2 процедури с шампоана и лосиона  Себорал изчезна.

# 10
  • Мнения: 9 050
А дали ви е хрумвало на вас с приятеля ви, че това може да не е пърхот? При два пъти къпане на ден по-скоро е пресушаване на скалпа. Което пък в комбинация със шампоан против пърхот (който изсушава допълнително) води до постоянно лющене на скалпа.

Освен това обаче, може и да е лишей или друг вид кожно заболяване.

Препоръчвам му ей така, без да казва на никой, да вземе да отиде на дерматолог.

# 11
  • Мнения: 21
 Сменяш гаджето, това е решението  Grinning Извинявам се за черния хумор, ама така поднесена темата...

 Сега сериозно. Отива на дерматолог. Няма нищо страшно и срамно. Напротив, може да е от съществено значение. Току виж се оказал някой дерматит и пърхотът ще му е най-малкия проблем. Има едни такива "приятни" следствия като косопад (понякога сериозен), прехвърляне на проблема по лицето и тялото с люспички, рани...

# 12
  • Мнения: 4 500
При мен Низорала не даде ефект, ама никакъв. Ползвам хума чат-пат като се сетя и само шампоан Па-Па от години

# 13
  • на терасата
  • Мнения: 660
Синът ми ползва Селсън Блу, синия, за по-мазен скалп, 2-3 пъти в месеца. През останалото време шампоана с хвойна на Логона.

Посещението на дерматолог е силно препоръчително, според мен.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
А дали ви е хрумвало на вас с приятеля ви, че това може да не е пърхот? При два пъти къпане на ден по-скоро е пресушаване на скалпа. Което пък в комбинация със шампоан против пърхот (който изсушава допълнително) води до постоянно лющене на скалпа.

Освен това обаче, може и да е лишей или друг вид кожно заболяване.

Препоръчвам му ей така, без да казва на никой, да вземе да отиде на дерматолог.
A ето едни сериозни думи! Напълно подкрепям, докато не отидох на дерматолог не ми се реши проблема и дори след него пак имах, просто спрях всякакви агресивни шампоани .

Общи условия

Активация на акаунт